HeroScape Master Set: Rise of the Valkyrie

xxxxxxxxoo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

HeroScape Master Set: Rise of the Valkyrie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Hasbro
Milton Bradley
Autoři: Craig Van Ness
Rob Daviau
Stephen Baker
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecny pokec

hlavně brzo něco nafoť :-)
6.4.2009 16:42:51

Stepan, Karas
Uvazoval jsem stejne, taky jsme chtel zacit od jednicky, ale to se uz opravdu moc sehnat neda. Taky se mi hrozne libila jungle, les a tundra (ta je taky celkem pekna), ale jak jsem zjistil, ta tundra treba neni vubec k sehnani a pokud na ni nekde narazite, vyjde v prepoctu treba na 7000. Nakonec jsem to tedy udelal tak, ze jsem od Toma vzal velke krabice, co mel skladem (ceny tam ma slusne), a prozatim tim koncim, co bude dal, uvidim. Je jasny, ze jungle, les, tundru i nektere zajimavejsi figurky (hlavne draky apodobnou havet) bych moc chtel, ale zily mi to zatim netrha, proste jsem se s tim nejak smiril. Na jungli a les se da obcas nekde v zahranici narazit, takze budu doufat, ze se treba nekdy stane zazrak, nebo ze se v idealnim pripade treba nekdo chytne za hlavu a rekne si, ze kdyz se to prodava za desetinasobek puvodni ceny, ze by mozna nebylo spatne vydat to znovu...

27.3.2010 14:58:03

Mimochodem...
kdyz nad tim tak ted uvazuju s chladnou hlavou, vlastne se mi s odstupem casu (puvodne i moje) myslenka, ze "zacit jinak nez od prvni krabice nema smysl" jevi naprosto zcestna. Tech ruznych skatuli a rozsireni uz vyslo tolik, ze chtit to mit vsechno, tak za to utratis ranec. Trosku to nadnesu a reknu (sam sobe, nikdo si to neberte osobne), ze je to asi jako rict:
"Prvni krabici lega, co byla na trhu, asi uz nesezenu, tak uz nema smysl zacit ted lego kupovat." - V Marro jsou jine figurky, mozna ne tak hezky teren, ale hrat se to da preci stejne, nebo se pletu?

27.3.2010 15:06:00

rbx
Omlouvam se, ze jsem tvou reakci castecne zduplikoval, ale nez jsem ten svuj blabol zacal psat, tak to tam jeste nebylo ;)

27.3.2010 15:35:16

Proč první set?
Je to jednoduché, líbí se mi postavy, které obsahuje (František Křižík s obloukovou lampou na očích a podobně). Má daleko nejepší poměr cena - materiál. Marro obsahuje velký počet podobných figur, D&D (3. set) je zase jen pro dva a hlavně se mi nelíbí myšlenka indooru. Prostě si počkám, třeba na tohle
http://cgi.ebay.com/Heroscape-Large-Lot-350-Hex-Road-to-Forgotten Forest_W0QQitemZ390174550960QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5ad8372bb0
Ne, že tam budete přihazovat.

27.3.2010 20:29:23

....
Souhlasim s bludou, začít se dá s čímkoliv.. Nechci tady vyzdvihovat nějaký obchod nebo tak,ale většinu beru od Toma a těch pár raritek jako les nebo lávu nebo džungli jsem sehnal na ebay a to nové, nerozbalené a zhruba tak v rozmezí od tisíce do dvou a to včetně poštovného (nejdražší byla zatim láva).. Master set 2 je taky super, hlavně to hnízdo:-) jo a doufám, že mi ty nějaké raritky na ebay neskoupíte všechny:-)) nebo u Toma.. V USA už vyšla další vlna, neboli figurkové rozšíření, takže doufám, že to za chvíli dorazí i sem..

27.3.2010 20:33:12

Stepan
Ano, jak jsem rekl, ten set 1 by se mi taky libil, je tam hezkej drak, spousta materialu a vubec pusobi dobre. Ale pokud neni bezne k mani, tak se spokojim s tim 2.setem, i kdyz souhlasim, ze je tam hodne podobnych potvor, ale to vychazi ze zamereni tohoto setu.
Co se tyce setu 3, take se mi zdalo divne, ze je to indoor a jen pro dva, ale nakonec jsem to pojal jako rozsireni pro set 2, takze budem schopni hrat v sesti ;). A s tim indoorem - ono to asi nema smysl tolik prozivat, proc by nemohla mit mapa z casti dilky jeskyne a z casti travu ci mocal, kdyz jsou mapy, kde je vedle sebe les, jungle, lava i snih :). Dulezite je, aby to celkove pusobilo dobre.
Mimochodem, Krizika jsem si v setu 1 nejak nevsiml, ktery to je?
Kazdopadne drzim palce a preji, aby jsi sehnal vse, co chces a nezruinovalo te to.

27.3.2010 22:18:13

Bluda
No, trošku jsem upravil hrací karty. Křižík s obloukovými brýlemi, Výsadkáři z operace Anthropoid, Heliodor Píka, Sv. Ludmila, Sv Václav, Neklan, RUR, zdegenerovaní Blaničtí rytíři, Albrecht z Valdštejna postižen silnou sifilis. Schválně jestli poznáte, kdo je kdo. Většinu her, kterou lokalizuji, se snažím udělat trošku zajímavější. Výsledkem je, že to se mnou kamarádi většinou odmítají hrát, ale žáci ve škole (kde pravidelně hrajeme) jsou hned obohaceni o nové vědomosti. Jinak děkuji za psychickou podporu. Nakonec, když se mi to nepodaří sehnat, brečet nebudu.

28.3.2010 00:01:00

povzbuzeni :)
Jenom chci povzbudit stejne blazny jako jsem ja, ze pokud se jim tato hra libi, ale chteji zacit pouze s mastersetem 1, tak at do toho stejne jdou, neb na E-bay se da sehnat vse. Samozrejme si trochu priplati, ale nez kupovat deckam lego...to se radsi divam jak se Ema snazi narvat draka do pevnosti, ....
Moje skore:
prvni seznameni u Syda
registrace E-bay (pred necelym mesicem)
dnes:
1,2 master set
3x pevnost
2x forest
2x jungle
1x tundra
a par figurek draku a dalsich hezkych potvor
jedine minus: skladovaci prostory
Hodne zabavy u staveni a pro silence pevne nervy pri prihazovani ve tri rano.

10.4.2010 12:50:45

Karas
Hezke skore:)

10.4.2010 13:00:10

Karas
Pěkné, já doporučím i německý ebay. Ale jinak jsem na tom podobně registrace před 2. týdny - 2xROTV, 1x RTTFF, + nějaká malá rozšíření (plánuji ještě hrad). Ale to mi bude chvilku stačit, víc než 5000,- už považuju za příliš. Ale je to krása. Vyrobil jsem si džungli. No, vypadá spíš jako něco ze země za zrcadlem. Herně je to teda trošku slabší, ale sranda to je.

10.4.2010 13:25:59

rbx

Karas
Tundru chci taky!! Za kolik jsi ji vydrazil? Btw: chybi ti tedy ještě Volcano/Lava, teď nevím jak se to jmenuje, ale je to podobne nedostatkové.

10.4.2010 17:55:41

tundra
vysla me na 2000 coz takhle napsany je hrozny, ale zase ja sem se s ni motivoval v praci .... a za den u klienta vydelal 6000 takze 4000 v plusu :) A hlavne: Je KRASNA :))
Lava me nelaka, jen cerveny hexy a je stejne draha jako tundra. Radeji si poridim jeste par grass a rock hexu ....
Stepan: hrad je uplne namakanej (koupil jsem v nejmenovanem obchode 1, postavil a kochal se, druhej den dalsi dva neb prisel soused s prckem a proste nam nestacili komponenty.... tohle mit jako decko .... no co , aspon ted :)

10.4.2010 19:23:26

:-))
Tak to vypadá, že se na tom ebay přehazujeme akorád my :-))

10.4.2010 19:27:35

rbx

Karas
Aha, tak na tundru za 2 litry si asi nechám zajít chuť. To je lepší postavit království na zalesněném kopci, za ty prachy :-)

10.4.2010 21:31:21

Tak uz jsem to odtajnil...
Vojtik mel narozky, tak se nam tu objevila krabice SotM, od te chvile si prakticky oba synkove nehraji s nicim jinym, i kdyz si s tim zatim spis stavi a jen tak blbnou - takze mam pocit, ze se jim to libit bude. Ale prohlizeli si na prilozenych obrazkach vsechna ta rozsireni, a podobne jako moji malickosti, i jim by se libilo kazde rozsireni s terenem ;). Nemate nekdo nejaky tajny zdroj, kde to brat? Mimochodem, ta tundra za 2000 se mi nezda tak hrozna (pokud je nova), nekde jsem ji videl cca za ctyrnasobek.
A netusite, jestli se vazne treba nechysta nejake nove vydani 1.MS? Protoze u tech rozsireni vsude pisi neco jako ze "neni a nebude", ale u RotV spis "ted neni, uvidime, esi jeste nebude"?

21.4.2010 11:59:08

Tundra atd.
Já nevím, mě přijde 2000,- za tundru jako dost peněz. Ikdyž těch ledových skal je tam docela dost. Lávové rozšíření je o dost horší a dá se lehce vyrobit přebarvením základních polí. Naposledy jsem se hrozně rozmýšlel jestli vezmu 3.MS. Figurky v něm jsou vesměs nepoužitelné mimo dungeon scénáře, což je průšvih, ale nakonec vyhrál další materiál a taky skály, ikdyž tady jich pro změnu málo. No vypadá to, že jsem se zastavil na 5500,- tady už musím chvilku vydržet.
PS: Za dva týdny mají ke dráčkovi dorazit rozšíření pro dungeon. Hrdinský pack vypadá velice pěkně a hlavně hratelně. Další penízky půjdou asi tím směrem.

21.4.2010 12:13:53

Hrdinove
No jak jsem to pochopil, pujde jen o figurky, coz mne az tolik nebere. Zatim se pokusim nekde poohlednout po RttFF, TJ, pripadne RotV. TT je super, ale skoro bez sance sehnat to za rozumny peniz. Lava mne asi jako jedina z terenu moc nenadchla, cili tu neobrecim.

21.4.2010 12:44:06

Stepan
Mimochodem, figurky u Dungeonu se mi nejprve taky moc nelibily, ale kdyz jsem je mel v ruce, tak se mi zdaji byt celkem v pohode (pouzitelne i pro exteriery, a ten drak - je to proste mladatko ;) ).

21.4.2010 12:47:00

Bluda
Tak figurky budou asi parádní (ty ze základu se mi líbily moc). Ale mají spoustu schopností vázaných na shadow atd. Mimochodem jsou prý úplně stejné jako ty z Dungeons and dragons.
Rotv podle mě dovydané nebude, ikdyž první vlna rozšíření byla dotisknuta. Souvisí to s konceptem hry - sběratelská, neumím si představit, že znovu vyjde Alfa, Beta v Magicu TGM. Každopádně by další velká sada měla být skutečně tak univerzální a všestranná jako 1.MS. Zatím to tak ale vůbec nevypadá. Tipoval bych další úzce zaměřený set.
PS: Začíná mi trošku vadit, že na heroscapers.com je spousta map a kampaní dělaná pro geeky, kteří do toho dali deseti tisíce a každý pack mají 5x. Je nutné smířit se s tím, že tématickou armádu 500pt. nikdy mít nebudu.

21.4.2010 14:11:17

Stepan
jo tematicke armady to bych rad, neco malo uz muzu... armada z Orcu vcetne vlajkonose...Upiri (Cyprien apod.)...z Marro se ucite taky da...

koukam ze uz ma HS docela dost lidi...co nekdy dat nejakou spolecnou hru? :)

22.4.2010 16:18:29

Hlad
Já sem pro si někdy pořádně zahrát,z dětma jsem to zatím nikdy nedohrál.

22.4.2010 18:07:12

Hra
Dnes jsme pařili ve škole se žáky. No, velká pařba to s nimi není. Kolikrát jim člověk musí radit, jak proti němu hrát, to mě moc neba. Ale kamarád, veliký hráč, mě před týdnem sundal brutálně v první hře (holt Mimring s "Chomperem" nejsou zas tak dobří). Ve druhé hře jsem mu vítězství krutě oplatil. Požitek je dobrý proti sobě rovnému. Ale i tak je tahle hra prostě fajn (díky terénu - kolegové chodili a nevěřili vlastním očím). Přijde mi ale opravdu nesmysl do toho tolik investovat, pořád je to jedna hra o házení kostkou. Proč mám tedy nutkání kupovat další a další kusy?

22.4.2010 20:36:42

Stepan
"Přijde mi ale opravdu nesmysl do toho tolik investovat, pořád je to jedna hra o házení kostkou. Proč mám tedy nutkání kupovat další a další kusy?"

Jo, tak to jsi vystihl naprosto presne! Ja myslim, ze je to dano tim, ze ta hra sice je ve svem jadru (snad nikoho neurazim) ptakovina, ale tady to kouzlo nespociva v tom "hazeni kostkama". To kouzlo spociva v necem jinem:

1) Kdyz jsem byl maly, staveli jsme s brachou ruzne hrady, bunkry a nevim co vsechno z vsemoznych kostek a meli armadu "clobrdaku" a hrali si na to, jak je nekdo zlej a nekdo hodnej a mezi sebou se to mydli. Dnes vidim neco podobneho i u svych kluku. HS nabizi v podstate totez, je to o tom pripravit si prostredi a pak se zucastnit urciteho konfliktu, kostky a pravidla hry jsou jen urcitym prostredkem, ktery z divadelka s urcitym aktery snadno ovlivnitelnym scenarem udela jakz takz ferovou bitvu s urcitym podilem ciziho vlivu (nahody).

2) Priznam se, ze uz se mi dnes moc casto nestane, ze bych si kleknul na podlahu a zacal poskakovat s panackama a hral si jen tak na valku, jako maly kluk, ale hrat si s HS je trosku jine, ac je to trosku kycovite, ve vysledku to stejne oku lahodi a uz jen staveni si mapy je fajn.

3) HS umi oba vyse popsane svety spojit dohromady. Soucasne si s tim vyhraji ja i deti, nechci rict, ze si neumime bez podobnych prostredku spolu hrat, ale treba pred navstevou bych se nestydel dohrat rozehranou partii HS (je to stolni hra, tak co, ze? ;) ), ale dobojovat bitvu "clobrdaku" proti "hejrupakum" v kulisach z drevenych kostek bych asi silu nemel :).

Kouzlo je proste v tom, ze takove ty sarvatky a klukovska radost je asi v kazdem (muzskem), a toto je filtr, jak to pustit ven a pritom nevypadat jako (uplny) magor...

22.4.2010 23:35:15

Výroba
Škoda že se už hra nevyrábí :(

20.11.2011 11:14:44

Csampi
ale stale nie je problem zohnat ;)

20.11.2011 15:47:24

Vybíráme z Bazaru

Shadows in Kyoto
Shadows in Kyoto
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas