HeroScape Master Set: Rise of the Valkyrie

xxxxxxxxoo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

HeroScape Master Set: Rise of the Valkyrie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Hasbro
Milton Bradley
Autoři: Craig Van Ness
Rob Daviau
Stephen Baker
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecny pokec

hlavně brzo něco nafoť :-)
6.4.2009 16:42:51

to rbx
Závidím :-)))

Já jsem zatím nic neobjednal, uvidíme, jak to bude dál a jestli to se mnou přítulkyně bude chtít hrát ... jinak se mi docela líbí zpracování figurek, přijde mi o třídu lepší než u ostatních her ... možná bych koupil nějaké tématické fantasy sety pro použití v jiných hrách ...

Jinak se chystám postavit si z hexů Heroscape válečné pole pro Battlelore :-) Dám pak vědět, jak to šlo ...

21.4.2009 12:19:04

rbx

merlin
ja myslim, ze to pujde skvele.:-) A urcite si dokup jungle a les, ty stromecky jsou uzasny. Nad detailnosti a zpracovanim jungle jsem uplne slintal.
Co se tyce figurek, tak ja osobne jsem nadsen. Za takove penize mit takto detailni a vcelku hezky nabarvene figurky, to se fakt vyplati. Navic to vypada, ze jsou z plastu, ktery neco vydrzi, fakt je to koncipovane jako detska hracka.

21.4.2009 13:43:39

Merlin
Co se týče těch speciálních vlastností, to ještě v základní sadě není taková sranda, jako s dalšími armádami. Tady nejsou žádné "bonding" vlastnosti, čili to, že před tahem armády, na které mám značku, smím provést kompletní tah ještě s jinou (poměrně konkrétně danou) armádou, to je pak teprv zmatek. Už při sestavování armád pochopitelně.

21.4.2009 14:52:10

merlin
se zakladni sadou taky neni takova sranda protoze tam nejsou common squads (coz mi pripomina ze bych mel zas nekdy vytahnout Zombiky)

21.4.2009 16:34:37

common squads
...což mi připomíná, že common/unique jsem v pravidlech vůbec nezmínila.

21.4.2009 16:36:20

Tyrion

rbx
jak si prosimtě ošéfoval to objednání bez cla? Zrovna budu objednávat Heroscape asi za 10000,- a nechce se mi platit nic navic...

A šlo jenom o clo nebo i o DPH? to bejvá totiž ješrě mnohem větší...

17.6.2009 12:29:05

rbx

Tyrion
tak za 10 litru to bez cla nebude. Musi to byt do 150 euro. A to pro jistotu vcetne postovneho. Takze pokud to je z USA, tak si to prepocti na dolary a dostanes se na nejakych 220 dolaru.

17.6.2009 12:44:18

rbx

Tyrion
jeste jsem zapomnel... pokud je balik do 150 euro, tak neplatis ani clo, ani dph.

17.6.2009 12:45:13

Tyrion

rbx
Dik za info. Dost si mi pomohl. Asi tu objednavku rozsekam na mensi casti, aby sem se vesel pod tech 150 eur...

17.6.2009 16:36:34

Tyrion

rbx
ještě jedna otázečka...jak moc jsou přísní při dodržování tý hranice 150 eur? Co třeba, kdyby to bylo v přepočtu z dolarů 152 eur? tolerovali by to a nebo hnedka dph a clo?

17.6.2009 17:10:56

rbx

Tyrion
Nevim, radeji jsem to nezkousel, dost by se to pak prodrazilo :-) Mel jsem tam vzdy par dolaru rezervu, protoze se to pocita z aktualniho kurzu, kdy to prijde na celnici.

17.6.2009 17:12:55

Heorscape..
Jen jestli někdo nebude něco objednávat, že bych se podělil o poštovné.. Těžko sehnatelné.. Hm :-)

30.1.2010 11:05:45

Princip hry
muze mi nekdo tak nejak v kostce vysvetlit princip hry, jak probihaji souboje a podobne? Dle obrazku mam pocit, ze koukam na krasne modely krajiny s figurkami, tak me zajima jestli jde jako o plnohodnotnou hru nebo je to spise na krasu, figurky, krajinky a kdyz se nekomu chce, tak si podle nejakych pravidel v tom prostoru zabojuje.

30.1.2010 12:05:00

Ringo
Pročti si diskuzi "Pravidla" ;). Já po tom pokukuju už dlouho, ale odrazují mě 2 věci.

1. je to spíše sběratelská záležitost. Má to celkem dost rozšíření (hrad, džungle, zimní krajina, atd.) a nespočet rozšíření armád, které si sestavuješ podobně jako v Mutant Chronicles (aspoň teda myslím, že je princip podobný). Takže když se tomu chce člověk věnovat, tak to asi nebude levná záležitost.

2. Souboje jsou kostkové s tím že na kostkách jsou jen 2 znaky - zásah a obrana. Takže je to hodně o náhodě, ale postavy tam mají nějaké odlišné vlastnosti a tak, takže to není zas jen tak.

Ale jinak stavba terénu, různé výšky terénu, voda, hory, lesy, hrad, jeskyně, džungle a ty figurky to se mi hodně líbí. Takže stále váhám :)

30.1.2010 12:49:50

Princip
Krátce:
Jedná se o jednoduchou figurkovou strategii v které si hráči nakoupí armády a poté se sejdou na modulním bitevním poli.
- každá jednotka má svoji kartičku, na které jsou zobrazeny zdraví,obrana, bodu posunu atd. Navíc každá figurka má několik schopností.
- na každém tahu hráči mají možnost rozdat 4 rozkazy, na kterých je napsané pořadí podle něho se aktivuje figurka, protihráč to nevidí, až v momentů odhalení rozkazu. Čtvrtý rozkaz má kříž místo čísla a používá se na blafování. Hráč může klidně dát veškeré rozkazy pouze na jednu figurku.
- při bojování hází kostkami jak útočník (potřebuje lebky na zásah), tak i obránce (potřebuje štíty na kostce) – pokud útočník má větší množství lebek než obránce štítu, rozdíl navíc se započítává jako zranění.
- jsou tam i scénáře, možnost hraní ve více lidech, a asi přes 30 rozšíření.
Krátké demo je na této adrese - http://www.hasbro.com/games/kid-games/heroscape/default.cfm?page=Inside/Demo

30.1.2010 12:54:50

rbx

Beholder
Já bych neřekl, ze je to sběratelská hra. Těch rozšíření je sice hodně, ale kupovat je nemusíš. Já mám třeba všechny master sety, 2xjungli, 2x forest a 2x hrad a je toho až až. Až budu mít potrebu si koupit další vojacky, tak jich je sice spousta, ale k dostání jsou realne tak 3 vlny a v kazde jsou 4 sety figurek. Na heroscape.cz je výborný konfigurator, kde si zadas, kolik čeho mas a ono ti to vyplivne dostupne scénáře, co se daji zahrát. Je jich šílené kvantum.
Co se tyče hrani, tak nemůžu sloužit, zatím to s detmi jen stavíme, což baví i mě. Každopádně to ma dvoje pravidla, cemuz odpovídá i oboustranne karty charakteristik jednotlivych jednotek. Bud to hrajes jen jednoduše na utok/ obrana/move/life, nebo do toho zamotas jeste speciální vlastnosti jednotek a další podrobnosti. Ale fakt dobře je to tu popsáno v jinem fóru.

30.1.2010 13:24:45

rbx
no já nevím...to máš jak s Magicem, taky ti ke hře stačí starter set a nikdo tě nenutí kupovat boostery a kusovky a stavět jiný balík než ten co jsi dostal ve starter setu :). Mě přijde, že když ta hra má 3 master sety (+ marvel) 5,6 nebo kolik rozšíření krajiny a x armád a navíc je fakt dobré si třeba některé rozšíření koupit vícekrát ať jdou stavět větší mapy, tak už by se to dalo nazvat sběratelská hra. Ale ono to je celkem jedno, jak to přijde mě, ať si o tom udělá každý obrázek sám :)

30.1.2010 13:54:45

princip
tak docela jste me nalakali, jase trochu bal ze souboje budou jak ve spacehulku, hodim, trefa, nehodim = smrt. Jestli maji postavy zivoty a dostavaji postupne zraneni, tak to zni hodne zajimavei pres kostky. Toho sberatelstvi sekapku obavam. Ted si reknu, koupim jen hrad a az to prijdedomu, postavim to, jsem si na 100% jist, ze to budu chtit vsechno at to mam komplet:-) Ale vypada to zatracene dobre, trochu mi to pripomina jako bych si poskladal krajinku z lega, stare dobre casy kdy jsem jak decko stavel hrady a dobyval je legovymi panacky, ted by to dostalo rad v podobe pravidel, coz by byla parada:-)

30.1.2010 14:40:20

o Heroscape
Heroscape je hodně zajímavá věc. Kdysi jsem se do toho zbláznil a koupil v tý době jedinej (a předraženej :-) dostupnej set v ČR, natěšeně přeložil kartičky (brzo se tu objeví) a hned to s přítulkyní zkusil, nicméně jako hra mě to zas tak stoprocentně neuchvátilo... Je to v podstatě "jen" boj ... Sice okořeněný různými úkoly a misemi ve stylu (zabij tamtoho, ochraň tohle, obsaď támhleto), okořeněný mnoha různými schopnostmi jednotek, ale pořád "jen" boj. Nevím, u Battlelore mi tohle nevadí, u Heroscape mě to nějak neuchvátilo.

Co se týče kvant rozšíření a sběratelského principu - nemyslím si, že to je podmínka. Existují už čtyři starter sety, z nich každý podle mě stačí na mnoho a mnoho her. Rozšíření přidávají pouze další "koření" do stávajícího guláše - jiné typy terénu a jednotek a pár dalších herních principů.

Kolem Heroscape existuje poměrně slušná komunita na netu, takže jsou k dispozici luxusní programy pro návrh 3D bojiště, různé přehledy, tabulky, návody a hlavně množství různých misí pro různé kombinace setů a rozšíření.

Mimochodem, představení Heroscape z mého pohledu je zde, myslím, že tam je vše podstatné:
http://www.hraj.cz/view.php?cisloclanku=2009082501
Psáno již poté, co jsem si to zahrál :-)

30.1.2010 23:13:19

Tak jste mne taky nalakali...
O existenci HS vim dlouho, ale tehdy to nikde u nas neslo moc sehnat. Je zajimave, ze na nekterych fotkach to pusobi naprosto dokonale a na jinych jako dokonaly kyc ;). Nicmene, premyslel jsem jiz dlouho pro nase kluky o nejake valecne hre, velkym favoritem pro mne byl Memoir, ale protoze zena nerada videla tanky apod, tak jsme pokukoval po BattleLore. Trosku mne ale odrazovala slozitejsi pravidla a delsi herni doba. Nahodou jsme zabloudil sem a procetl si, jak se to asi hraje, a myslim, ze uz mame viteze. Pro hrani s detma to, myslim, bude idealni (musim si ale prosadit i Nexus Ops :D) - beztak porat valci se vsim moznym, tak budou alespon valcit podle nejakych pravidel ;).

4.3.2010 17:55:09

Ktery?
Jeste bych se zeptal ktery z trojice dostupnych master setu byste mi doporucili? Pri prohlizeni figurek se mi libily ruzne fantasy potvory, scifi/roboti/agenti mi jsou tak nejak proti srsti. Mimochodem, da se nekde sehnat ta jungle?

4.3.2010 17:59:36

rbx

Bluda
V soucasné době je k sehnání jen Swarm of Marro a ten novy Underdark. Jungle je totálně vyprodána, ale vypadá úžasné. Dalším rozšířením, co jde v pohode sehnat a vypadá famozne je hrad. Pokud mají kluci radi draky, tak doporučuji Orm's Return, což je takové větší figurkove rozšíření. Já to mám taky kvůli klukum, ale jsou ještě malinkatí, takže si s tím hraji jako se stavebnici. Tedy bez pravidel. Každopádně pro mě to bylo splnění dětského snu, protože jsem s brachou tenkrát bojoval s panackama od Airfixu v pevnostech z lega.

4.3.2010 18:28:05

rbx
Jojo, ja na to prave ted koukam na netu a prohlizim si to. Nevsiml jsem si, ze ty "Valkyrie" jsou na dotaz (cili asi bez sance), ty se mi libily asi nejvic, az na par tech modernich figurek. Jinak z tech dvou se mi vic libi Marro, ten Underdark se mi zda ze ma divny figurky ;). S rozsirenima asi zatim spechat nebudu, budu to brat "jen na zkousku". Ale presne jak rikas, kdyz koupim piraty z lega (mno, je to asi jiny vyrobce, ale to je jedno), dam za to stejny penize a tohle bude aspon hra. Navic pouzitelna i s detma, kluci (4+7) myslim, prinejmensim tu zakladni hru, zvladnou.

4.3.2010 19:09:53

rbx

Bluda
Můj kluk ma 3,5 a na hru je to málo. Ale vyblbne se s tím jako se stavebnici. Ještě je z hlediska terénu dobrý Road to forgotten Forrest, kde jsou stromecky a most, ale to nějak nejde sehnat :-( A super je Tundra, ale to je za drahé peníze na ebayi :-(

4.3.2010 20:01:08

rbx
Tak ja rikam, ze ma ten mensi 4, ale on ma realne za 2 mesice 5, takze myslim, ze uz to bude ok. Jako vis jak, muzete to zkouset, ja jsem na to koukal a ty zakladni pravidla jsou fakt docela jednoduchy. My s deckama hrajeme treba Agricolu (odhadem tak rok, i s tim mensim) a v pohode celkem, ale vis jak, tam je trosku lepsi, ze je to hra na body a oni to sice projedou, ale jsou spokojeny, ze maj ovecky, kravicku apod ;). Kdyz bych malyho totalne zmasakroval v HS, tak je to neco trosku jinyho :).
Kazdopadne HS se mi to zda (prinejmensim v tom jednoduchem) jeste o dost snazsi nez Memoir, a hlavne, jak rika manzelka "nepusobi to realne", tak z toho ma (manzelka) lepsi pocit a primhouri oci nad tim, ze je to hra na valku, Memoiru se brani zuby nehty ;).

4.3.2010 20:23:31

Vybíráme z Bazaru

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas