Želví závody - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 5 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, závodní, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Corfix
Egmont Polska
Marektoy
SimplyFun
Winning Moves
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na zahrádce si hraje pět želviček, hrají si a dovádějí, jak to jen želvičky umí, až jim nějak vyhládne. Zajdou si tedy na svačinku, na druhém konci zahrady roste šťavnatý voňavý salát. Pro malé želvičky ale přejít celou zahradu není jen tak, je to pěkný kousek cesty. Co si dát třeba závod, tak schválně, která tam bude první?

Ve hře Želví závody patří každému hráči jedna z želviček a jeho cílem je dostat se co nejdříve na druhý konec zahrady. Hráči postupně jeden po druhém pohybují želvami pomocí karet, kde každá karta určuje kterou želvou a jakým způsobem se má pohnout. Pokud želva končí pohyb na políčku, kde se již nachází jiná, vleze této na záda. Želva, která má jednu či více jiných na zádech pak při svém pohybu všechny pasažéry hezky sveze.

Vtip je v tom, že nikdo z ostatních hráčů netuší, která želva je ta vaše, a také že každý hráč je schopen pohybovat kteroukoliv želvou - právě v závislosti na zvolených kartách. Hráči tak mohou různě blafovat - třeba tak, že naoko budou právě té své želvě škodit. Ještě je nutno poznamenat, že bez ohledu na počet hráčů se vždy hraje se všemi pěti želvami.
 
Hra končí ve chvíli, kdy první želva dojde na konec trasy, poté se odhalí, kdo hrál za kterou želvu a podle pozic se určí výsledné pořadí. Je-li víče želv na stejném poli, bere se jako blíže k cíli ta, která je nejblíže k zemi (tedy ta, která má nejtěžší náklad).

Herní materiál: hrací plán, 5 dřevěných želviček, 5 kartiček s jejich obrázky, 52 hracích karet, pravidla hry

Autor: Bluda

Další názvy této společenské hry

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 3000
Končí za: 18 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Starship Captains (ENG)
Starship Captains (ENG)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas