Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

tvrdost
samo, že mohou být tvrdší, bude to i lepší, já jen, že mám těch karet hafo, tak dokud nedojdou, podlepuju s nima skoro všechno :)

19.2.2009 10:34:48

sakra sakra
zjistil jsem ze pri vyrobe Treachery a Spice cards jsem se dopustil drobne nepresnosti ktera vznikla zmensenim formatu pri tisku na 65%, aby se na jednu stranku veslo vice karet. To zmenseni formatu karty zdeformovalo v mirne spatnem pomeru a karty jsou kapanek splostele, takze pri pozornem prohlednuti si lze vsimnout ze kruh na obrazcich (planeta na rubu a kruh v kterem je cislo na licu, popripade kruhove motivy u karty Karma) neni kruh, ale spise vajicko. Ale co uz, uz to mam vyrobene, tak znovu to delat nebudu, ale stve me to teda. Vypada to kapanek jako kdyz PC hru, ktera to nepodporuje, na LCD monitoru roztahnete do sirokouhleho obrazu.

19.2.2009 18:53:50

Mapa
Ahoj, chci se zeptat jak vytisknout mapu po A4. Mám doma Corel 12 a vytiskne mi to vždy jen první řádek a pak už to jen tiskne znova.Nemůžu na to přijít. Díky..

1.4.2009 01:23:45

SSZGSA
ja to delam zpusobem "v jednoduchosti je sila":-) Normalne jsem mapu rozctvrtil ve windowsovskem paintbrushi, kazdou ctvrtinu jsem pak ve vzhledu stranky prizpusobil na stranku na stred, aby to bylo na jednu A4, zrusil okraje a dal jsem rozlozit obrazek na max prostor A4 aby to bylo co nejvetsi co to jde (samozrejme se zachovanim pomeru stran, aby to zustalo jako ctverec).

1.4.2009 07:58:36

SSZGSA
jinak pokud nedelas ten fandovsky typ mapy, ale originalni, tak jsem na netu vystrachal soubor, kde je ta mapa uz nactvrcena a pripravena rovnou pro tisk na A4

1.4.2009 07:59:42

To ringo
Tak jsem to nakonec vyřešil celou instalací své tiskárny..:) Moc děkuji za rady..Chci se zeptat kolik jednotek má každá frakce?Vím že jsou nějaké s hvězdičkou ale nemůžu se dopátrat kolik.
To Sydo
Četl jsem tvůj překlad a už teď se na hru těším...

1.4.2009 14:52:54

SSZGSA
kazda frakce ma 20 jednotek. Jestli sis stahl soubor na ktery odkazuje Sydo, tak tam ty zetonky jsou k vytisteni, jsou tam i ty na kterych je hvezdicka.

1.4.2009 15:05:04

SSZGSA
POZOR! Ten překlad není můj! Já to začal překládat, ale pak se mi ozval jeden člověk z hrajeme.cz, který tam dal svůj překlad a velmi dobrý. Moje zásluha to není, díky směřujte onomu dobrodinci. Jinak jednotky z hvězdičkou jsou myslím 3 pto Císaře (Sardaukaři) a 5 pro Fremeny (Fedaykini), ale nemám u sebe hru tak nevím přesně.

1.4.2009 15:17:43

To Ringo
Jojo, stáhla. Jen jsem se chtěl ujistit protože mi pak trochu vyplívalo, že je jednotek neomezeně.A hlavně chci v pátek jít koupit herní kameny v různých barvách tak abych nekupoval zbytečně. Takže budu vycházet z toho souboru..Díky

1.4.2009 16:13:43

To Sydo
Tak to se omlouvám.Já to bral z tvého odkazu tekže jsem to automaticky bral za tvé dítě.
Chci se tě zeptat zda sekce Gaius Helen Mohiamová ( modrá ) není přece jen nejsilnější když má všechny vůdce síle 5.
Díky..

1.4.2009 16:17:28

modří
mají dobré vůdce, ale jsou na hraní nejtěžší. Jinak všechny frakce jsou opravdu velmi vyrovnané, opravdu si s tím autoři dali práci, každá je v něčem silná.

Mít všechny vůdce 5 je silné, ale na druhou stranu soupeř vždycky ví, jak silného vůdce máš. Jinak Bene Gesserit jsou mí nejoblíbenější, i když jsem s nimi ještě nevyhrál.

1.4.2009 16:20:23

To Sydo
Vidíš, takhle jsem na to nekoukal...:D Ale máš pravdu..


Ještě jsem se tě chtěl zeptat jaký materiál jsi použil pro žetony? MtG?:D

1.4.2009 16:30:33

žetony
pokud myslíš žetony vůdců, tak jsem je podlepil magic kartami a vystřihl. Jako jednotky jsem si z Reichu objednal dřevěné kostičky (ačkoli kdybych to dělal znovu, koupil bych si raději disky, dají se skládat na sebe).

1.4.2009 16:32:01

SSZGSA
jake kameny a kam jdes kupovat, ja jsem shanel vsemozne nesehnal. Takze me zatim desi to, ze to budu muset nalepit na 2mm karton a zase povystrihovat. Dobre zetony ma hra antike, ty by se hodily perfektne, je ta 6 barev a presne po dvaceti. Ale nechce se mi to z antike porad prehazovat.

1.4.2009 16:39:33

To Sydo
J8 bych si taky rád objednal ty dřevěné disky jenže mě vadí ta cena a pak poštovné i převodné.Ale kdyby nás do toho šlo více tak neváhámm.:D

1.4.2009 16:41:08

To Ringo
Já jdu koupit skleněné kamínky.V Jablonci se vyrábějí tak se tam jdu podívat.Snad najdu vhodné tvary i když jsem viděl ten výběr tak už ani moc nepochybuji..

1.4.2009 16:42:08

ach jo
jak to tu čtu, hned bych si Dunu zahrál, jenže sehnat v poslední době 6 lidí je skoro nemožné :(

1.4.2009 17:08:31

To Sydo
Vím, že skoro vždy čím víc hráčů tím líp ale je hratelná třeba ve třech?Nebo dokonce ve dvou?

1.4.2009 17:10:01

SSZGSA
Nejlépe v 6, v 5 to také jde, ale něco tomu chybí, v méně to nemá cenu. Jde o to, že se frakce vzájemně doplňují a jakmile byť jen jedna chybí, je narušena rovnováha. Hráli jsme asi dvakrát ve čtyřech a nebyla to hra, Fremeni přeběhli mapu a bylo vymalováno. Prostě těch 6 to chce.

1.4.2009 17:14:31

To Sydo
A sakra..:D no uvidíme jak to půjde...

1.4.2009 17:22:49

SSZGSA
existuji jakesi mody kdy jeden hrac muze hrat v jakemsi spojenectvi vice rodu

1.4.2009 18:53:09

Ringo
ano, ale to už pak nemá s Dunou nic společného.

1.4.2009 23:37:02

2 SYDO
no je to asi jine, to kazdopadne, ale Duna je to porad;-)

2.4.2009 06:56:56

moja vylepsena custom verzia
Ahojte, doteraz sme Dunu hravali len v ciernobielej forme (kedze som nevedel ci vobec bude s kym hrat). V poslednej dobe sa naslo viacero hracov a tak som sa rozhodol, ze treba mat poriadnu hraciu plochu a karty. Hraciu plochu (http://boardgamegeek.com/image/637731/tirsillur) som si upravil z jednej, ktoru som nasiel na BGG. Karty som si vyrobil sam. Pri spice kartach (http://boardgamegeek.com/image/645000/dune) som pouzival obrazky mapy, pri treachery kartach (http://boardgamegeek.com/image/645001/dune) som pouzival aj stare obrazky z AH verzie a podobne aj pri leadroch (http://boardgamegeek.com/image/644999/dune). Tie stare obrazky sa mi pacia viac ako farebne z Descartes edicie :)

Este mi zostava vylepsit hracske stity a vyrobit si nejake dobre informacne tahaky pre hracov :)

13.1.2010 20:52:11

Deluxe verze
Jelikož první verze Duny byla spíše jen pro vyzkoušení, zda se nám hra bude líbit, moc jsem si s ní nevyhrál. Nyní po pár letech nastává čas splatit dluh mé nejoblíbenější hře všech dob (z vrcholu mého pomyslného herního trůnu jí asi nic nesrazí), nastal čas pro deluxe edici! Z reichu jsou na cestě dřevěné disky, samolepky a nové žetonky na koření, mapa je na cestě do knihařství. Fota a postup zveřejním až dostanu materiál. Muad'Dib!

26.2.2010 09:39:56

Vybíráme z Bazaru

Godtear: The Borderlands
Godtear: The Borderlands
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas