Zombie State: Diplomacy of the Dead

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Zombie State: Diplomacy of the Dead - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Grand Prix International
Zombie State Games
Autoři: John Werner
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

O hře

vcera jsem to studoval a moc se mi to libi, jen nepochopim, ze si nenajmuli nekoho na artwork krabice, to je takovy hnusny fujny slem, ze se divim, ze to nekdo kupuje.

Kazdopadne z toho, co jsem vypozoroval z videorecenze jde o takovy NEKOOPERATIVNI vytuneny Pandemic. Kazdy hrac hraje za skupinu statu a snazi se bojovat s virem, ktery meni lidi na zombie. Kazdy stat produkuje urcite suroviny, ktere jsou nutne pro vyzkum leku-zbrani-nevimcehovseho pro boj. Vyhrava ten, komu se podari udrzet ve hre nejvic sve populace.
20.8.2010 10:57:03

po první hře
Tak máme za sebou první hru. Musím říct, že to bylo zombie peklo :) To opravdu není Pandemic - tam je většinu hry situace pod kontrolou a kostičky infekcí většinou ubývají Tady se zombáči množí a rozlézají neuvěřitelně rychle. Bohužel jsem zanesl jednu chybku ve výkladu pravidel, čímž se stala hra pro jinou, než millitary taktiku výzkumu, nehratelnou - hráli jsme, že tři výzkumy pro přechod na vyšší řadu, musí být i ve stejné technologii (správně mohou být tři výzkumy v jakékoliv technologii první řady).
Takže postřehy:
- bez technologie Raised Border (stavění opevnění) se dle mého názoru vyhrát nedá
- na začátek hry je ještě dobré pořídit Resource infrastructure a zajistit si větší přísun surovin ještě před množením zombies
- do druhé půlky hry jednoznačně s airstrikem
- obávám se, že častějším hraním člověk vyselektuje hůře použitelné rozvoje a postup se pak stane dopředu určeným (doufál ale že hru náležitě a dlouho testovali a že toto nastane až za hodně dlouho)

Přijde mi ještě hodně nepravděpodobné splnění první podmíny vítězstí ve hře - aby celé jedno kolo nepřišel na hráčovo území žádný zombáč - při množství outbreaků zamíchaných během mutací do random event balíčku ....je velká náhoda, že jedna ze 3 tažených karet během kola nebude právě outbreak. Samozřejmě lze ale použít technologii, která outbreaky odvrací.

Každopádně hra na začátku působí dojmem, že v ní nejde vyhrát, což může někoho odradit. Až po čase vybuduje člověk opevněný ostrůvek, nebo území obkroužené vyjedenými státy, přes ktré zombáči nechodí (namají tam co žrát), pak teprve svitne naděje na záchranu. Ale vyhrát se dá i např. jen tím, že je hráč zmasakrovaný jako poslední.
Hru ve dvou bez listování pravidly odhaduji na 90 min. A graficky je to celé pastva pro oči, o tom žádná :)

28.3.2011 00:09:05

Dotaz
Chtěl jsem se zeptat, jestli by někdo z majitelů hry byl ochoten sem dát pravidla, nebo napsat kde jsou pravidla dostupná. O tuto hru mám zájem, ale nemám k ní moc informací a tak bych aspoň podle pravidel chtěl do ní nakouknout. Moc děkuji těm, kteří na tento dotaz budou reagovat.

27.4.2011 21:25:37

rbx

Spanci
No, zkusim popatrat po pravidlech v anglictine, ale v cestine nejsou a jelikoz jsme myslim tak maximalne tri, kdo tu hru ma, tak ani neni moc velka nadeje, ze v cestine budou. Ale pokud jsi z Prahy, muzeme se nekdy ve vsedni den domluvit na nejake hrani.

Panzer: promin, na Zelivi se to nehralo a ja pak na tvuj prispevek zapomnel :-(

27.4.2011 21:43:32

pravidla
jsou normálně na BGG k tisku bez pozadí (viz níže)
http://boardgamegeek.com/filepage/52275/altered-rule-book-for-printing-full-color-rule-bo
nebo na stránkách výrobce original
http://www.zombiestategames.com/ordering.html#ZombieStateOrdering
Překlad pravidel nemám, ale mám v tabulce přeložené všechny výzkumy, abych to mohl hrát se synem (můžu poskytnout)

rbx: došlo mi to, když se o tom nikdo ve vlákně Hradiště nezmiňoval :)
Už bych o tom tady dávno rád diskutoval, ale přesně jak píšeš jsme asi jenom my dva v této republice kdo tento skvost vlastníme a předpokládám, že jsi to hrál jednou na Želivi :)
celkově mám prolezlý kompletně všechny vlákna a reakce na BGG a řekl bych, že vítězná podmínka vymýcení všech zombie na vlastním území je při použití jakékoliv strategie nereálná. Zatím jsme vždy vyhráli na počet populace po 15-ti kolech. Podle BGG existují ale zajímavé strategie, které se zakládají např. na permanentní migraci a směrování zombie na cizí území, nebo udržování nízké koncentrace zombie oddalováním outbreaků a hrozně mě láká všechny vyzkoušet.
Mám ovšem klasický problém. Hra je už už od začátku natolik depresivní (rychlé množení zombie), že to synátora moc nechytlo (odehráno 5 her). Mě naopak baví fest, takže se asi zařadí po boku mých oblíbených Duelů, Corps Commandu atd.které nemám s kým hrát :( Každopádně super hra, nádherně simulující B-čkové zombie filmy

28.4.2011 03:50:57

rbx

Volne rozsireni k prvnimu vyroci uvedeni na trh
http://www.zombiestategames.com/Conflict%20and%20Resolution.pdf

6.5.2011 14:22:00

Usmolené první vítězství
Tak mi to nedalo a pokusil jsem se hru pokořit. Hrál jsem solo hru (Severní Amerika), tedy podmínky byly o něco lehčí, protože mi nikdo nehrnul zombíky z venku (ale ani já je nemohl lifrovat za hranice).
Hrál jsem ještě jedno ulehčení - na vynalezení objevu jsem si zavedl jeden opravný hod, to protože kdyby to nepadalo asi by mě šlahlo a vzteky bych hru rozkopal.
Zkusil jsem strategii tanků. První objev ale samozřejmě Raised Border. Bez nich to asi postě nejde. Ne že bych betonoval území, ale nasměroval jsem hradbama exodus zombie na sever. Druhý objev Defensive maneuvering (+2 obrana tanků). 8 zombíků se podařilo izolovat na severu a tankama jsem zdárně eliminoval přibývajcí outbreaky. Chyběla mi ropa, o kterou jsem přišel hned na začátku, ale v dalším jsem vyvinul Red cross a společně s tankem ropu opět obsadil. Další velmi potřebný objev proti množení zombie byl Rebuild Infrastructure a udržoval jsem populace více než 2 aby outbreak města nevyhladil. Když bylo území celkem pod kontrolou, vyvinul jsem Airstrike a třemi tanky ve vzdálenosti 2 území vymítil bujně obsazený a izolovaný severní sektor. Tady jsem ale chyboval, přišlo mi logické že za 1FP mohou zaútočit všechny tanky ve vzdálenosti do 2 - nikoliv, dle oficiálních FAQ pouze jeden tank za 1 FP. Každopádně s touto chybou jsem ve 14-tém kole vymítil všechny zombie a symbolicky dodělal jeden objev Tier 3 čímž jsem splnil podmínky vítězství. Kdybych hrál správně Airstrike asi bych nestačil všechny zombie vymítit, potřeboval bych daleko více FP.

Celkově je strašně důležité nepřijít o moc FP (uprostřed hry jsem klesl na 4, následně zase zvedl na 5). Na mou úpravu dvou pokusů na objev se všechny objevy povedly, to bylo také důležité. Ohromnou sílu mají karty náhodných událostí a fatálně důležité jsou místa kam padnou první tři outbreaky na začátku hry (pokud na města s populací 4 a více, na tankovou strategii je možno zapomenout). Pak je samozřejmě důležité při taktice tanků nehodit 2 outbreaky na jedno místo. Bylo mi ale líto obětovat suroviny na Hazzard preparation (tenby toto řešil - nasměrování outbreaku).

Takže s ohromným štěstím, malými pomůckami, bez interakce (svinění) ostatních hráčů a s chybně zahraným Airstrikem Amerika zachráněna !!!!

4.9.2011 23:29:15

rbx

Panzer
super report, Škoda ze tu hru máme asi jen my dva :-) Přitom je to klenot.

5.9.2011 11:16:21

rbx
Však jsem to psal tobě :) Taky myslím že jsme jediní v této zombie zapovězené zemi .

5.9.2011 11:31:44

prvni dojmy
hra sice nevypada moc hezky, ale moc mile me prekvapila. Technologicky strom, mnozici se zombici, outbreaky... Moc se mi libi ze ta hra je hodne narocna aspon mi tak pripadala, moc interakce mezi hraci tam neni ale je docela zasadni sledovat kdo jde na jaky tech a co ma v planu a podle toho se snazit usmernovat vlny zombie. Jedine z ceho mam obavy je jestli si po par hrach clovek nenajde idealni technologickou cesticku a po te pujde vzdy... taky by me zajimalo jaka je hra v mene hracicih a jak se vlastne hraje v mene hracich, chybi tam nejaka oblast nebo tak?

15.6.2012 14:22:29

rbx

Loser
ano, pri mensim poctu hracu se vypousti oblasti.

A muzu te uklidnit, ze jsem tu hru hral asi 5x a jeste jsem tu spravnou kombinaci techu nenasel. Ted jsem jel na vojenske techy a skoncili jsme predcasne. Ozzy to minule vyhral s vojakama a predtim zase nekdo na zdravotnicke techy. Ja osobne, az najdu tu spravnou kombinaci, tak budu bez sebe blahem, protoze jsem jeste nikdy nevyhral :-)

15.6.2012 14:31:51 | Upraveno autorem (porovnej)

prvni dojmy
Taky jsem byl účasten oné Hradišťské partie a hra zanechala hodně pozitivní dojem. S vzhledem problém nemám. Hra je fakt perfektně atmosferická a mechanizmy moc hezky ladí s tématem. Rozhodně si rád zase při nejbližší příležitosti zahraju a preventivně jsem ji hodil na wishlist :-)

15.6.2012 14:43:10 | Upraveno autorem (porovnej)

v méně hráčích
Já to občas dám i v jednom, bo krom akcích na kterých je rbx to se mnou nikdo nechce hrát. V jednom je to taky docela prýma, alespoň ti nelifrujou zombíky protihráči přes hranice. Na druhou stranu nemůžeš zase směrovat zombíky na okolní státy, protože jsou prázdné. A hraju to s jedním opravným hodem na technologie, prtože jinak bych to brzo rozkopal :)
A nevím co furt máte proti atmosférickému vzhledu. Ta hra vypadá přesně jak film ze 70. let.

15.6.2012 20:30:02

prvni dojmy
1. dojem: Hra je na pohled opravdu hnusná. Byl jsem na to připraven, ale realita byla ještě horší. Nejhnusnější je herní plán, navíc je i trochu nepřehledný. Karty jsou ošklivé, ale budiž. Žetonky ujdou.
2. dojem: Nadšení z pravidel. Jsou jasně popsaná, logická a naprosto dokonale ladí s tématem hry.
3. dojem: Hra je těžká jako sviňa. Ale naprosto bombastická. Kdyby nebylo té grafiky, tak bez váhání 10/10.

9.12.2013 23:51:20

Vybíráme z Bazaru

Santiago de Cuba
Santiago de Cuba
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas