nepřihlášený

přihlásit

registrovat

XCOM: The Board Game: Evolution

Rozšíření pro hru: XCOM: Desková hra
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

EXALT je tajná transhumanistická polovojenská organizace, která sice s vetřelci přímo nespolupracuje, ale sympatizuje s jejich pokusy o evoluci lidstva. V cizáckých technologiích, genetických modifikacích a upravených vojácích vidí možnost, jak ovládnout svět. Jejich metody ale často hraničí s terorismem a tomu napovídá i fakt, že fungují na principu spících buněk.

- Eurogamer

Rozšíření Evolution pro hru XCOM: Desková hra přináší nové výzvy, protože je nutné bránit Zemi před invazí neznámých vetřelců a zároveň čelit nečekanému lidskému odporu zaměřenému na destabilizaci světa zevnitř. Toto rozšíření zahrnuje nové možnosti pro všechny hráče - nové prostředky, technologie, vojáky a vylepšení. Zavádí také nové hrozby, včetně žetonů EXALT a Karet zničení.

Nové herní prvky:

  • Jednotky MEC: Jednotky MEC jsou mocní kříženci lidské DNA a mimozemské technologie. Jsou to univerzální super-vojáci, které má k dispozici Velitel jednotky. 
  • Nový invazní plán: Toto rozšíření obsahuje dva nové invazní plány - Vyhlazení (Annihilation) a Potlačení (Suppression).
    • Potlačení: XCOM čelí zvýšenému tlaku polovojenské organizace EXALT.
    • Vyhlazení: Ultimátní výzva pro XCOM – hráči se musí připravit na dlouhou a brutální válku, během které jsou jejich zdroje neustále v ohrožení. 
  • Karty zničení: Základna XCOM je pod útokem - karty zničení představují zařízení a vybavení, které je ohroženo cizáckou invazí. Pokaždé, když se žeton poškození základny posune na žluté pole, dobere Náčelník štábu vrchní Kartu zničení a vyhodnotí ji.
  • Nebezpečné úkoly: Úkoly označené jako nebezpečné jsou pro tým XCOM více rizikové. Některé karty krizí, nepřátel a misí označují určité úkoly jako nebezpečné. Pokud je úkol nebezpečný, musí hráč, který ho vyhodnocuje, házet šestistěnnou cizáckou kostkou místo osmistěnné kostky. Tímto se zvyšuje riziko neúspěchu při dokončení úkolu.
  • Žetony EXALT: EXALT je polovojenská organizace, která se soustředí na destabilizaci světové vlády vnitřním narušováním lidské společnosti. Je reprezentována žetony EXALT, které jsou umisťovány k jednotlivým úkolům na hrací desce. Vždy, když během fáze reálného času aplikace vyzve Důstojníka centrály k dobrání žetonu EXALT ze zásoby, umístí jej k lokaci či úkolu, který je na žetonu uveden.

Autor: CzechWin

Vybíráme z aukcí

Malé velké galacie (nové)
Malé velké galacie (nové)
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>