Zombie State: Diplomacy of the Dead

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Zombie State: Diplomacy of the Dead - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror, Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Grand Prix International
Zombie State Games
Autoři: John Werner
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

O hře

vcera jsem to studoval a moc se mi to libi, jen nepochopim, ze si nenajmuli nekoho na artwork krabice, to je takovy hnusny fujny slem, ze se divim, ze to nekdo kupuje.

Kazdopadne z toho, co jsem vypozoroval z videorecenze jde o takovy NEKOOPERATIVNI vytuneny Pandemic. Kazdy hrac hraje za skupinu statu a snazi se bojovat s virem, ktery meni lidi na zombie. Kazdy stat produkuje urcite suroviny, ktere jsou nutne pro vyzkum leku-zbrani-nevimcehovseho pro boj. Vyhrava ten, komu se podari udrzet ve hre nejvic sve populace.
20.8.2010 10:57:03

rbx
jo jo, taky jsem koukal na to video a vypadalo to celkem zajímavě. Krabice je ale fakt hovadská :(
půjdeš do toho? :)

20.8.2010 11:06:02

rbx

kandelabr
asi ano, ja mam ty zombarny fakt rad. A kdyz muzes pokropit zombiky air strikem, tak to fakt muzu :-) Podle obrazku to vypada ze ty moznosti vyvoje leku/zbrani jsou celkem siroke, takze by to mohla byt legrace.

20.8.2010 11:23:35

rbx
Není ta hra od zombie až příliš abstraktní ? Myslím tím vizuálně -pohyb po mapě, malé tančíky a celkově ten pandemic styl. V Pandemiku je třeba taky hafo představivosti aby pod těmi kostičkami člověk viděl viry. I když vir může, na rozdíl od zombie, vypadat všelijak :)

16.11.2010 12:58:21

rbx

Panzer
V tom mas asi pravdu, ale takto jsem se nad tím nezamyslel. A pokud mi to nebude vyhovovat, tak tam prdnu zombie z LNoE, Připadne se dá dokoupit mraky malinkatych 20mm zombie, ale ja takto hry neslechtim.:-) Kazdopadne jsem si to ještě neotevrel, takže s pocity ze hry dosud nemůžu sloužit.

16.11.2010 13:18:16

rbx

otevreno, rozbaleno
a vypada to hodne dobre. Tedy vzhledove moc ne, to popravde neni hezke, ba neco je primo osklive :-), ale cele to vypada fakt zajimave. Jsou tam tri druhy vyvoje, moznosti je spousta. Medical zamereni vyviji lek a v posledni fazi prevraci zombie tokeny na klasickou populaci. Military ma v posledni fazi Nuclear attack (neni co dodavat) a Physics and Science se zameruje na zdroje, ktere jsou potreba prave pro vyzkum.
Dale tam je popularity track, ktery se snizuje s ubyvajici populaci a stupnice mutace viru, kde posledni policko znamena, ze zombie virus je prenosny vzduchem a tim nadeje lidi na zachranu pada.

Beru to na Zatrocon, tohle si proste musime zahrat. Je to az pro 5 hracu a kazde uzemi sousedi s dalsimi tremi, takze o konflikty, betonovani hranic a jine military ficurky nebude nouze :-)

6.1.2011 12:08:57

rbx
paráda, hlásím se na zkušební partičku na zatroconu :)

6.1.2011 16:03:01

kandelabr
Blicí pytlíky s sebou, je to fakt hegeš :) Ale také jsem zvědav.

6.1.2011 16:16:35

rbx

kandelabr
fajn, pocitam s tebou! Hned po Battlestatiosn a Lifeboat? :-) Sakra, zacina se nam ten harmonogram plnit :-))

6.1.2011 16:16:45

sydo
blici pytliky? ja myslel ze pouzivas krabici od Through the ages? :)

6.1.2011 16:18:17

rbx
jo jo, zase je ta akce nějaká krátká, už to vidím.

6.1.2011 16:21:05

kandelabr
Já jo, ale tu ti nepůjčím, vrhej si do svého :)

6.1.2011 16:28:29

sydo
já jsem odolný, hrál jsem puerto rico :)

6.1.2011 16:35:32

Hmm...
Toz ze bych se taky pridal?:)

6.1.2011 16:36:04

rbx

aneken
tak jako je to pro 5 hracu :-)

6.1.2011 16:48:17

rbx
Tak me pocitejte jako cislo 4!;)

6.1.2011 16:51:12

no vida
to zase bude výživná partie. měli bychom k tomu míchat ještě nějaký stylový nápoj, třeba mozek (griotka+vaječňák).

6.1.2011 17:00:15

fuj
nesnáším vaječňák, už takhle nám bude zle z té mapy :) Ale já k tomu vezmu tu becherovku, ta uklidňuje žaludek. Vypadá to fakt zajímavě, technologií je tam fest. Radek už koumá, jak to předělat, aby se na to dalo koukat. Nevím, jestli jsem to už neříkal, ale těším se na ten Zatrocon :)

6.1.2011 17:07:29

dojmy
Hráli jste to nakonec na Zatroconu ? A jaké jsou dojmy ?
Nebo zkoušel jsi to už rbxi s někým ?

19.3.2011 20:02:35

rbx

Panzer
Jj, probehla jedna delsi ucebni hra a me osobne se to moc libilo. Urcite to vezmu na Hradiste. Je to docela komplexni, musis si hlidat hodne veci, protoze potrebujes zdroje, bez kterych neni technologicky pokrok, musis hlidat hranice, likvidovat zarodky epidemii a vlastne to cele uhlidat nejde. Proto je nutne nejake dulezite uzemi opevnit, zabetonovat jeho hranice a z nej expandovat. Hodne mi to pripomina zombie filmy, kde jsou na Zemi opevnene ostruvky lidi a vsude okolo pobihaji zombie. Lidi mezitim spradaji plan na finalni reseni a snazi se vyvinout atomovou bombu, kterou to vse vypali. Hezky reseno je i dobyvani mest zpet, ktere pak musis znovu osidlit.
Libi se mi to i presto, ze je to docela osklive. Jinak nasi hru vyhral Siaron, ale bylo to tesne, tak o jeden tah, protoze jsem na tom byl technologicky nejlepe a vyvinul jsem i tu atomovku.

19.3.2011 20:39:40

rbx
To zní móc dobře. A jak odhaduješ hratelnost ve dvou ?
A co je na ní ošklivého ? Díval jsem se na to video z rozbalování a kromě figurek alá člověče a těch řekněme divných tančíků mi celkově přijde docela hezká. No minimálně normální. Alespoň teda hrací plán.

19.3.2011 20:53:02

rbx

Panzer
no, ve dvou nevim. Hrali jsme to v plne palbe, ale s ubyvajicim poctem hracu ubyva i pocet uzemi, takze teoreticky by to hre nemelo vadit.
Provedeni je po graficke strance hnusne, ale ja jsem hodne narocny a libi se mi spis veci typu Supernova nebo Eve Conquest. Treba karty zdroju jsou fakt ujete, to je kombinace Corelu a Paintshopu :-) Asi takto - pokud se ti libi prebal hry, bude se ti libit i vnitrek :-))

19.3.2011 21:07:13

rbx
dík za postřehy. Znovu jsem oživil zájem o tuhle hru když jsem nadšeně prohlížel nový zombie přírůstek ve zdejším bazaru, aby se z něj nakonec vyklubala tuctová kostková zombie mlátička byť se suprovým designem a komponentama.
Takže asi rozšířím sbírku. Mám jenom obavu jak bude fungovat hra ve dvou (hrajeme převážně ve dvou) a z pravidel to nějak neodhadnu.
Každopádně díky za info.

19.3.2011 21:20:08

rbx

Panzer
tak se zastav, ukazu.

19.3.2011 21:24:54

rbx
OK, dík, asi to udělám.
Ještě jsem poměrně detailně prošel pravidla a trochu mě zarazila téměř nulová interakce mezi hráči. Zombie se sice mohou přesouvat mezi kontinenty, ale podle přesně daných pravidel podle velikosti populace. Takže asi zbývá jedině možnost nějakého vychmátnutí karet zdrojů. Nicméně to nemusí být úplně na škodu, alespoň nebude trpět hra ve dvou (2 solitéry :)

20.3.2011 13:45:15

rbx

Panzer
Jo, tam je spis pasivni interakce. Muzes stavenim ci rozbijenim zdi korigovat sireni epidemie a tim padem obcas nekomu prekazit jeho plany. A jeste je tam taky spousteni epidemii.

20.3.2011 18:15:07

Vybíráme z Bazaru

Podezřelí - MacGuffinova aféra (promo případ)
Podezřelí - MacGuffinova aféra (promo případ)
Akt. cena: 65 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas