Zombicide: Černý mor

xxxxxxxxxo hodnoceno 300x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Černý mor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Zombie
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jean-Baptiste Lullien
Nicolas Raoult
Raphaël Guiton
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pár otázek

Ahoj. Uvažuji nad tím, že by jsem si hru pořídil, tak se chci zeptat hráčů co tuto hru hrají na pár věcí.

1) Měl jsem doma hru Andor, která nás docela bavila, jenže po dohrání všech scénářů jsme zjistili, že už nikoho nebaví hrát znovu stejné scénáře. Jak je na tom tahle hra se znovuhratelností scénářů? Třeba u Pandemicu je každá partie hry skoro jiná, takže se nedá naučit nějaký systém.

2) Měli jsme taky doma hru Descent, jenže příprava nám připadala dlouhá (hledání dílků mapy, rozdělování karet) a pravidla nám taky nepřišly zrovna moc jednoduchý. Co jsem koukal do pravidel Zombicide, tak mi přišli pravidla jednodušší. Co si myslíte o přípravě a pravidlech v porovnání s Descentem?

3) Spíše bych počkal na vydání CZ verze, ale chci se zeptat, pokud bych koupil Zombicide, můžu hrát plnohodnotnou hru i bez rozšíření? Ta cena je docela vysoká.

Díky
17.11.2016 20:50:17

otázky
1. hrál jsem Andor a mám doma Zombicide: black plague, u Andoru se mi zdá, že je to fakt hodně scenářovité. V zombicde se mi zdá o dost lepší hratelnost, jak u Andoru a rádi si zopakujete scénáře, zvlášť, když se vám to nepovedlo. Záleží taky, jak rychle se vyexpíte, jací vylézají zombíci, atd. Myslím si, že u Zombicide si lehčí vymyslíte scénář.

2. Je to jednodušší jak Descent jen pokuď máš základ. Já mám kickstarter verzi a tam je toho fakt hodně, nejhorší je v tom množství si vybrat hrdinu a samozřejmě přenášení kupu krabic. Pokuď budeš mít jen základ a 1-2 krabice navíc, tak v pohodě.

3. My jsme to hráli dlouho jen základ a vystačil, ale přece jen bych doporučil Zombie bosses a Wulfsburg. Je to pak větší sranda a taky více možností, více rozličných příšer, Wulfsburg přidává třeba i hrací desku s věží a pak kosíš zombíky z věže a než k tobě přijdou, tak jsou out, zbytek dělá scénář.

U CMON se mi zdá, že vždycky základ je takový chudší, že s rozšířeními to dodá více šťávy. To je ale jen moje domněnka.

17.11.2016 21:19:20

Titus
Tak znovuhratelnost scénářů je v pohodě. Setup hry, rozhodně rychlejší než u Descentu. Základ samotný je slabý. Není nutno rozšířit, ale říká si o to.

17.11.2016 23:17:18

Otázky
Mám odehráno zhruba 20 her, single i v různém počtu hráčů. A to zdaleka ještě ne všechny scénáře. Tady jsou moje poznatky na tvoje otázky:

1. Znovu hratelnost absolutně bez problémů. Pokaždé se zombici vynoří jinde a v jiném počtu. U pokročilejších scénářů úspěch třeba až na 3 zahrání. Andor doma mám i se stejným problémem - jednou zahraný a teď se na něj práší. Kdežto Zombicide i v základu stále baví. Navíc není problém stáhnout editor scénářů a vyzkoušet si vytvořit vlastní.

2. Nemohu porovnat s Descentem, ale příprava hry v základní verzi není vůbec zdlouhavá. A vysvětlení pravidel zabere pár minut i zombinováčkům. Text na kartách jednoduchý a pochopitelný.

3. Původně jsem chtěl také čekat na českou verzi, ale nakonec jsem nevydržel a koupil ang verzi. A vůbec nelituji! Už koukám i po rozšířeních, kterých je opravdu spousta. Jen u nás v ČR špatně k dostání. Ale na ebay není problém sehnat cokoliv. Určitě doporučuji rozšíření, které přináší nové a těžší bosse a NPC.

18.11.2016 11:09:07

Angličtina
Děkuji za postřehy, asi hru koupím. AJ neumím, ve škole před 20- lety jsem měl NJ. A ten neumím také :) Je to u této hry problém? Mám raději počkat na CZ verzi? Pravidla i scénáře jsou přeložené zde, ale nevím, kolik je ve hře karet a jak moc textu tam je.

18.11.2016 13:48:13

titus
Pokud anglicky neumíš ani slovo, tak bych asi počkal na českou verzi. Odpadne zbytečné hledání významu karty každého předmětu. Případně zkus, jestli někdo neplánuje udělat přelepky.

18.11.2016 14:36:21

Něco
Tak z počítačových her jsem něco pochytil. Co jsem koukal do pravidel, tak např. +1 free Ranged Action, +1 die: Melle atd. si přeložit dokážu, ale nějaké delší texty bych nedal.

18.11.2016 15:05:08

titus
v tom případě nezbývá než abys to posoudil sám. Koukni se po googlu na obrázky karet a popřemýšlej, jestli to přelouskáš, nebo ne. Pár příkladů:

http://www.deskovehry.com/wordpress/wp-content/uploads/2016/04/zombicide-black-plague-wulfsburg-08.jpg

http://www.tabletopgamingnews.com/wp-content/uploads/2015/06/DSC02959.jpg

18.11.2016 15:33:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Zombicide
1.Já bych tomu neříkal scenáře,ale mapy.Můžeš hrát každou dokola a pokaždé to bude jiné.Na netu už se objevují další mapy.

2.Pravidla total easy.

3.Na kartách malinko textu,pravidla si stáhneš tady,popis dovedností taky.Na CZ verzi čekat nemusíš.

Doporučuji rozšíření Wulfsburg(magické předměty),npc,bosses a třeba ještě lukostřelce,dost to hru pozmění.
V základu mají zombíci 1 akci,běžci 2. Vlci z Wulfsburg 3 akce,lukostřelci stříli na dálku atd.
V základu je jen jeden necromancer,ale není problém použít jinou figurku na dalšího :+).
Já stále tuto hru přirovnávám k PC hře Diablo,prostě řezba .

18.11.2016 18:02:55

Objednáno
Tak jsem to objednal. Vzal jsem tohle, měli poslední kus skladem:

https://www.fantasyobchod.cz/zombicide-black-plague#116852408

Dak doufám, že je to ono :)

Přihodil jsem ještě do košíku dvě figurky, které kdyžtak použiju kdyby nějaká chyběla.

Tak děkuji za rady.

18.11.2016 18:11:50

Fantasyobchod
Jen poznamka:skvělý eshop,za dva dny jsem měl objednávku doma přes zasilkovnu.

18.11.2016 19:16:37

Není to špatně
Přemýšlím, že bych si tuhle hru pořídil a tak se koukám na gameplay videa, konkrétně od Douga Herringa a z toho, co jsem zatím viděl si musím klepat na čelo. Proto se chci zeptat, jestli to v té hře skutečně tak je, nebo jestli to Doug třeba nehraje blbě?

1. Skutečně je možné mít současně v rukou kladivo a štít?

2. Je možné mít v rukou zároveň meč a kuši? A v jednom jediném tahu použít nejprve kuši za jednu akci a hned nato za další akci i meč?

3. Kouzlem Inferno byl zasažen hrdina, který ho ale vykryl dřevěným štítem. Není to vtip?

4. Jeptiška používá těžkou (orkskou) kuši. Není na její použití nějaké omezení?

5. Tou kuší je možné zabít útokem na blízko?

6. Při útoku orkskou kuší na blízko se háže dvěma kostkami zatímco při útoku kladivem pouze jednou?

7. Jednu místnost prozkoumali hrdinové celkem devětkrát. Není tam nějaké omezení?

8. Skutečně lze získat bod zkušenosti snědením jablek nebo vypitím vody?

Já si nemůžu pomoct, ale mně každý z těchto bodů dost zarazil, takže se chci raději zeptat zkušených hráčů, jestli bylo tohle všechno hráno správně?

7.9.2017 17:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

?
MattRick - vazne ti ve hre s chodicima mrtvolama a magii vadi, ze muzes mit v ruce kladivo a stit???

7.9.2017 18:11:24

Docela jo
Tak jelikož by sis při prvním máchnutí kladivem nejspíš vlastním štítem prorazil lebku, tak mi to připadá hodně zvláštní. Vždyť ve spoustě deskových RPG je naprosto běžné rozlišování jednoručního a obouručního vybavení. Když mám obouruční zbraň, nemůžu přece současně používat i štít. Takže mně ani tak nejde o tu logiku, ale spíš o to, jestli se v téhle hře rozlišují zbraně podle toho, jestli jsou jednoruční nebo obouruční.

7.9.2017 18:22:25 | Upraveno autorem (porovnej)

MattRicks
lol

P.S. Viděl jsem pár středověkých bojových kladiv a všechny byly pro jednu ruku :+)))))

7.9.2017 19:54:29

Nic pro mě
Tak už jsem si našel odpovědi na svoje otázky a jelikož se nejednalo o chyby autora gameplaye, ale skutečně je to všechno "správně", tak jsem získal jistotu, že tato hra mojí sbírku nikdy nerozšíří. Jednak mi vadí, že základ je poměrně drahý a přesto je osekaný až na kost, za druhé mi vadí všechny tyhle nedomyšlenosti (a to jsem viděl pouze zhruba hodinu a půl hraní) a za třetí samotné herní mechanismy mě taky nijak nenadchly. Holt nedá se zavděčit všem.

dodatek: Tak tohle mě dorazilo. Hrdina jednou rukou obsluhoval luk, druhou rukou kuši a na poli tělo měl k boji připraven navíc i meč. Pokud ho nesvíral pevně mezi půlkami, tak skutečně netuším, v čem ho držel.

7.9.2017 20:25:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Nedomyšlenosti...
Je to jednoduchá fantasy hra a nehraje si na realitu - takhle podaný popis situací zní opravdu směšně, ale ve hře to dává smysl - třeba ta Orčí kuš - na dálku střílí /a musí se dobíjet) na blízko se dá použít jako kyj, každá zbraň má útok jiným počtem kostek, na těle se dá nosit většinou dýka (pár hrdinů má výjimku na jednu konkrétní věc - štít, meč nevím), a rozlišuje se jednoruční a obouruční zbraň. Ale jak píšu, je to jednoduchá hra, a tímhle posměšným způsobem se dá shodit spousta her :)

7.9.2017 21:16:40

Realita???
Tady vůbec nejde o realitu. Tohle jsou nesmysly i v rámci deskových fantasy RPG.

7.9.2017 21:22:18

Nesmysly
Co konkrétně z těch bodů v tvém předchozím příspěvku?

7.9.2017 21:25:08

Nesmysly
Hrdina, který může najednou používat 3 zbraně z nichž dvě jsou obouruční (luk, kuše). Kuše, která je v rukou jeptišky silnější zbraň na blízko než kladivo v rukou bojovníka. Obrana dřevěným štítem proti ohnivému kouzlu. Opakované prozkoumávání jedné místnosti, kde klidně může jeden hrdina stát celou hru a stejně tam vždycky něco najde. Zkušenost za snězení jablka (odhození karty). A samozřejmě používání štítu, když máš v ruce kladivo.

7.9.2017 21:32:26 | Upraveno autorem (porovnej)

RPG nesmysly
Hral si niekedy takú hru na PC, že Diablo 3 ???
RPG je to chabé ale je to. zábava.

7.9.2017 21:46:02

Zábava
K trojce už jsem se nedostal. Diablo 1 jsem dohrál asi 20x, dvojku asi 3x a pak už mě hack & slash RPG přestaly definitivně bavit, protože jsem v nich prostě neviděl žádnou zábavu. A tím jsi možná uhodil hřebíček na hlavičku. Zombicide: Černý mor je de facto takové hack & slash RPG. Horda slabých nepřátel s nulovou umělou inteligencí a pouze sem tam nějaký ten boss (abominace) pro oživení. To je přesně to, co mě nebavilo už na kompu. A proto si tuhle hru nikdy nepořídím.

Ale jestli to baví Vás ostatní, nezbývá mi, než Vám popřát hezkou zábavu.

7.9.2017 22:00:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Nesmysly
3 zbraně najednou používat nemůže - a v jednom útoku může použít max. 2, a to jen tehdy pokud jsou dualni (a chlap s dvěmi meči není nesmysl)
Máchnout kuší (nebo pánvičkou) zvládne i ženská, a jednoruční kladivo je jedna ze slabších zbraní na počet kostek.
Pokud má hrdina štít nebo zbroj, může házet kostkou na vykrytí zásahu - standardní věc - a že si borec ve videu smaží vlastní lidi, je jeho věc
Jo opakované prozkoumávání - ono to není tak jednoduché - bere to akce, zdržuje od pobíjení zombiků, kteří se pak moc množí, místo dobré věci může najít zombíka, navíc není legrace pořádně prohledat celý dům.
Těch jablek tam moc není, ale uznávám, tohle by mi tam nechybělo
kladivo je jednoruční, štít taky... - není jen jedna velikost kladiva, jsou i malá

v 95% her se podobné "nesmysly" dají najít taky

7.9.2017 22:07:50

Matricks
Pár poznámek
1) zbytečně to hrotíš
2) jasně, že postava nemá tři ruce, ber to jako zbraně, které si rychle prohodí např. A používá je defacto naráz.
3) proč by jeptiška s kuší s bajonetem jako kráva nemohla dát větší dmg než warior s kladivem? :)
4) her s tunou plastu a mechanismem zásah na X+ je na KS každej den asi 5 novejch, tak si vyber líp tématicky zpracovanou, tohle je prostě light weight slasher.

7.9.2017 22:07:52

zabava
Mam uz dost skusenosti s hranim, uz roky som ten pan jaskyne a ten, co uci pravidla. Pre prilezitostnych hracov, a hlavne detska, je tato hra neuveritelna bomba - primitivne pravidlovo, vynikajuco spracovane dosky hracov. Pre mna neuveritelne jednoducho zvysovanie, alebo znizovanie obtiaznosti. Ak mate trochu tvorcieho chticu, neuveritelna parada. Poviem to takto : pre deti / uz som to pisal, nie je tam benzin a motorove pily - cize rozpravocka / a prilezitostnych hracov nie je nic chitlavejsie. Hraci, ktori mi odmietaju po prvej hre hrat proroctvi, descent, nehovoriac o arkhame ci eldritchi, si tuto blbinu super uzivaju. Za posledne tyzdne najhranejsia pecka. Ma to proste super atmosferu. To, ze za jednu akciu pouzijem luk, a druhu akciu hram s kladivom - to mi pri kladoch tejto super jednoduchej a atmosferickej hre zily netrha ...a ze aj v batohu mam pouzitelnu zbran, ma ju tam aj zaklinac, v akcii vyuzivate tak ci tak len dve ruky. A ze dreveny stit ochrani aj pred infernom - a preco nie ? Opali vam len nohy. Kazdy mame iny nazor, za mna, pre realnu hratelnost, vyskusanu atmosferu , absolutna spica v jednoduchých rpg hrach. Kazdy scenar po zahrati upravujem, jablka, voda, lembas - da sa urobit aj ine vyuzitie ako + 1 skusenost- je to rpg, treba trosku tvorcej iniciatívy. Toto predsa nie je portrico ci ina euro hra, tu sa hra na atmosferu.

7.9.2017 22:33:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaklínač s batohem???
Sorry, ale na tohle zareagovat musím. Zaklínače jsem celého přečetl čtyřikrát, takže ti můžu s jistotou napsat, že Geralt sice nosil oba meče na zádech, ale rozhodně ne v batohu ;-).

7.9.2017 22:40:02

Vybíráme z Bazaru

Timeline: Objevy
Timeline: Objevy
Akt. cena: 7 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas