Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pár otázek

Ahoj. Uvažuji nad tím, že by jsem si hru pořídil, tak se chci zeptat hráčů co tuto hru hrají na pár věcí.

1) Měl jsem doma hru Andor, která nás docela bavila, jenže po dohrání všech scénářů jsme zjistili, že už nikoho nebaví hrát znovu stejné scénáře. Jak je na tom tahle hra se znovuhratelností scénářů? Třeba u Pandemicu je každá partie hry skoro jiná, takže se nedá naučit nějaký systém.

2) Měli jsme taky doma hru Descent, jenže příprava nám připadala dlouhá (hledání dílků mapy, rozdělování karet) a pravidla nám taky nepřišly zrovna moc jednoduchý. Co jsem koukal do pravidel Zombicide, tak mi přišli pravidla jednodušší. Co si myslíte o přípravě a pravidlech v porovnání s Descentem?

3) Spíše bych počkal na vydání CZ verze, ale chci se zeptat, pokud bych koupil Zombicide, můžu hrát plnohodnotnou hru i bez rozšíření? Ta cena je docela vysoká.

Díky
17.11.2016 20:50:17

zaklinac
chytame sa za slovicka : v kazdej ruke zbran, plus jedna na chrbte ci v slote na tele / ospravedlnujem sa za ten batoh / - pointa je , ze proste tak ci tak pouzijes iba dve ruky, aj ked mas tu moznost tuto tretiu zbran. Treti mec mas asi na chrbte, dyku za opaskom / podla pravidiel je to vsetko v slote na tele, ak to konkretna postava umoznuje /. Je urcita moznost, pouzivat tri zbrane,s ktorých sa vyberaju dve / ak su jednorucne /- ide hlavne o ich pripadne kombenie, hlavne s dykami , nevidim v tom ziadny problem.

7.9.2017 22:59:35 | Upraveno autorem (porovnej)

dedodusi
Opakuji, že to co jsem viděl já bylo, že hrdina měl v jedné ruce luk (jednoruční neexistuje), v druhé kuši (ve středověku opět pouze obouruční zbraň) a na těle meč. A jak z luku tak z kuše podle potřeby (ne v rámci jednoho útoku) střílel aniž by tu druhou zbraň někam z ruky odložil. Podle mě je to nesmysl, ale opakuju, že když vás to baví, tak si to hrajte. Já vám to neberu.

7.9.2017 23:14:59 | Upraveno autorem (porovnej)

realnost
Ano, mas samozrejme pravdu, ale - zjednodusene : zbadam zombika, pustim luk z lavej ruky na zem, strelim kusou. Druha akcia -zdvihnem luk, kusu hodim na zem ... ano, somarina. Ale hraci, a hlavne detska , toto absolutne v jednom tahu neriesia. Tuto hru velmi chvalim za atmosferu a perfektnu zabavnu hratelnost aj v 6 hracoch, co je pre mna velmi dolezite, s tejto kategorie hier je to absolutna spica.

7.9.2017 23:32:36

Reálnost
Kašli na reálnost. Vždyť je to fantasy. Hlavně, že vás to baví. A že to vadí mně, to je zase můj problém.

7.9.2017 23:41:29

priority
Přijde mi, řekněme zbytečné, řešit reálnost ve fantasy hrách. Myslím to obšírně ne jenom v rámci slotů a střelby z luku jednou ruku. Koho zajímá, že támhleten ork má na sobě zbroj, která podle materiálu a tloušťky plátů váží tunu a že s ní vesele běhá po bojišti? Nebo že existuje model ogřího monstra, které má tak velké kly a malou hlavu, že by zemřela žízní. Je to prostě takový styl a takový se mi líbí. Proto je fajn si prostě užívat hru a neřešit banality jako reálno. Proto od něj utíkáme, abychom si užili i jiné světy ne?:-)

8.9.2017 07:59:40

Vyčerpání žetonů zrození zombie
Ahoj. Jestli dobře chápu pravidla ohledně zabití nekromanta, tak pri každém zabití nekromanta, zmizí jeho žeton zrození + další žeton zrození zombie z mapy? Jestli je to tak, tak může často dojít k tomu, že z mapy zmizí všechny žetony zrození a zombie se rodí pouze při otevření dveří. Několikrát se nám to stalo a hra je potom taková trochu nudná bez rodících se zombie v ulicích . Chápu to tedy s tím nekromantem správně? Předem díky za odpověď

13.11.2017 22:04:50

Necro
Zrušíš pouze jeden žeton objevení,dle tvého výběru.
Takže zůstává stále stejný počet,ale můžeš třeba mít všechny na stejném místě,když sejmeš více nekromantů.

13.11.2017 22:15:54

to Hadllik
presne ako pise Bastacka, no to s tym aby spawn zony ostali len na jednom mieste by som nerobil lebo nasledne by sa Vam mohlo stat ze hru skoncite do dvoch tahov :D
PS: Nam sa stalo v jednej hre, ktoru sme mali uz krasne rozohranu na vitazstvo no mali sme dve spawn zony na sebe a co cert nechcel hned na to sa objavil Necro v tej dvojtej. Boli sme od neho daleko a tak na druhe kolo uz bol fuc a vyprava skoncila neuspechom.

14.11.2017 10:41:21

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions sbírka (ENG)
Marvel Champions sbírka (ENG)
Akt. cena: 12000 Kč
Končí za: 14 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas