Magic: The Gathering

xxxxxxxxxo hodnoceno 390x (Seznam vlastníků)

Magic: The Gathering - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 1993
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Byť je diskuzí k pravidlům Magicu na netu plno, proč to neoživit i tady :-) Vrátil jsem se k MtG po opravdu dlouhé době a chci si ověřit pár detailů...
1) Může mít hráče více než 20 životů?
2) Jaký je rozdíl mezi schopnostmi "First strike" a "Double strike"
3) Chápu "First strike" správně? Můj výklad, nestvůru s first strike 3/2 blokují dvě nestvůry bez FS, 1/1 a 2/2. Majitel nestvůry s FS určí cíl pro FS, vybere nestvůru 2/2, kterou zabije, aniž by dala zranění. Pak se normálně vyhodnotí útoky obou zbylých nestvůr, 3/2 s FS a 1/1, je to tak?
4) Equipment jde při seslání na stůl a je nepoužitelný. Poté je možné zaplatit cenu "Equip" a přiřadit k bytosti? Je to možné udělat Equip v kole, kdy byl Equipmnet vyložen z ruky?
6.10.2009 13:41:10

blokování jednoho útočníka více obránci
10 let udělalo svoje a já jsem některá pravidla už pozapomněl...

Jak se v tomto případě vyhodnocuje zranění? Útočník zraňuje svým útokem každého obánce (zvlášť) nebo je jeho útok společný pro všechny obránce a bránící se hráč rozděluje zranění mezi obránce podle sebe.

Jak se například vyhodnotí útok 2/3 proti 1/1 a 2/2. Zemřou oba obránci a útočník nebo jen útočník a 1/1 a 2/2 přežije.

5.4.2012 19:29:21

to Beholder
taky uz je to nejaky ten cas, ale rekl bych, ze to rozhoduje obrance. muze si tedy zabit 2/2 nebo zabit 1/1 a 'zranit' 2/2. kazdopadne kamarad mi pred casem hlasil, ze nektere veci, co si pamatuju se lehce upravily (ci lepe receno dotahl se po letech wording do konce)

5.4.2012 19:56:00

ne ne panove
Zraneni rozdeluje utocnik mezi obrance. Vybira si, koho zabije a koho ne... je to trochu problematicke, kdyz to ma trample, ale to je ted skoro mrtva schopnost se mi zda, takze se toho nemusis bat. Jinak z prikladu 2/3 zemre a utocnik si vybere, jestli pohrbi 1/1 nebo 2/2.

5.4.2012 20:05:20

...
jj už to čtu v rozšířených pravidlech...

5.4.2012 20:18:41

to Vojtech Musil
a to ses tusoval, ze tcg jsou u tebe passe (e;

5.4.2012 23:16:24

to ndru
Nejakou dobu jsem MTG hral... :-) Spis mene nez vice. Tohle je jen zlomek z masitych pravidel, ktere tvori MTG :-/ Nezavidim to rozhodcim.

5.4.2012 23:18:06

Dotaz k pravidlům - Exile
Ahoj. Magic jsme hrál naposledy když vyšla Ravnica...
A když koukám co se od té doby v Magicu událo a stalo s kartami, nestačím se divit...
Prosím přiblížíte mi funkci ...Exil...
Karta se nějakým způsobem dostane do Exilu a...
Je to nějaký druh hrobu, či karta v exilu umí fungovat, nebo je zcela mimo hru, a může se z něj i vrátit (podobně jako z hrobu) a pokud ano tak jakým způsobem???
Díky za pomoc...

21.11.2018 22:36:18

Exil
Exil je zlo a drive se tomu rikalo "remove from the game" (Dark banishing treba). Kdyz jde neco do exilu, je to nenavratne pryc. Par karet s tim ale umi neco udelat, treba novy Squee, ktereho muzes seslat i z exilu, nebo treba Oblivion sower. Jedinou odpovedi na exil je v reakci dany permanent obetovat. Pak jde do hrobu

Pokud hrajes EDH, tak generala muzes misto exilu poslat do command zony

22.11.2018 00:17:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Slovoslet (CZ)
Slovoslet (CZ)
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas