Ztracená města

xxxxxxxooo hodnoceno 186x (Seznam vlastníků)

Ztracená města - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: 999 Games
Albi
Devir
Filosofia Editions
Galakta
Kosmos
Piatnik
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 1999
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jiná karetní hra

Poraďte mi nějakou podobnou rychlou karetní hru pro dva, která je čistě pro dva... máte nějaké favority, kteří by se dali se Ztracenými městy srovnávat?
Ne že by Ztracená města byly super hra, ale pro mě jsou, jenže už je hráváme často a nemám za ně jinou podobnou náhradu.
Do oka mi padli hry jako Dračí srdce, Battleline, Dracula, Cold War a Hera and Zeus. Můžete je někdo porovnat se Ztracenými městy.
Díky
13.10.2010 22:35:22

Dračí srdce
Můžu vřele doporučit...pokud nehledáš nějakou složitou a komplikovanou hru, tak Dračí srdce je, coby rychlá karetka, ideální. Další výhodou je snadné získávání spoluhráčů - rychle vysvětleno, rychle pochopeno...k tomu pěkná grafika, zajímavé téma.

13.10.2010 22:57:06

...
a dominion ta uz omrzel?ak ano,skus rozsirenia.
inak na odporucania gamerov som si zohnal battle line,ale este som nehral,ale pride mi to po precitani pravidiel ako zolik ci poker.sporis farby,postupky atd..(viac taktizovania,ako v SM.)
stratene mesta patria medzi moje topky,co sa tyka kartoviek

13.10.2010 23:59:31

PJ

Tormentr
- Jaipur
- Jambo
- Řím

Z těch, co jsi jmenoval, znám a mám jen Dračí Srdce. Myslím, že obě dvě mnou výše jmenované hry jsou kvalitnější. Z rychlých karetek pro dva se mi nejvíce líbí Jaipur.

14.10.2010 00:14:42

Tormentr
Me ve dvou bavi Jambo, ostatni hry co pise PJ sem nehral. Taky hravame citadelu, ve dvou je to taky docela fajn

14.10.2010 06:02:50

...
Hammer - tak to asi bude to pravé pro mě, nic složitého fakt nehledám

dajo26 - dominion není moc zrovna jednoduchá rychlá karetka, než ji nachystáš a zahraješ, tak za tu dobu stihneš i 3 partie ztracených měst, aspoň z mé zkušenosti, jinak dominion má pořád rád, ale tak často ho zase nehrajeme, abych uvažoval o rozšíření.

PJ - zkusím se podívat, nic z těch tří her neznám, díky za info

Habrik - citadela je přece jen lepší ve více hráčích, ale bohužel u těch mých moc neuspěla, jen se mi na ni práší

14.10.2010 06:13:44

...
Jumbo a Řím je asi TOP na mém seznamu her pro dva.
Z převahových karetních her jsou zajimavé: Hera a Zeus, Cesar a Kleopatra.
Pokud tě baví Ztracená města mohl by se ti líbil aji ten Drákula, je to trošku více přemýšlivé, kombinační s blafováním.

14.10.2010 06:46:23

Battleline
Tu bych určitě doporučil, mnohem víc záleží na umu hráče. Hrál jsem sice jen její "dvojče" Schotten Totten, kde jsou bizarní kresby, ale BattleLine je stylizovaná do Říma, takže určitě neprohloupíš.

14.10.2010 06:59:55

Vítěz malého výběrového řízení
Po krátkém procházení diskuzí, recenzí a obrázků jsem se rozhodl pro Draculu.
Jambo je přeci jen na hraní delší než 30 minut, i když hra nevypadá vůbec špatně.
Řím se mi nelíbí kvůli kostkám, to už může být moc náhody na karetní hru.
Battleline je bohužel stále anglicky (karty) a na překládání už mám spoustu jiných her v merku.
Dračí srdce je asi nejlepší volbou, ale lehce hororové prostředí mě přeci jen láká o trošičku víc.
I tak díky za názory a informace.

14.10.2010 08:35:39

PJ

Tormentr
Je mi to vcelku jedno, ale moc nechápu argumentaci: "Battleline je bohužel stále anglicky (karty) a na překládání už mám spoustu jiných her v merku." - a proto volím Draculu, který je také anglicky/německy.

14.10.2010 08:45:05

PJ
Jo, ale od Caulyho přeložený i s přelepkami na karty

14.10.2010 09:15:38

to Tomentr
Dopručoval bych ti se s Římem seznámit a vyzkoušet si ho (spíše Řím II ale i Řím I je v pohodě). Kostky jsou tam totiž používané velice zvláštním způsobem a spíše je to plus jak mínus. Co se týče herního mechanismu a variability, tak Římu nesahají Ztracená města ani po kotníky.

14.10.2010 09:29:58

kren
Rád bych ho vyzkoušel, ale není bohužel kde a kdy.
Ani jsem nevěděl, že řím má rozšíření, škoda že taky není česky.

14.10.2010 09:52:04

Tormentr
No BL ma v anglictine jen po peti ci sesti kartach pro kazdou stranu;) A jinak je to vyborna zalezitost.

14.10.2010 10:10:46

to Tormentr
Řím I nemá žádné komponenty s textem a je jazykově nezávislý. Pravidla jsou v češtině pokud Řím koupíš od Corfixu a jinak jsou pravidla tady ke stažení.

Řím II - správný název je Arena - Roma II. Tady je na kartách minimální text, který je v pravidlech a ta jsou tady na Trolovi ke stažení. Řím II se dá hrát samostatně a nebo smíchaný s Římem I.

14.10.2010 10:19:51

Aha :-)
Díky za info, tak moc jsem to zase nestudoval, tak snad příště, až budu zase shánět další karetku pro dva.

14.10.2010 11:57:22

Dracula
A jde ještě Dracula vůbec sehnat?

26.10.2010 07:52:36

ikri
Jo, jde;)

26.10.2010 09:56:34

No dobrá, dobrá...
...já jen, že tam máte 0 skladem.... Toho posledního jsem totiž ukořistila já O:-)

26.10.2010 10:02:39

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas