Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling Shadows

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection – Fierce Powers and Crawling Shadows - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Euthia: Torment of Resurrection
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Steamforged Games Ltd.
Autoři: Tadeáš Spousta
Tomáš Holek
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tisk chybějících komponent vlastními silami

Domluvil jsem ve spřátelené tiskárně, že mi udělají profesionální kopii desek postav na stejný karton jako byl v původní hře, a nechám si tam vytisknout i ta pravidla, která SFG nepošle ve fyzické podobě (předpokládám, že jako Returning backer nedostanu pravidla 2.0 pro základní hru).

 

Ukončení akce

Vaše balíčky jsou už buď na cestě k vám nebo přímo ve vašich rukách, takže ukončuji akci. Chci vám poděkovat za výbornou spolupráci. Byl jsem hodně napnutý, jak dopadneme s tak megalomanskou akcí - vždyť nás bylo skoro sto! Ale vše dopadlo, zdá se, dobře. Spolupráce s vámi byla výborná a moc vám za to děkuju. Jasné domluvy, rychlé reakce a celkově pohoda. Já se snažil přispět maximální transparentností a samozřejmě maximálním tlakem na kvalitu. V této souvislosti vám chci říct poslední informaci z dneška: byl jsem v tiskárně vyřídit poslední detaily a předat naše vybrané peníze. Při této příležitosti jsem vyřídil i vaše poděkování, co jste mi kdo poslali. Udělalo jim to velikou radost.

Ještě jednou díky vám všem a třeba zase příště…

Mám takové tušení, že nás SFG vypeče i v další kampani a nová akce v tiskárně bude zase potřeba, uvidíme kolik toho…

 

P.S.: Posledních pár lidiček se ještě neozvalo, takže pro ně ponechávám původní odkazy:

Odkaz na tabulku: tabulka

Update: Domlouváme předání a zasílání, prosím VŠECHNY o součinnost

  1. Pokyny pro pražské i mimopražské 
  2. Pokyny ke kódům Zásilkovny
     
6.2.2024 10:58:46 | Upraveno autorem (porovnej)

dik za opravu @milancaputu 

6.3.2024 21:26:26

@Jeff  : @Johnny808 je přesně ten, koho jsem myslel. Jeho řešení vypadá tak pěkně, že pokud by mě nebavilo vymýšlet si insert vlastní, okamžitě bych oslovil jeho.

@Johnny808 : máš to opravdu moc pěkné, obdivuju to už od základní verze Euthie, opravdu klobouk dolů!

6.3.2024 21:52:08

Vždyť už pár týdnů je tu insert pro celý komplet pro dvě krabice… Jste ani nezkusili hledat a rovnou lkáte? :-) 

https://www.printables.com/cs/model/764896-euthia-v2-all-in-organizer

I v euthia fb skupině je tam k tomu celá řada příspěvků…

6.3.2024 22:38:05

@Tomcat : Zmínili jsme fakt, že tak drahou hru člověk musí ještě za spoustu peněz a práce dodělávat, jako za socíku. Mimochodem,spočti si, na kolik ten tebou odkazovaný insert vyjde jen na materiálu a elektřině. Množství filamentu, nutnost mít filamenty v devíti barvách, těch uváděných 180 magnetů… 

No, raději k něčemu pozitivnímu: podařilo se mi zapracovat informace z errata do knihy scénářů, takže kdo má u mě objednaný tisk, dostane to kompletní. Podobně jako ty Hero sheets, co jsem připravil už dřív. Akci zdar!

6.3.2024 22:59:37

To byla reakce na předchozí stížnosti, že nebyl k rozšíření k dispozici insert. Tak byl, no :-) Jinak že inserty nejsou obvykle součástí her (nebo pokud ano, tak spíš jen takové nedostačující kvaziinserty), to je holt realita. Výjimky jsou, např. Eclipse, ale to je ojedinělé.  
To, že insert z retailu stojí jak půlka hry, je sice smutné, ale také běžné.

Já si ten pro Euthii tisknu - padnou na to v součtu cca 2kg pla, tedy asi dvě cívky.
Různé barvy používám, protože chci a ty cívky mám, ale nic mě je nenutí používat - klidně bych to mohl mít všechno z jedné černé (z překližky to také máš jednobarevné), ale je jedině dobře, že ta možnost tu je. A magnety? Opět - nikdo tě nenutí je použít, ale s nimi je to v těch krabicích jednak kompaktnější a mají i dodatečnou ergonomickou funkci při sestavení některých komponent na stole během hraní.

S cenou černé cívky pod 300,- (a v akci se dají sehnat ještě levněji), náklady na elektřinu a 150ks 8mm magnetů za 300,- se v součtu můžu vejít v pohodě do tisícovky. 

Zkráceně řečeno úplně běžná věc u těhle her. 
To, že některé herní věci jsou trochu zprasené, je smutné, ale tak uvidíme, jak se k tomu SFG postaví. 

7.3.2024 09:48:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky za výčet. Popravdě, sám jsem si představoval, že se ta cena vyšplhá mnohem výše, takže jsem opravdu rád, že jsi mi zbořil předsudky. Vycházel jsem z jiného insertu pro Euthii, kde lidi říkali, že je to vyjde na víc než 100 Euro.

V každém případě je důležité přesně to, co píšeš taky: snažit se nebrat věci zbytečně negativně a zůstat v klidu, co to jen jde. Právě proto se taky snažím spíš přispět k tomu, abychom si to vylepšili. A je jasné, že to bude něco stát - ale taky to bude ZA něco stát, a o to jde :)

7.3.2024 11:33:29

@milancaputu Das prosim na zavaznou objednavku nejaky deadline ? Mezitim jsem se to naucil v anglictine :D a premyslim jestli to cesky jeste vubec chci..

7.3.2024 20:27:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Závazné objednávky komponent pro Euthii

Prosím během příštího týdne, ideálně první poloviny, si zkontrolujte svou objednávku v tabulce a výslednou částku pošlete:

  • číslo účtu:1153651001/5500
  • zpráva pro příjemce:Euthia: přezdívka
  • vaše částka podle tabulky

Pro vaše pohodlí přidávám QR kód, ale POZOR: nezapomeňte kromě částky vyplnit i tu svou přezdívku, jinak anonymně přispějete na můj účet :)

Minimálně jednou denně budu kontrolovat účet a podle příchozích plateb aktualizovat tabulku.

Co je přibráno a ubráno

Přidal jsem položku "Zlaté a stříbrné karty" s odhadní cenou pro "rozumný počet" objednatelů. V případě velkých rozdílů jedním či druhým směrem bych vás kontaktoval. Jinak karty rozhodně doporučuji - všichni víme, jak jsou barevně špatně ty nové a v tiskárně jsem šel po kvalitě i za vyšší cenu, takže si myslím, že budeme s kvalitou opravdu spokojeni.

Naopak zrušit jsem musel položku "Desky základních šesti postav", protože přípravné práce (scan, grafické úpravy, zkušební tisky) vystoupaly do astronomických cen.

7.3.2024 22:34:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Podrobněji co je obsahem

  1. Pravidla 2.0: myšleno pro základní hru, česky, sada Pravidla, Příloha a Scénáře ve verzi 2.0 ze stránek SFG plus errata z posledního update na KS - zapracovaná přímo do sešitu Scénář
  2. Desky postav Eltrea a Hoxir: plastové desky stejné tloušťky jako kartonové z původní kampaně, se speciálně odolným potiskem, a to pro Eltreu, pro Hoxira a malá pro Eltreiny Fámuly. Viděl jsem kvalitu a supr je slabé slovo. Lišit se to bude jen tím, že původní desky mají vroubkované laminování, to tady samozřejmě nebude.
  3. Nová referenční karta A4: ze stránek SFG - tahák na šechny drahokamy, akce a množství léčení ve všech místech apod. Zkrátka co bylo v původní hře na těch čtyřech oboustranných velkých kartách. Tištěno na tvrdý papír jako jsou např. Hero Sheets.
  4. Kompletní Hero Sheets: nové verze ze stránek SFG, ale mnou ručně doplněné o schopnosti z rozšíření FP/CS. Pro základních šest postav. (Eltrey a Hoxira se problém netýká, tam není žádná změna.)
  5. Au/Ag karty z rozšíření: kopie zlatých a stříbrných karet z rozšíření, ale s barvami sladěnými podle původní základní hry
  6. Pravidla pro rozšíření: Pravidla a Scénáře, k tomu pravidla Nekromanta a Hero Sheets Eltrea+Hoxir. Česky, v aktuální verzi ze stránek SFG. Počítejte ale s cca stokorunovým doplatkem až zjistím skutečné ceny za rozšířený tisk.

7.3.2024 23:36:17 | Upraveno autorem (porovnej)

@Tomcat  jestli jsem Te spravne pochopil, tak nam ostatnim nabizis, ze za 1000 Kc ten insert vytisknes a sestavis, ale bude jenom v cerne barve. Tedy pokud Tvuj prispevek nebyl o tom, ze mas doma tiskarnu. Jinak dale Heat, Res Arcana, Azul ma insert atd. takze to neni tak naprosto neobvykle, zalezi na cene hry. V pripade Euthie a jejiho rozsireni by stacil organizer na zetony, kterych jsou mraky.

8.3.2024 07:30:59

@milancaputu Zaplaceno, diky moc!

8.3.2024 07:50:01

@p_lichnovsky Můžeš z mého příspěvku citovat tu část, kde někomu nabízím tisk? Buď máš neskutečnou fantazii, nebo je tvůj post zbytečně hloupý.

1000 byla za cenu použitého materiálu a energii, což byla reakce na tyto vysloveně zmíněné cenové položky v předchozím příspěvku, na který jsem reagoval. Vnímej kontext.

Pokud bych to tiskl pro někoho jiného, započítal bych do toho svůj čas a práci.

To, že se ceny odvíjí od ceny hry....no v zásadě ano, čím levnější hra, tím větší šance na insert. Čím levnější hra, tím totiž méně komponent, či jednodušších a tím pádem větší šance, že se vejdou do prolisů v termoplastu. Ale úplně bych tomu neříkal insert.

Co se základu Euthie týče, tak ten to měl ošetřené náhodou velmi pěkně. Věže obchodníků a předmětů - promyšlené, vzhledově elegantní a má to praktickou funkci i na stole. Všechny žetonky měly své umístění v k tomu určených krabičkách s průhlednými víčky. Trihexy měly alespoň ty pytlíky, takže nějakou ochranu také měly a nelítaly volně. Jediné, co bylo volně, byly karty, ale tam avizovali už dopředu, že organizér na ně přijde s případným rozšířením. 
Takže pokud máš jen core euthie, dostal jsi celkem nadstandardní řešení uskladnění komponent. A pokud máš i rozšíření, tak i s ním tyto krabičky přišly, takže pokud by ti šlo jen o to, co jsi psal, tak nemáš co řešit.

 

8.3.2024 09:02:58

@Tomcat  @p_lichnovsky : jestli jste se domluvili, OK. Pokud by měla být delší diskuse, založte prosím nové vlákno. Teď už máme závazné objednávky tisknutých komponent a míchalo by se náĺ to tady s dotazy lidiček apod. Díky!

8.3.2024 09:11:05

@Johnny808 Johnny, ještě mě napadlo, bude ten nový insert dělaný i pro Necromancer Hero Kit / vleze se to tam? Díky za info. 

8.3.2024 09:55:03

@milancaputu Prosím tě, jen dotaz. Zapisuju se do tabulky pro tisk bodů 1 a 3 (opravená pravidla k základu a A4 tahák). Možná vezmu i ty karty, ta cena nevypadá nějak hrůzně a bude to aspoň hezčí. Hero sheets asi netřeba, využiju ty dvojité z KS. 

Ale pokud jde o “Pravidla pro rozšíření”: snad mi něco neuniklo, příp. sry za blbý dotaz, ale předpokládám, že je to pro lidi, kteří mají EN verzi rozšíření, ale chtějí počeštit? Pokud mám českou, tak je to asi netřeba / nebo už stihla vyjít nějaká oprava zase?  

8.3.2024 10:00:20

Dotaz k deskám hrdinů:

Budou mít i rubový potisk? Díky

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

8.3.2024 10:00:47

K deskám hrdinů: ano, budou mít i rubový potisk, hlídaný, aby byl slícovaný s přední stranou. A obě strany potisku budou barevně sladěné na maximální možnou úroveň k deskám ze základní hry.

Jak jsem psal, chybět bude jenom to vroubkované lamino :)

Update: jenom dodávám, proč ta cena apod.: všechno jiné byla o tolik horší kvalita, že to vůbec nemělo smysl uvažovat. A když si vezmu, kolik mě Euthia stála a stát ještě bude (pomalování figurek apod.), tak v tom se opravdu šest stovek ztratí. A naopak to zvedne zážitek ze hry výrazně, protože už se nebudu muset pořád bát, kdy o to někdo zavadí a ohne tomu roh apod.

8.3.2024 10:25:01 | Upraveno autorem (porovnej)

@milancaputu Super, díky moc! :)

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

8.3.2024 10:25:56

8.3.2024 10:34:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Troll_Ronie 

Ad pravidla rozšíření: Ano je to tak. Objednal jsem si ALL-IN v ENG mutaci a tak tímto vlastně budu mít hru ve smyslu komplet pravidla & sheety  - vše česky :-) Karty a tokeny předmětů\abilit mi hold zůstanou v angličitině, ale to už tolik nevadí - jelikož toho textu tam zas tolik není.

A zřejmě to není jen můj případ

8.3.2024 12:47:39

@Troll_Ronie Samozrejme, robím to aj pre Necromancer Hero Kit. V podstate to robím pre komplet všetko čo Euthia ponúkla ;) … možno tam bude dokonca ešte aj malá rezerva na hrubšie dosky hráčov a ďalšie pravidlá

8.3.2024 13:34:32 | Upraveno autorem (porovnej)

@wwwondry @Johnny808  hosi, diky za dobre zpravy pri patku 🙂

8.3.2024 13:50:07

Ad bod 6) Pravidla pro rozšíření

To je fakt, teď si nejsem jist, zda jsou součástí tohoto bodu i ty 4 stránky pravidel pro nekráka :-D Vyloženě to tam psáno není. Je zde jen jasně psáno, že SHEET Hoxir & Eltra = + 30 CZK)

8.3.2024 15:34:36

Vy mě natahujete čím dál víc. Dobře, tak ještě Nekromanta :D

Jenom hrozí, že to bude pak v součtu třeba stovka navíc (30+70), uvidíme podle finální ceny. Spoléhám na vás, že mě v tom pak nenecháte :) Máte to aktualizované i v příspěvku “Podrobnosti”.

8.3.2024 15:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Poděkování: je těch zpráv tolik, že už musím hromadně: moc vám všem děkuju za milá poděkování a přání v soukromých zprávách. Je supr vidět, že si uděláme společnou radost :)

8.3.2024 15:46:11

Vybíráme z Bazaru

Číslo
Číslo
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas