X-Wing - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

X-wing 2.0

Tak je to tu. Druhá edice oficialně oznámena. Další dojná kráva na obzoru.
1.5.2018 21:24:04 | Upraveno autorem (porovnej)

?

1.5? Nechápu

6.6.2018 16:40:20

Asi to byl vtip =)
...nic jako X-wing 1.5 není. Saw's Renegades a TIE Reaper mají všechny potřebné komponenty pro první i druhou edici (hybridní rozšíření). Odkaz je na článek o Saw's Renegades s odhalením komponentů pro druhou edici.

6.6.2018 20:25:14

Pravidla a quickstart
https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/6c/ed/6ced3492-42fb-43c9-b542-0528cd19cff9/swz01_rulebookweb.pdf

https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/3d/8a/3d8aa96d-1424-4049-8763-193fc70aee6d/swz01_quickstartweb.pdf
괜찮아

12.7.2018 14:16:52

Překlad

Aoj, nechystá se někdo na překlad X-Wing 2.0 serie?

J

20.11.2018 09:38:07

Překlad
Překládám karty, stejně jako v Imperial Assault =D
Něco už jsem dal do souborů a pokračuju dál. Karty do grafiky budu dělat přes Strange Eons.

20.11.2018 18:21:41

překlad
Ahoj, plánuje někdo překlad pravidel? Hrajete ještě?

7.6.2019 18:49:28

Překlad
Jak to vypadá s překladem pravidel?

1.8.2019 21:39:22

Překlad
Pravidla překládat neplánuji.
Mám zatím přes 80 přeložených karet pilotů v grafice. Do souborů jsem je ještě nedal, protože to nemám zkompletované, chci přidělat další, ale nemůžu na to teď najít čas.
Můžu poskytnout odkaz na gdrive na soubory karet, které zatím mám hotové. Asi do sz, ať tu nehltím vlákno. Můžete mi psát i lodě, které chcete přeložit přednostně.
Na karty upgradů zatím není šablona, ty zatím nevytvářím.

5.8.2019 08:10:41

2020
Konečně jsem našel potenciální spoluhráče, ale chtěl jsem se zeptat, jak vypadá aktuální situace okolo x-wing 2.0?

Hodně věcí je nesehnatelných, i starter set mají jen některé shopy....je to stále aktivní hra, nebo už je ve větru nějaký update či změna, na kterou je dobré počkat?

Co byste krom starter setu doporučili do začátku koupit? Nebo mě napadá vzít rovnou 2 starter packy?

Budeme hrát ve 2-3 / tedy potřebuji už ze začátku vybavit hru pro 3 hráče v jedné bitvě.

PS: jak poznám 2.edici? To jsou všechny ty černé krabičky? A ty stříbrné jsou stará edice?

2.2.2020 09:54:36 | Upraveno autorem (porovnej)

SW:Armada vs. x-wing
Alternativně je vlastně ve hře konkurence Star Wars: Armada...co vy na to?

2.2.2020 11:17:53

Korenar: 2020
Pokud to prodejce neuvádí přímo v názvu, pak novu edici poznáš podle černé krabice. Stejně tak všechna rozšíření mají černou krabičku nebo blistr. Jinak ta hra je vysloveně pro 2 hráče, přidáním třetího pravděpodobně rozhodíš balanc.

Co se týká lodí, na které se ptáš. Osobně mám 3 starter packy (tj. 6x Tie/Ln + 3x X-wing), ale pokud nechceš zrovna swarmovat s Tie/Ln, stačí ti 2.

Impérium:
Z rozšíření se určitě vyplatí Tie Advanced X1, moc šikovná loď, využívám ji neustále. Ještě mám Tie Bomber, ale s tím se teprve učím. Tie obecně trpí na slabý útok (většinou 2 kostky), takže doporučuju doplnit o něco se silnějším útokem (např. Tie Interceptor nebo Tie Phantom - to jsou zatím moji favorité, rozhoduju se, který koupím).

Rebelové
X-Wingy jsou páteř, ve většině her používám 2 - 3 (do 200 bodů což je obvyklá hra se ti jich vejde až 5 :-). K těm přidávám buď HWK-290 nebo Millenium Falcon jako podpůrné lodě. Aktuálně uvažuju o A-wingu který je bodově hodně levný + rychlý a taky o B-wingu jako náhradu za 1 X-wing.

Na druhou stranu tu hru hraju teprve měsíc a půl, takže třeba budou mít zkušenější hráči jiné doporučení.

7.2.2020 22:33:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
X-wing je teď čerstvě v druhé edici, živý a při síle. Celkem dobře odolává zemětřesení ve FFG, ale už to taky začíná pociťovat (ohlášeny jen 3 nové lodě v 7. vlně). V nejbližších několika letech by změny být neměly. Třetí edice nehrozí.
První edice už do tisku nepůjde, takže postupně zmizí z obchodů.

Určitě je dobré vzít 2 core sety: 6 lodí + 12 kostek za rozumnou cenu. Pak brát lodě podle frakcí, které chcete hrát. Lodí je už tolik, že těžko radit.

Můžete zkusit Epic Battles Multiplayer Expansion ve kterém jsou mise pro více hráčů. Nebo ve 3 hráčích, rozdělit 1 letku mezi 2 hráče.

Star Wars Armada je v základním principu stejná, ale je pro ni ještě míň hráčů než pro X-wing. Kdo má rád bitvy flotil, jde do Armady. Kdo chce známější dostupnější hru, jde do X-wingu.

8.2.2020 19:03:23

...
Děkuji za odpovědi, nakonec jsme prostudoval všechny alternativy a volba zůstala u x-wing a po rozbalení první expanze, která dorazila jsme nelitoval.

Včera jsem si zahrál prvních pár cvičných her pro naučení

Chtěl bych se zeptat ohledně těch rozšíření.....to všechny karty v daném rozšíření jsou jen pro tu jednu danou loď? Nebo jsou univerzální?

Jd emi o tom, zda je musím držet separátně, enbo třeba jestli jsou nějak označené, že jsou třeba přímo pro Tie:Advance?

21.2.2020 19:32:32

Korenar
Většina karet je univerzálních. Omezení jsou různá a jsou uváděna stylem "Scum only." "Small ships only." "TIE Adv. only." apod.
괜찮아

21.2.2020 19:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

expanze
Takže mohu všechny karty smíchat do jednoho balíku a neřešit, co je co?

21.2.2020 20:45:40

2.0 nebo 1.0
Rád bych se zeptal zda je opravdu 2.0 o tolik lepší než ten původní. Mám 2 strany a přechod na 2.0 je celkem drahý. Tak nevím jestli má cenu do toho investovat. Hrajeme převážně v uzavřeném kruhu hráčů.

Klub deskových her Ježkovy voči

21.2.2020 22:00:13

Korenar
Karty upgradů můžeš smíchat. Používají se napříč všemi frakcemi, pokud tam není omezení.
Já mám všechny lodě v albu, rozdělené podle frakcí a pak podle strojů.
Upgrady pro konkrétní lodě mám vedle příslušných lodí, např. Servomotor S-foils u X-wingů.
Neomezené upgrady mám zatím jen v balíku a přemýšlím co s nima, protože se mi nechce plnit album spoustou duplikátů.

22.2.2020 19:16:27

sleva - 2.0 nebo 1.0
V druhé edici základní herní principy beze změn, ale všude se něco malinko jinak dělá, nebo to aspoň jinak vypadá.
Druhá edice je vybalancovanější. Cena lodí není pevná ale mění se, aby se zamezil powercreep a aby lidi hráli všechny lodě.
Balík poškození byl předělán.
Spousta malých úprav pravidel.
Za spoustu akcí se platí žetony akcí (některé se obnovují, jiné ne), např. Concussion Missiles můžeš za hru vystřelit 3x, zaplacením 3 žetonů (v první edici to šlo jen jednou). Piloti obdaření silou mají svoje speciální akce, za které platí žetony síly.
Některé lodě mají zabudovanou schopnost v lodi, stejnou pro všechny piloty, např. všichni piloti TIE Advanced x1 mají Advanced Targeting Computer.
Vzhled žetonů byl přepracován. Kulaté se odstraňují v závěrečné fázi. Čtvercové mají své podmínky kdy je odstranit.
Manévrovací šablony mají středovou rysku, která se teď musí používat např. pro sudový výkrut.

Přechod záleží jak to s X-wingem myslíte vážně. Herní zážitek obou edicí je pro občasné hraní téměř stejný a přechod není třeba. Jestli chcete hru zkoumat a hrát víc, přechod se vyplatí (2x Conversion kit pro 2 strany + 1x core set, nebo zvlášť 1x damage deck a 1x plastové šablony. Kostky jsou stejné).

22.2.2020 19:27:13

Mirda55
Dík za info.
Zůstanu u původní. Za ty peníze se ty změny nevyplatí.

Klub deskových her Ježkovy voči

22.2.2020 23:46:24

Rebelove
Dneska jsme zahájili první bitvy a ponořili do pořádne války...Rebelové vs. Impérium.

Teda rebelové to mají dost těžké...trochu trpím nudou, že mám jen x-wingy a Impérium má tolik super lodi a hlavně lepších lodi jako TIR Interuptor.

Jaké jsou ty ostatní lidé rebelů? Mám X-wing, ale podle pilotů je to spíš lehká odolná loď s mizernym útokem a blbou obranou.

Co ten A-wing a B-wing?

Vypadá to, že ten E-wing je docela bijec...ale zatím pro 2.edici nevyšel :-(

B-wing zdá se (z fotek na netu), že je docela silný, ale mě se tak nelíbí :D

26.2.2020 00:10:58 | Upraveno autorem (porovnej)

x-wing a discord
Za rebely je velká sranda samozřejmě Falcon, U-wingy, i B-wingy s kanony. X-wing je pořád výborná loď, po bodové slevě se jich vejde 5 do letky na 200 bodů a je to masakr. Luke je jeden z top pilotů, jeho schopnost je k nezaplacení.

Jinak doporučuju přidat se na discord, tam to žije, více než 100 hráčů

https://discord.gg/fjA8XCu

26.2.2020 08:26:18

Luke
Díky za pozvánku...jsme za ni rád, protože všechny pozvánky, co jsem našel už jsou neplatné, tak jsem nabyl dojem, že už server neexistuje.

U-wingy pokud vím taky ještě nemají kit pro 2.edici

My včera poprvé začali používat schopnosti, což je neskutečně obohacující / zatím ještě hrajeme bez upgrade karet.

26.2.2020 09:32:01

Kdyby někdo chtěl začít s X-wingem, tak mám na prodej menší setík za výhodnou cenu. Nehraný 🙂


https://www.zatrolene-hry.cz/bazar/239880/

9.4.2024 16:46:00

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: zombicide fantasy crossover
Massive Darkness 2: zombicide fantasy crossover
Akt. cena: 676 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas