Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, intriky, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Avalon Hill
Descartes Editeur
Hobby Japan
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 1979
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Dune made in doma

To sydo: podle ceho sis ji delal? Nasel jsem zatim toto: http://www.sorvan.com/games/dune/
9.2.2009 13:48:25

karty
Hm, u té staré verze nevím, mě se ty karty vejdou do chlívků na mapě hezky a je tam akorát místo i na použité karty. Každopádně přeji hodně štěstí u tvorby.

11.2.2009 15:09:24

2 Sydo
dik, doufam ze mi z toho nepraskne zilka:-D

11.2.2009 16:42:12

rbx

Ringo
Co se tyce lepeni vetsi plochy, tak me osobni zkusenosti jsou takove, ze neni dobre mit lepidlo na bazi vody, jako je treba Herkules, protoze pak ti to zkrotui papir. Dale je treba mit molitanovy valecek (typ pro lakovani), kterym dokazes o hodne rychleji a v prijatelne vrstve nanest lepidlo. Ted jde jen o spravne lepidlo... volil bych mozna neco na tapety. Ale to uz varim z vody. lepil jsem k sobe karty rytiru z Camelotu, coz je A5 a Herkules to zkroutil. Nevadilo to, protoze jsem to pri lepeni hlazenim narovnal a pak zatizil v igelitove tasce pod krabici Descenta :-) Ale u takto velke plochy bych to takto s Herkulesem nezvladl.

11.2.2009 16:56:19

?
Zajimalo by me, proc ma francouzska verze 6. vudce za kazdou stranu misto 5. To je nejake rozsireni? Pak by me zajimalo, jestli jsou strany za Ix a Lansaarsd soucasti zakladni hry nebo je to taky nejake rozsireni.

12.2.2009 23:32:21

herni deska
tak uz jsem ji vyresil. V kreslicim programku jsem ji rozdelil na 4 ctvercove casti tak aby se to veslo pri tisku na jednu A4. Vytiskl jsem na samolepici papir, kteri nalepim na 2mm papirovou tvrdou desku. Pri hre tyto 4 ctverce prilozim k sobe (zase do ctverce) tak jako se k sobe prikladaji herni desky k Agricole a je to vyrecene. Jestli si pohraji s nejakym podlepenim z tvrdeho papiru a ohyby zpevnim prihlednou lepsici paskou, to se jeste uvidi, dle toho jak ty desky zvlast budou ci nebudou litat po stole.

13.2.2009 10:27:31

to Ringo
Ještě než jsi ty samolepící archy, nalepil na ty desky, tak jsi ty desky mohl spojit k sobě aby se daly skládat nějakou páskou nebo papírem k sobě a až přes tyhle spoje nalepit ty samolepící archy. Jinak co se týče velkoplošného lepení, tak s tím mají bohaté zkušenosti všechny reklamní firmy, které ti třeba velkoplošně podlepí fotky pro prezentace na výstavách. Existuje taky možnost matné laminace na celkem tlusté plastové desky.

13.2.2009 12:07:42

2 kren
podlepit to stale muzu, chci mit ohyb mimo potisk, aby se neolamoval v ohybech. Tedy z rubove casti planu.

13.2.2009 12:29:29

Treachery Card Kriminon
ve scanech te klasicke stare edice Duny dle ktere to delam chybi karta Kriminon, nemel by nekdo? Kdyz tak ji doplnim nejakou poison zbrani z rozsireni, ale chtel bych to preci jen mit komplet.

13.2.2009 12:51:28

to Ringo
No jo to ale pak nesložíš 4 desky (pokud to nechceš mít na dva separátní kusy) :-)) Když chceš přece složit čtyři desky, aby byly vcelku, tak 2 ohyby jsou z rubu, 1 z lícu a jedno sezaní není spojené vůbec.

13.2.2009 12:53:51

to Ringo
Jinak si myslím, že na ty spoje by bylo nejlepší knihařské plátno (dělají se z něho např. pasparty). To můžeš ohnout tisickrát a nic se ti nenalomí a neroztrhne)

13.2.2009 13:00:33

2 Kren
2 separatni kusy jsou v pohode, ani ty 4 nedelaji problem. Nejak uz to vymyslim

13.2.2009 13:30:48

Ringo
Vůdci se silou 10 a Landsraad jsou rozšíření. Doporučuji hrát bez rozšíření, hra je v základu perfektně vyrovnaná a rozšíření to dost boří. A 10 vůdci jsou přesílení, byla k nim pravidla, ž epokud v boji tohoto vůdce ztratíš, přicházíš o svou zvláštní schopnost. Navíc je přítomnost těchto vůdců zbytečná, protože jejich postavy reprezentují samotní hráči ;)

Kriminon mám, ale pouze v té nové verzi karet.

14.2.2009 10:13:36

2 SYDO
Takze hrat jen v zakladu? Tedy i bez rozsireni Spice Harvester a jakesi De Luxe rozsireni?

Kriminon jsm uz kdesi na netu nasel, sice to byla jakasi osobni uprava toho co to tam zverejnil, asi taky nenasel scan te karty a tak ji premaloval asi dle originalu a nevypada ta karta zrovna mocvabne. Jen jakysi mrak jedu, takze Kriminon bych nahradil nejakym poison weaponem z tech rozsireni, kdyz to budu hrat stejne bez tech rozsireni.

Da se nekde najit, co je obsahem te zakladni verze Duny bez tech rozsireni? Vsude je to uz tak nejak pomichane s temi rozsirenimi.

14.2.2009 11:06:11

Ringo
Rozhodně bez rozšíření. Duel i Spice Harvest zbytečně hru prodlužují a jsou VELICE náhodná, obzvlášť Spice Harvest dokáže pěkně zamotat počátečními silami. Hra v základu je maximálně vyvážená.

seznam je zde http://www.boardgamegeek.com/filepage/21951 nebo v jednom z těch odkazů o něco výše v mém postu. Všeobecně se doporučuje (a já to schvaluji) hrát pouze se základními 33 kartami + možnost přidat Rezidual Poison (ten dáváme, bo je s ním legrace a blafování). Karty z rozšíření jsou někdy velmi silné a jak říkám, základní verze je nejvyváženější.

14.2.2009 12:17:03

2 Sydo
super, dik za ten odkaz, tam je i ten pravy puvodni Kriminon.

14.2.2009 12:57:17

2 Sydo
jinak skoda ze s temi rozsirenimi je to nevyvazene, jsou tam nektere moc pekne karty

14.2.2009 12:57:39

Kriminon
hmm, já myslel, že ten Kriminon je kombinací Cheap Hero a Semuta Drug, ale to je možná jen podobou toho paňácy na obrázku. jinak ti nic nebrání karty z rozšíření vyzkoušet, nejsou vázány na samotná rozšíření, ale my se na to pak vykašlali, některé jsou opravdu přeílené, jako např. Cone of Silence.

14.2.2009 13:20:30

2 SYDO
tak stejne se chci prvni naucit zaklad. Rozsireni zatim netreba, jen se mi libi hodne ty obrazky tech karet, takze si je vyrobim.

14.2.2009 15:18:51

Traitor Karty
v oficialnich pravidlech neni nic receno o Traitor kartach v seznamu komponent, pres to ma homemade Duna Traitor Karty, ktere jsou v podstateshodne s kulatymi zetony postav. K cemu ty karty tam jsou?

14.2.2009 23:41:23

Kulate zetony postav
maji byt jednostranne nebo si mohu nalepit obrazek postavy z obou stran?

15.2.2009 09:23:20

traitor
Traitor karty v základu nebyly, podle pravidel se na začátku traitoři losovali z žetonů leaderů a každý si traitory zapsal. Karty to zjednoudušují - každý si své 4 traitory vylosuje z karet a jednoho si nechá, nemusí ho nikam psát a nemůže podvádět. Rozhodně karty doporučuji.

Kulaté žetony mají být jednostranné. Pokud je leader mrtev, jde do theilaxu tanks a ve chvíli, kdy jsou všichni tví leadeři mrtví, můžeš je postupně oživovat. Pokud zemře už jednou oživený leader a v tancích jsou ještě neoživení leadeři z předchozí "várky", otočí se tento leader lícem dolů a oživit se může až po oživení celé předchozí várky. Takže jednostranně.

15.2.2009 09:50:38

duna
ahoj kdysi jsem stahl z nejakeho servu komponenty pro vyrobu duny - nevim jeslti je to vse, nikdy jsem to nezkoumal. Má to 4,5 mb - muzu vam to poslat, kdo chce. Napiste mi na tomas.volny@centrum.cz. Původ není jasný, nechci to dávat sem.

15.2.2009 11:57:43

potreboval bych poradit
jak to udelat aby se hra hrala co nejprijemneji - mam dilema s zetony jednotek, zetony koreni a zetony postav. Podlepit aspon 2mm papirovou deskou, aby se to lepe chytalo a nerozletavalo se to jako papirove bodiky v Talismanu? Nebo bohate postaci velmi tuhy tenky tvrdy papir? Zetony jednotek asi netreba resit, ty kazdopadne bude treba podlepit a pracne povystrihovat z tvrdych desek, protoze pri pokladani na sebe a ubirani je z planu by asi tenky papir nebyl uplne ok, ale zetony postav a koreni, to by ten tenky papir mozna sneslo, ne? Jde mi o to, ze strihani toho 2mm kartonu je neuveritelna drina a zlomil jsem na tom rukojet uz dvou nuzek:-) Jeste nevim jak vyresim kotouce pro souboje, ty vzhledem k velikosti by snesly asi tenky tvrdy papir.

19.2.2009 08:32:31

žetony
Jednotky určitě tvrdé a pokud možno oboustranné - já používám dřevěné kostky, vhodnější jsou dřevěné disky. Na žetony koření jsem si za 10 korun koupil takové korálky v jednom obchodě u nás - vypadá to dobře a nemusel jsem je stříhat. Když budou papírové, někdo kýchne a koření je všude. Žetony postav mám podlepené Magicovými kartami (mám jich doma hafo, tak je rvu všude :))

19.2.2009 09:12:50

2 SYDO
takze zetony postav staci tenke? Ja mam takovy specialni tenky tvrdy papir, ktery je v podstate tvrdsi nez opravdove karty. Dobre se to striha, takze katy jsem tim podlepil, asi tim podlepim i zetony postav, i kdyz na 2mm deskach by byly asi lepsi, tak strihat v tom 30 kolecek, to by mi ruka upadla. Co se tyce jednotek, tak jeste uvidim, teoreticky by se daly vypujcit kosticky surovin z Caylusu. Ukazatele koreni by se daly pouzit zase z Conquest of Empire, jsou tam podobne ctverecky s cisly.

19.2.2009 09:22:14

Vybíráme z Bazaru

Terra Futura (Albi CZ)
Terra Futura (Albi CZ)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas