Zlaté historky

xxxxxooooo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Zlaté historky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–15
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MINDOK
Moses Verlag
Autoři: Andrea Köhrsen
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nasedni do stroje času a vydej se do minulosti! V jednu chvíli se ocitneš ve středověku, jindy přistaneš ve starověkém Římě nebo budeš pátrat v džungli po tajemném zlatu Inků. Objevíš pověstmi opředené poklady a zaniklé kultury, potáhneš s rytíři do bitvy a setkáš se s mocnými králi. A všude se skrývají nějaké záhady.

Karetní hra Zlaté historky jsou další obdobou známých Černých historek, avšak namísto záhadných vražd a úmrtí budete řešit 50 vznešených pohádek o ztracených pokladech. Hra je určena pro 2 a více hráčů od 8 let a můžete ji hrát na oslavách, ve škole, na výletě, u táboráku... no prostě všude. 

Průběh hry:

Jeden z hráčů dostane úlohu vypravěče (Pána pokladů). Vezme si horní kartu, přečte si pro sebe celý příběh, ale ostatním hráčům (hadačům) přečte jen část na přední straně a může jim i ukázat ilustraci jako menší nápovědu. Hadači pak musejí dopátrat, co se vlastně stalo, pomocí otázek, na které může vypravěč odpovědět pouze ano nebo ne. Hra končí ve chvíli, kdy hráči vyřeší pointu příběhu.

Mezi kartami je také 15 speciálně označených obzvláště zapeklitých hádanek, u kterých se pravděpodobně pořádně zapotíte. Mnohé z hádanek také vycházejí ze skutečných událostí, což činí herní zážitek ještě o něco záživnějším.

Autor: Terkamh

Další názvy této společenské hry

Vybíráme z Bazaru

Frosthaven - KS edice + Frosthaven Map Archive
Frosthaven - KS edice + Frosthaven Map Archive
Akt. cena: 4300 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas