Zbodni salát - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Molly Johnson
Robert Melvin
Shawn Stankewich
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kočkodlakove pravidlá

Nazďo…. keďže základné pravidlá sú šit a robia z tejto hry veľmi podpriemerný a nedochutený šalát, tak sme so susedom troška pohli závitami a vymysleli si vlastné. 

Zatiaľ sme ich nevyskúšali, ale šak skúste… a dajte feedback ;c))-

24.2.2022 18:51:51

a kde tie pravidlá nájdeme? :) inak hra podľa mňa funguje úplne v pohode, tak som len zvedavý, čo si zmenil…

24.2.2022 21:26:19

hmmmm…… práve som ich tam druhý krát nahral… netuším, kde je problém. 

1.3.2022 16:00:34

pravidla schvaluje admin, takže se tam neobjeví hned… původní verze je plně funkční hra - odzkoušeno na řadě herních skupin, nehráli jste něco špatně, že Ti přijdou, jako šit? co konkrétně je nefunkční? rád ale vyzkouším nějaké vylepšení

Ivo
 

1.3.2022 17:01:53

…už sú nahrané :) 

4.3.2022 08:40:45

Ahoj prešiel som si upravené pravidlá a myslím, že to nebude vôbec fungovať. Pointa hry spočíva práve v kombení správnej zeleniny s vhodnými bodovacími kartami, pričom tá istá zelenina sa dá využiť (musí byť využitá) na viac receptov. Podľa toho sú aj koncipované bodovacie karty a to je aj dôvod prečo tvoja verzia nebude fungovať. Vidieť to už na tých najjednoduchších bodovacích kartách, uvediem príklad:

Mám si zobrať bod. kartu? (+3b za mrkvu, -1b za papriku): 

A (orig. pravidlá): mám vyložených viacej mrkví, ale aj nejakú papriku, ak si tú bod. kartu zoberiem, riskujem síce mínusové body, ale z papriky získam možno +body na nejakej inej bod. karte…

B (tvoje pravidlá): jednoducho zbieram iba mrkvu a nič ma moc nenúti/nemotivuje pod tento recept zbierať inú zeleninu alebo dokonca papriku, lebo z toho mám iba postih, ale žiadnu výhodu..

Čiže v tvojej verzii odpadáva mnoho zaujímavých hráčskych rozhodnutí a v niektorých prípadoch kartičky nebudú fungovať skoro vôbec (napr. mať najviac jedného konkrétneho druhu zeleniny v porovnaní s protihráčmi…)

Skúste si ešte raz poriadne prejsť originál pravidlá, či ste to hrali dobre. Moc ma nenapadá, ako by sa hra dala vylepšiť, ale podľa mňa to ani nepotrebuje. To čo má robiť, robí dobre…

 

 

 

17.3.2022 08:51:16

Souhlasím s @wana22 Zbodni salát mi přijde skvělej hlavně proto, že je to hrozně otevřená hra o bolestných rozhodnutích, která se dá vysvětlit za asi minutu. Tvoje pravidla jsou zajímavá varianta. Za mě jí ale hra určitě nepotřebuje. Funguje skvěle, jak je. Her, kde plníš nějaké “objednávky” je hafo. Zbodni salát je spíš o tom odhadovat, v jakém pořadí sbírat kusy zeleniny/bodovací karty a v jakou chvíli udělat nějakej taktickej obrat. Nehledě na to, že pokud tomu dobře rozumim, tvoje varianta dělá hate-drafting, kterej je pro tu hru docela zásadní, cestou, kterou se nechceš vydat.

17.3.2022 09:30:00

Vybíráme z Bazaru

Divočina od Albi (nová)
Divočina od Albi (nová)
Akt. cena: 110 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas