Herní deník

Protože už je skoro hotov, nabízím další 3 přístupy do této nové sekce. Zatím tam mají přístup pouze 4 uživatelé (včetně mě :-).

Jeden z těchto 3 uživatelů by měl ideálně používat pro prohlížení stránek Operu, protože se zdá, že v ní trochu některé nové části zlobí, tak abych to měl protestované více.

Jinak sekce běží v testovacím režimu, takže prosím nezadávejte reálné údaje, protože je pak smažu (výjimka je Křenův první záznam, protože si s ním evidentně dal práci)...
21.6.2010 16:04:30

kren
statistika je hra a já si hraju rád :)

21.7.2010 13:44:49

to Hammer
Pro někoho je hra i žehlení prádla, které já z duše nenávidím :).

21.7.2010 13:54:07

kren
Já na to mám fígl, nefunguje na košile, ale jinak je to ok - když prádlo správně pověsíš, nemusí se žehlit :)

21.7.2010 13:57:40

doplněk
ještě mě napadlo, že by bylo dobré dát do deníku něco jako počet partií. Protože lidi často (zvlášť u kratších her) hrají několik partií po sobě a pak započítají celkový čas a ne čas na partii. což ty statistiky trochu prasí.

21.7.2010 13:58:06

Kadaver
O to mi právě jde, že jsou všechny pohromadě.

21.7.2010 14:15:34

rbx

a co moje partie s iPadem
Hraju Smallworld proti iPadu a zatim mam skore 1:4 :-) Ma cenu to tam psat, jak mi bot drti moji peclivou strategii? :-))

21.7.2010 14:23:42

sydo
Taky hodně věšíme na ramínka:)

21.7.2010 14:31:20

to rbx
No to určitě, ale musíš dát prostor k vyjádření i iPadu, ať to není jednostranný pohled. A řekni mu at' tam napíše jak se mu s tebou hraje. A je už registrovaný na Zatrolenkách? :D

21.7.2010 14:32:04

PJ

Listování
To je věc, která má dost chybí. Zápisů se zobrazuje málo, taková polovina je nezajímavá (viz níže) a nelze listovat zpět. Čili já bych se přimlouval pro tlačítka dopředu/zpět.

Jinak souhlasím s kandelábrem stran počítadla partií.

21.7.2010 14:32:38

rbx

kren
neni, protoze ho tu lidi nemaji radi :-)

21.7.2010 15:08:20

rbx
Ale jdi. Já třeba mám podobné vychytávky ráda, jen mi nemůžou nahradit klasickou deskovku. Tak jak mi e-kniha nemůže nahradit knihu v poličce.

21.7.2010 15:32:18

Ad krátké hry
Přesně v tomto duchu byl myšlen můj předchozí příspěvek - zadávat třeba čtyři partie Dixitu či Ghost Stories je strašně zdlouhavé. Kdyby si deník pamatoval třeba poslední zadaný počet hráčů i s přezdívkami a město a čas, pak by to bylo mnohem rychlejší a statistiky přesnější :)
Možná by se to dalo řešit nějakým tlačítkem "načti poslední data"???

21.7.2010 18:19:05

Přednačítání dat
Určitě je to dobrý nápad. Navrhuji, že bych to udělal ta, že by autor zápisu měl v každém svém zápisu odkaz "vytvoř kopii" a do formuláře by se předvyplnily některé údaje (hra včetně rozšíření, počet hráčů, jednotliví hráči, místo hraní).

Co vy na to?

22.7.2010 09:35:21

Zeus
je otázka, jestli musí být každá hra svůj zápis. myslím, že pokud budu hrát tři dixity za sebou, nebudu k tomu psát tři komentáře. Dle mého by stačilo počitadlo na počet partií a pak kolonka průměrný čas na hru. Případně něco jako přidat partii a pak by vznikl sloupeček-1. partie-hodina, 2. partie 40 min atd.
Když nad tím tak přemýšlím, tak by asi nejlepší bylo mít tam oboje :)
(třeba když zapisuješ herní večer, stejní lidé, ale různé hry,to se pak hodí)

22.7.2010 09:43:46

kandelabr
IMHO ten můj systém to řeší. Založíž partii a hned na jejím detailu klikneš na zkopírovat. Změníš hranou hru, doplníš čas a uložíš. Klikneš na zkopírovat, ....

Průměrné časy používat nechci, protože z nich se pak nedá udělat graf četnosti, který u her je a IMHO je hodně zajímavý (a čím více her bude odehráno, tím zajímavější bude :-).

22.7.2010 09:49:14

Zeus
Super, přesně tak bych si to představovala (statistiky mě baví, ale mnohonásobné vyplňování ne :))

22.7.2010 09:58:18

Zeus
no řeší, ale budou se ti zmnožovat statistiky. když někdo zahraje za večer deset partií dominionu, tak se buď ukopíruje, nebo stejně pak napíše, hráli jsme šest hodin deset partií (a dá že partie trvala šest hodin a statistika je v pytli).
tu průměrnost by fakt vyřešilo tlačítko přidat partii. vše by zůstalo stejné.

Ale to kopírování je taky dobré, to je jasné. spíš myslím na různé eventuality a mělo by to být nachystáno tak, aby vyplňování bylo ve všech případech (hraješ 10 různých her se stejnými lidmi x hraješ 10x stejnou hru se stejnými lidmi) bylo pohodlné a nebyla to otročina, jinak to budou lidi flákat.

22.7.2010 10:04:23

to Kandelabr
My už to stejně flákáme tak jak tak :-D

22.7.2010 11:37:56

to Zeus - doufám, že si to přečteš a budeš reagovat
A s těma neužitečnýma, prázdnýma, veřejnýma reportama co zaplevelují přehled nejnovějších reportů a textově hodnotné a rozsáhlejší odsouvají do propadliště dějin něco dělat budeš?
Nic proti statistice, ale nějako se mi v poslední době zdá, že se pořád dopiplává, cizeluje a vybrušuje něco, co používá jen pár lidí. Ale možná se mýlím. Mě tady třeba výrazně chybí, jak už jsem se mnohokrát zmiňoval a mnoha lidmy jsem byl podpořen, fotogalerie herních a kutilských vychytávek, fotonávodů a herních situací nezávislá na konkrétní hře. Mě osobně to přijde užitečnější, než vědět, že mě někdo úplně neznámý hrál v posledním týdnu dvakrát Poštovního Kurýra.
Taky nějako usnulo slibované vylepšení hodnocení lidí podle různých oblastí aktivity na webu.

PS: Doufám, že mne statističtí geekové za můj kacířský názor :)neukamenují a že se Zeus nenahněvá, protože na druhou stranu vím, že pro tenhle web dělá maximum.

22.7.2010 11:51:30

kren
já třeba svoje zápisy nezveřejňuju vůbec, naprosto to chápu, taky si ráda přečtu pěkný komentář, ale nemám sílu je vytvářet :)
Možná by stačila podmínka, aby veřejný mohl být jen ten zápis, který obsahuje např. alespoň 200 znaků textu....?

22.7.2010 11:54:35

Prázdné, ale zveřejněné, příspěvky...
Zkusím je automaticky skrývat, ale bohužel nelze to udělat třeba pro zápisy o méně než 200 znacích (některé znaky - typicky české - jsou totiž reprezentovány znaky několika).

Takže to pro začátek udělám pro zápisy bez popisu.

Jinak ty další stupnice hodnocení jsem sliboval tuším spíš až na podzim, přes léto asi nestihnu...

A IMHO zápisy z hraní mají velký potenciál pro hodně zajímavé typy informací (viz ten graf skutečné doby hraní).

22.7.2010 19:16:32

A abych nezapomněl...
Autoři mohou kdykoli své zápisy z hraní zkopírovat (přednačtou se jim skoro všechny informace z toho kopírovaného zápisu) a daleko rychleji tak zápis vytvořit (výhodné pro několik partií stejné hry se stejnými lidmi).

Nepředvyplní se pouze herní doba (která se bude pravděpodobně trochu lišit) a popis zápisu. Jinak by se vše mělo předvyplnit v pořádku.

22.7.2010 19:18:10

to Zeus
... Takže to pro začátek udělám pro zápisy bez popisu...
No obávám se, že takovýchtady moc není. Většina je právě těch nicneříkajících o několika slovech jako je: "hrál jsem to já, máma a náš pes".

22.7.2010 20:13:15

kren...
V posledních 10ti takový není ani jeden. Co víc k tomu dodat...

Možná jen, že v ostatních sekcích se zápisy řadí dle počtu palců a dost předpokládám že tyto několikaslovné zápisi jich moc nedostanou...

22.7.2010 21:21:48

to Zeus
Nechci se přít. Ještě ráno tam byly hned dva takové, které jsem zmiňoval tady níže v diskuzi. Nicméně uvidíme, asi bude pro začátek ta filtrace empty textů stačit.

22.7.2010 21:51:51

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 6000
Končí za: 12 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

The 7th Continent: A Prison of Clouds
The 7th Continent: A Prison of Clouds
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 12 hodin

Offcanvas