Žahour - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: desková hra, logická, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra se bude snažit rozžhavit Vaše mozkové závity a najít v nich i to, o čem již ani nevíte, že tam je. Znalosti nejsou vždy to nejpodstatnější, k vítězství Vás může dovést pohotovost, slovní zásoba i taktika. Sami si volíte úroveň náročnosti - určete si, kolik je potřeba znát slov od zvoleného tématu v plánu k získáni pole.

Vybavte si co nejrychleji slova začínající na písmeno hozené kostkou. Dokážete propojit získanými poli protilehlé strany hracího plánu, nebo Vám to soupeři nedovolí? Zvolíte raději snadné otázky za málo bodů, nebo si troufnete na těžší, ale lépe ohodnocená témata?

Příprava hry

Nejprve sestavíte z kartiček různě bodovaných pojmů (1 - 3 body) hrací plán 5 x 5 polí nebo vyberete některý z hotových tématických desek (zeměpis, dějepis, přírodopis, jazyk dle Vašeho výběru, osobnosti, moje město, plán pro nejmenší a pro hru ve dvou můj partner). Každý hráč dostane kartičky jedné barvy, kterými zakrývá vyhraná políčka.

Průběh hry

Hráč hodí 20stěnnou kostkou, na které jsou písmena abecedy, každý z hráčů se od dopadu kostky snaží vymyslet předem stanovený počet slov začínající na hozené písmeno (případně písmena) k libovolné neobsazené kategorii (například jazyk, český panovník, typicky teplé jídlo apod.). První, kdo vymyslí dostatečný počet slov, začne je říkat nahlas. Pokud jsou všechna slova korektní, získá bodované pole a přikryje ho kartou své barvy.

Hráči se střídají v hodu kostkou a postupně získávají pole, dokud někdo nepropojí protilehlé strany hracího pole nebo dokud nenastane situace, když již toto propojení není možné.

Konec hry

Jakmile dojde k propojení dvou protilehlých stran hrací plochy jedním z hráčů, nebo když už toto propojení není možné, sečte si každý z hráčů body ze získaných polí. Počítají se mu však pouze body ze spojité oblasti. Hráč, který propijil protilehlé strany si započítá 5 bodu navíc. Hráč s nejvyšším počtem bodu je vítěz. Je možné hru opakovat a určit celkového vítěze v součtu bodu po více hrách.

Shrnutí

Celkem příjemná a svižná party hra z české dílny. Poměrně dobře se do ní zapojí starší lidé i nehráči. Pro rozhodování o uznání či neuznání termínů a slov se často neobejdete bez wikipedie.

Autor: Mirda-ta

Vybíráme z Bazaru

Dragomino od Mindoku
Dragomino od Mindoku
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas