Zombicide: Zelená horda

xxxxxxxxxo hodnoceno 70x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Zelená horda - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Středověk, Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kickstarter

pred necelou hodinkou to zacalo:
https://www.kickstarter.com/projects/cmon/zombicide-green-horde
30.5.2017 21:55:16

SG
Tak nakoniec to vyzera ze len tie figurky si pre nas prichystali. Ak neratame tie karty
PS: ten posl obor vyzera dobre

23.6.2017 20:58:12

KS edice...... prozatím velké zklamání.
Na tuhle hru sem se těšil a poprvé v životě jsem chtěl podpořit projekt na KSku nemalou částkou. Ale musím přiznat, že otevírané SG v průběhu kampaně mě dokonale otrávilo a projekt pouštím k ledu.

- zbytečné tuny nových hrdinů, které víceméně vůbec jako hráč nevyužiji.

- skoro žádný obsah navíc ve formě karet, předmětů nebo nedej bože nové herní desky.

- recyklace "in" postav. (nepřehlédnutelná podobnost hrdinů s filmovými Xmeny, Star Wars, Mad Max, Harry Potter atd...)

- navíc recyklace vlastních hrdinů Zombicide za poplatek. Ultimate survivors addon (30 babek)...jako vážně???

Z mého pohledu je tahle kampaň opravdu velká nenažranost lidí z CMON. Dát minimum a vytřískat maximum.

Za tuhle kampaň pro CMON se smutkem, ale palec dolu.

25.6.2017 21:29:47

Modely
Ano, tato hra není to nic nového pod sluncem, prakticky to samé jako BP. Já jakožto modelář se těším na spousty nových modelů. Mám hodně deskovek a nehraju skoro žádné. Prostě je sbírám a maluji figurky. To samé tedy čekám i od GH

Navíc nutné podotknout, že figurky od této figurky jsou velice povedené a kvalitní

Čili za mě palec nahoru, protože to asi beru jinak :-)

25.6.2017 21:56:44

Re: Mathyas
Tak to samozřejmě chápu. Z modelářského hlediska...tohle musí být ráj. Z toho hráčského je to spíše.....highway to hell.

25.6.2017 22:16:17

Muffo
Osobně jsem to backnul. Jsem jak sběratel, tak fanoušek Zombicide, ale také hráč. Ale za hráče je to opravdu slabota. Jen hrdinové, kteří jsou k ničemu a opravdu velká spousta figurek se tam ani nehodí. Poslední dobou KS od CMON jsou bída. Tohle je zatím jejich nejhorší kampaň. Čekal jsem nové karty, kostky zdarma i ten pytlík na kostky poteší, ale hrdinové?

25.6.2017 22:50:33

Alternativa
To Muffo: Nabízím alternativu ke Green Horde a to hru Lords Of Hellas, která je momentálně také na, KS, ale bude brzy končit. Jde o mix řecké mytologie a scifi, přičemž nabízí, to co Zombicide ne. Velký kompaktní herní plán, různé herní módy, také jako GH hromadu skvělých figurek na barvení / např. 13 cm vysoké monumenty, města /, 4 různé cesty k vítězství, velké množství fantastických, originálních figurek armád, hrdinů / Herakles, Helena, Perseus atd. /, nestvůr / kyklop, hydra, medůza, kerberos, minotaurus aj. /, další možná rozšíření jako add-ony / Troja, Apollón /. Navíc je možnost mít všechny figurky připravené na barvení, v originále preshade / sundrop /, zřejmě nějaký druh washe? Ti, co mají zkušenosti s barvením to pochopí. Ale je možnost si koupit hru profesionálně nabarvenou, ceny jsou uvedeny na stránkách kampaně.
Jde o area control, podobný Kykládám, ale okořeněný bojem hrdinů s nestvůrami, možnost plnit s nimi questy, získávání schopností a spousta dalších možností.

Odkaz: https://www.kickstarter.com/projects/awakenrealms/lords-of-hellas/description

Vlákno na ZH : http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lords-of-hellas-6986/diskuse/ks-14363/

Rozhodoval jsem se mezi Green Horde a Lords Of Hellas, ale z důvodů již dříve uvedených, / GH má hezké figurky, ale ve hře jich využiji jen pár, stále to samé jako v předcházejících dílech hry, proč neudělali čistou fantasy, když už zombie mají hromadu? Také mi vadí jistá repetitivnost, kdy v první, desáté i padesáté hře budu dělat to samé /, jsem se rohodl pro LoH. Za obdobné peníze je to, alespoň pro mne, rozhodně zajímavější volba. Herně nabízí mnohem víc a také vizuál je nádherný.

26.6.2017 09:47:29 | Upraveno autorem (porovnej)

GH vs LoH
neviem neviem ci sa to da porovnat. Ved su to uplne ine hry co sa tyka hrania a hernych principov. Ak sa mylim tak sry
Ale je pravda ze ta ich kampan sa mi viac paci a tiez som uvazoval ktoru hru podporim. Ja som sa nakoniec rozhodol pre GH
PS: lutujem ze som o KS podpore co sa tyka stolovych hier nevedel trosku skor. Masive Darknes by som bral so vsetkymi desiatimi a pritom ma napadla jedna otazocka:
ci ist do toho addon MasiveDarknes crosover s tym ze casom kupim len retail verziu MD a tym padom sa to bude asi zas trocha lepsie hrat oproti zakladu

26.6.2017 10:43:14

Re: Xira Dera
Také jsme váhali mezi GH a LoH. Nakonec podpořen Lord of Hellas (Mythic Collection). Opravdu, je tam za stejné peníze o hodně více muziky.

Zombicide hodlám podpořit už jen formou nákupu české verze Black Plague a to ze dvou důvodů.

1. Hru ze série Zombicide ještě nemáme a tuny zbytečného plastu z KS nepotřebujeme.
2. Chci podpořit české vydavatele, protože si myslím, že v poslední době odvádějí na poli deskovek velmi dobrou práci.

26.6.2017 10:44:25 | Upraveno autorem (porovnej)

GH vs LoH
Taky jsem podpořil LoH.
Jenom, když se člověk na to, jak je ta kampaň vedená. Třeba Awaken realms komunikovali a nechali lidi si vybrat co bude SG.
U GH tuna hrdinů, které stejně člověk nevyužije.

26.6.2017 12:28:05

GH vs LoH
To icinko: Já ty hry po stránce herních principů, ani hraní, neporovnával. Muffo vyjádřil ve svém příspěvku zklamání z KS edice GH a já nabídl hru, která by se mu mohla líbit více s tím, že jsem napsal krátké shrnutí, aby měl alespoň základní představu o hře. Zombicide je jistě populární hra, pěkné figurky, u BP nyní i česká verze, kooperativní hra se také spoustě hráčů zamlouvá, ale LoH nabízí, z mého pohledu, daleko více možností. Každý si může vybrat, co je mu bližší, nebo klidně si koupit hry obě. Každá nabídne jiný zážitek.
To Muffo: Podpora českých vydavatelů je jistě dobrá a potřebná věc, nicméně v současnosti lokalizovaných her vychází mnoho a je potřeba vybírat. Určitě především velké hry, aby byla šance na česká rozšíření k nim. Já takto podpořil Legendy země Euthie, ale české BP také oceňuji a jsem za vydání této hry v češtině rád.

26.6.2017 14:31:14

kampaň
#icinko: Pokud plánuješ MD pořizovat, tak být tebou do crossover bych šel. Přecejenom ti to dá větší výběr z hrdinů i variabilitu monster. Na druhou stranu je blbé, že abys crossover plně využil, musíš si koupit většinu addonů z GH. Já jo ale i tak pořídím a to i přesto, že MD budu mít z kickstarteru.
Na rozdíl od tebe lituju, že jsem se o KS vůbec dozvěděl, protože jak tě to chytne, utopíš v tom dost peněz. :D

Co se týče kampaňe na GH, jsem dost zklamaný. Většina bonusů jsou hrdinové a je jich sakra moc. Nemluvě o tom, že někteří mi přijdou otřesní a vím, že si je nevyberu ani losem. Ale aspoň přidali dost monster, kde každé má svá zvláštní pravidla, což hru obohatí. Ostatní zajímavé bonusy jsou však už placené. Prachy jsou prachy no...

26.6.2017 22:00:15

kampaň
Musím taky konstatovat, že je to asi nejslabší kampaň CMON co jsem viděl. Na druhou stranu se na to lze dívat i tak, že cenu hry v obchodu (o nějakou kačku víc abych byl přesný +-2800) dostaneš hru a k tomu bonusy, které nejdou koupit. Bohužel mraky hrdinů.
Navíc koukám, že strategie CMON se rozjela k tomu aby si lidé koupili hru v KS neboť je tam několik addonů exkluzivních pouze v KS.
Jinak cena 30dolarů za šest hrdinů mi přijde u CMON normální u ZP:BP se prodávali 4 hrdinové za 20.
Co mě ale udivuje, je že v rámci addonů není skoro nic z ZP:BP...

27.6.2017 06:56:55

:)
Crosover jsem nakonec oželel. Backnul jsem masive darkness+crossover v massive darknessu. Tady ten crossover není kickstarter exklusivka, půjde normálně koupit, přidává karty hrdinů, kterých bude dost a v zásadě je v něm zajímavých těch 5 druhů mobů+myslím 2 karty společníků do MD...nějak jsem toho očekával více..kvůli 7 druhům karet nebudu dávat 13 doláčů s tím že to bude až bůhví kdy a půjde to normálně koupit kor když jsou figurky ještě vtipně rozstrkané v optional buys ke green horde...tady se mohli trochu víc snažit, jde o to, aby člověk koupil obě hry.
Peněz vybrali mraky...myslím, že to celkem dobře vystihli v jednom videu v deskofobii, holt cizinci mají ekonomicky vyšší kupní sílu a klidně si koupí reskin hry s ničím extra novým a nemají s tím problém. Pokud je pro ně cena té hry pocitově půlka co pro nás...
U Lords of Hellas jsem se udržel, autor zatím žádnou velkou pecku nevypotil a udělat vyváženou hru podobného typu není sranda a konkurence je velká. Zatímco u massive darkness ty figurky půjdou použít i jinde, s lords of hellas to jen tak asi nepůjde...no a když už jsem backnul mythic battles pantheon ;)

Čili green horde hodnotím jako prachsprostý reskin, kdy black plague se mi líbí vizuálně víc. Zajímavější mi pro vlastníky black plague přijdou ty optional buys než hra samotná.

Celkově je to strašná škoda autory nic nemotivuje tu hru výrazně zlepšovat a myslím se že by tu prostor pro to byl bez komplikování pravidel...a vydělají. A pokud to lidi budou kupovat i nadále tak je to jen utvrdí v tom, že udělat reskin pro zombie elfy a nastrkat tam pubertální hrdiny ala spiderman je ekonomicky výhodnější než zlepšovat hru.

Jsem zvědavý jak dlouho si ještě na ks vystačí s oslnivým vizuálem při konkurenci která je.

27.6.2017 14:06:49

pecka
"U Lords of Hellas jsem se udržel, autor zatím žádnou velkou pecku nevypotil a udělat vyváženou hru podobného typu není sranda a konkurence je velká."

this war of mine nic?

27.6.2017 16:43:32

AddOns
Tak trochu som dúfal, že tam zase bude Paolo Parente ako hosť, ale nič :(

27.6.2017 16:49:23

yarin
Nezaměňoval bych vydavatele s designerem.

27.6.2017 16:58:16

:)
Je třeba se mít na pozoru. Např. u coolmini dělá massive darkness úplně jiný tým lidí než zombicide. Nic proti Lords of the Hellas, vizuál je nádherný, pokud inspiruje další tvůrce a namísto her s desítkami malých figurek, začnou dělat takto vizuálně koncipované hry jedině dobře.

Adam Kwapiński, autor Lords of Hellas má za sebou Heroes, Teomachia, First to Fight...což jsou všechno převážně karetní hry s pěkným vizuálem a bohužel také hodnocením cca. 6,5 na bgg. Myslím si, že udělat hratelný a vyvážený lords of the hellas bude těžší než hry co už vydal.

Zajímavých velkých ks her vychází do roka poměrně hodně a nejsou levné.

27.6.2017 17:54:29

Ew

tiles
oplati sa tych 14 extra tiles ?

27.6.2017 19:16:17

Extra tiles
Podle mě jsou zbytečné. Jsou určeny pro velké střetnutí. Zombicide na svých stránkách má pár scénářů, které vyžadují extra tiles a zbytek jsou fanouškovské, případně si můžeš vymyslet svůj scénář. Nejedná se o KS exkluzivní, takže bude k dispozici i později v prodeji.

27.6.2017 19:59:12

ks
No pro mě ani překvapení ani zklamání.
Pokud bude i extra krabice pro sg ,tak další plus.
Protože mám BP z obchodu a né z ks, tak gh sg využiju u obou her(necro,abo,zombí).
A tolik hrdinů, pár asi dostane syn na hraní :+))

P.S. opravdu hodně plastu ,ale Gorgo a koník jsou super.
Ale nej figurka Ratking .

27.6.2017 21:07:10 | Upraveno autorem (porovnej)

GH vs LoH
tak nakoniec som GH zatial zrusil s tym ze mi vcera dosiel pocesteny mor a ak sa to bude mladym viac nez pacit tak bud pojdem do rozsireni alebo zoberem GH s KSE. Casu na to bude v late pledge urcite este dost.
LoH zoberem, no cakam ako sa to vyvinie s tymi retail verziami. (ci sa nas najde dostatok na dalsiu)

28.6.2017 07:54:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Plegde
Vám už stiahli $$$ za GH? Mne stále nič + žiadny mail z KS... je to normálne po tak dlhom čase? (Pol dňa)

28.6.2017 14:05:51

Seladean
Mám to taky tak. Osobně už jsem na KS zažil i 3 dny. Měli tam nějaký tech. problém. Je možné, že je to teď stejné. Třeba hackerský útok. Zatím bych čekal. Když nás je víc, tak to není u nás.

28.6.2017 14:11:31

D.A.M
Okej, ja som sa bál že chyba je u mňa, aj keď doteraz vždy stiahli tak cca do 2 hodín čo som na KS aktívny (9 projektov). Celkom si ma ukľudnil :D

28.6.2017 14:14:11

Ew

tiez
Tiez stale mi nic nestiahli je to moj prvy KS tak som z toho nesvoj :D ze co bude nasledovat dalej

28.6.2017 14:46:11

Vybíráme z Bazaru

Dračí údolí
Dračí údolí
Akt. cena: 299 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas