Země Město - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
FoxMind
Lúdilo
Autoři: Treo Game Designers
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Za tmavými mraky se skrývá tajemný svět plný dobrodružství. V hlubinách každého města a na rozlehlosti každé země se otevírají brány do fantastického prostoru, kde se slova stávají mocnými spojenci. Vstupte do příběhu, kde se setkávají znalost a rychlost, kde se tvoří mosty mezi myšlenkami a každé slovo znamená šanci na vítězství. Připravte se na dobyvatelské výpravy plné slov a objevte, jaké tajemství se skrývá za symboly a barvami. Přicházíte do světa, kde se slova stanou vaším průvodcem. Připravte se na závratnou cestu Zemí a Městy, kterou budete vést vy.

Hra Země Město v karetní podobě nabízí 12 zábavných kategorií. Po zamíchání balíčku karet můžete ihned začít hrát. Otočte kartu a symbol na ní určí téma kola. Barva karty pak určuje počáteční písmeno, na které hledáte slovo. První hráč, který najde slovo odpovídající danému tématu a začínající písmenu stejné barvy jako symbol kategorie, vyhrává kartu. Hráč s největším počtem karet se stává vítězem! Tato hra cvičí postřeh a rozšiřuje slovní zásobu, přičemž obecným cílem hry je nasbírat co nejvíce karet.

Příprava hry:

Zamíchejte karty a položte balíček karet lícem dolů doprostřed stolu.

Průběh hry:

Před začátkem hry si vyberte volitelnou kategorii označenou otazníkem. Můžete si vybrat jakoukoliv kategorii, jako jsou například značky aut, knihy, řeky nebo komiksové postavy. Možností je mnoho. Hráč na tahu otočí vrchní kartu z balíčku a položí ji vedle balíčku s písmenem nahoru. Každé písmeno je zbarveno jinou barvou. Pouze jedno písmeno má stejnou barvu jako symbol kategorie na vrchní kartě balíčku.

První hráč, který nahlas řekne slovo odpovídající dané kategorii a začínajícímu písmenu ve stejné barvě, jako symbol kategorie, vyhrává kolo a bere kartu. Pokud žádný z hráčů nenajde vhodné slovo, otočí se další karta. Poté hráč, který najde slovo pro novou kartu, vyhrává obě karty - tu novou i tu předchozí. Hru pokračuje další hráč, který otočí další kartu, a takto pokračuje, dokud v balíčku nezůstane pouze jedna neotočená karta, která se již nepočítá.

Příklad:

  • Téma: Zvíře
  • Barva: Modrá
  • Písmeno stejné barvy: L
  • Možné odpovědi: Lev, lama, lenochod...

Konec hry:

Hra končí, když zůstane poslední neotočená karta s kategorií. Vítězem se stává hráč s největším počtem nasbíraných karet. Pokud dojde k shodě mezi hráči ohledně nejvyššího počtu karet, existuje možnost více vítězů.

Autor: Zanty

Další názvy této společenské hry

  • Mots Rapido
  • Nobedad Sõnad
  • Palabrea
  • Speedy Words

Vybíráme z Bazaru

Monopoly Rick and morty - polská verze
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas