X-Wing - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Jason Little
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

X-wing 2.0

Tak je to tu. Druhá edice oficialně oznámena. Další dojná kráva na obzoru.
1.5.2018 21:24:04 | Upraveno autorem (porovnej)

česká verze
Tak to je super :-) Tady je šance, že by Blackfire.cz mohl využít šance a naskočit hned v začátku.

1.5.2018 21:35:25

BF
Toho se musí chytnout. Doufám, že zítra bude oznámení.

1.5.2018 22:12:37

Musela by se přeložit i Appka
Letky se teď budou stavět pomocí "Quick Build" karet a především pomocí "X-Wing squad-builder app", která bude průběžně hýbat s cenou jednotlivých karet. To by znamenalo i překlad appky. Bez té to nepůjde.
Uvidíme... Jsem teď plný emocí protože teď mám doma tuny najednou zastaralých lodí a budu potřebovat minimálně 2 kity na konverzi každé frakce.

2.5.2018 06:53:39

BF
Star Wars v ČR moc netáhnou, IMHO to po nic moc prodejích SW Destiny BF překládat nebude.

2.5.2018 07:51:18

od BF
Dobrý den, neplánujeme. Chtěli jsme, ale Star Wars Destiny zkušenost nám ukázala, že Star Wars je u nás dost problematická značka.

2.5.2018 07:51:22

Ew

Star Wars

no podla mna Star Wars je dobra znacka len to Destiny ci uz preklad alebo typ hry nebol moc stastny vyber :D

Keby zacali zo Star Wars x wing alebo imperial assault tak by boli podla mna ovela lepsie predaje ako toho Destiny .

2.5.2018 10:41:13

Ew
Také si myslím, že Destiny bylo šlápnutí vedle. Já to tušil hned jak jsem to viděl a po odehrání se můj názor nezměnil. Např. Rebélie, tak podle informací BF - náklad minimálně 1000ks a prodáno do dvou let. Ale i tento výsledek je málo pro další edici či rozšíření. 1000 není moc, ale je to hra za 2500,-.

Je to škoda, X-Wing nebo Assault by si překlad zasloužil.

2.5.2018 10:49:10

vydejte to kluci v cz :)
Her jako destiny je tu dost, je to karetka neprilis dobra. Naopak X-wing je uplne jina liga, nic takoveho bf.cz v nabidce nema a ted je tu sance na naskoceni na vlak hned v zacatku. Ja osobne bych chtel tuto hru v cestine. Mam doma prvni edici, core set+2 vlny a rad bych ji prodal a koupil v ceske verzi.

2.5.2018 11:13:37

CZ neplánujeme
O hře víme od ledna, ale vzhledem ke stavu brandu Star Wars v České republice jsme hned rozhodli, že to dělat nebudeme. Byla by to pomalá sebevražda utopením se v zásobách.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.5.2018 12:45:01

Brand
Chápu, jen mi přijde trochu divný, srovnávat to s Destiny. X-wing táhne i lidi, co SW třeba vůbec neznají. Je to prostě jednoduchá, rozšířená a rychlá figurková hra, která se nemusí lepit ani barvit. Krom toho v ČR není žádná figurková hra v češtině (jestli se nemýlím). Půjdu-li dál, tak to není jen hra, ale i model/hračka. Falconem uděláte radost rodiči, co má rád SW a hry mu nic neříkají, spíš, než kartou z destiny. Zrovna tak ve vitríně modely vypadají líp, než karty...

2.5.2018 14:08:58

...
Musím dodat, že brečím hlavně pro to, že osobně budu muset vypláznout cca 4000, za něco co v podstatě mám, abych mohl nadále jezdit na oficiální turnaje. Kdyby to bylo za něco co nemám - karty v ČJ - pouštěl bych ty peníze o něco lehčeji ;o)

2.5.2018 14:14:56

martin.kdo
Nebojíme se starťáku, ten by se v nějakém rozumném nákladu mohl pár let prodávat. Ale vydávání expanzí je pro český trh naprost neekonomické. Kdyby to byla jakákoliv jiná hra, tak se dají i FFG ukecat na nižší náklad (500ks, byť samozřejmě za vyšší cenu). U Star Wars to bohužel ukecat nejde a začíná se od 1000. Ještě tak 2 roky zpátky jsme uvažovali, že uděláme starťák a 6 expanzí, které FFG doporučí. Bohužel pro FFG a třeba i pro hráče, tak dlouho nebyly dostupné kýmsi ukradené formy pro výrobu modýlků do starter setu, až jsme si to rozmysleli.
Add modýlky - tím spíš bychom to pro masové rozšíření museli dostat do širší distribuce (hračkárny) a to u Star Wars nehrozí. Nákupčí se křižují a zabuchují dveře, když slyší Star Wars.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.5.2018 14:22:44

šak jasné
Myslel jsem si, že to padlo na minimálním počtu kusů k odběru. Odhadem je u nás 50 - 60 aktivních hráčů, co se tu a tam zúčastní turnaje. Jedna loď sice z expanze nestačí, občas je potřeba mít jednu loď doma 2x a víckrát, ale zas všichni hráči, nehrají všechny frakce. Minimální odběr 300 kusů by bylo fajn. Už 500 je moc, natož 1000. Takže vašim důvodům rozumím, a chápu je. Jen mi prostě nějak nesedlo to srovnání s Destiny ;o)

2.5.2018 14:39:29 | Upraveno autorem (porovnej)

BF
Já teď nebudu přemlouvat, naprosto chápu, že vydat to je riziko. Nešlo by udělat nějakou anketu, dotazník nebo třeba předobjednávkový systém jako u Fox in the Box? Kdy až naberete určitý počet objednávek (třeba i předem placených) tak teprve budete hledat okno pro výrobu? Sami hráči uvidí jaký ve skutečnosti je o to zájem. A pokud zájem nebude, aspoň přestaneme tady kňučet.

Je to jen návrh, realita nakonec pak může být jiná, ale alespoň vznikne základní obrázek.

2.5.2018 15:02:23

D.A.M
U FFG se žádné tiskové okno nehledá. Dostaneme data, 6 týdnů na překlad a když to nestihneme, můžeme čekat další rok = ujede nám vlak, celé to pohřbíme už na startu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

2.5.2018 15:07:44

D.A.M.
Na fantasybochodu je vidět kolik se daného produktu prodalo. Není to sice jedinej obchod Čechách, ale dá se z toho udělat obrázek. Tahle hra nestojí na core setu, ale na expanzích. 1000 kousků jedný lodi se u nás neprodá ani za 10 let... A po celou tu dobu by v tom BF měl peníze. Pokud by se mezi tím výrazně zahejbalo s kurzem dolaru, tak by to mohl bejt krutej provar.

2.5.2018 15:22:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Michal
O.k. jen nápad. Já myslel, že se třeba tiskne 3x za rok. Dobrý, tak budeme muset do anglické verze. V koutku duše budu doufat, že se třeba podaří, tak jak Twiligt Imperium. Tam jsem nesmírně natěšený.

2.5.2018 15:23:30

X-Wing
Vlak už vám ujel. Doba kdy X-wing táhnul už je pryč a teď je otázka kolik lidí se opravdu pustí do 2.0. Na foru a hlavně FB FFG jsou lidé nadšení i zklamaní (těžko říct kdo převládá), ale já osobně do 2.0 nepůjdu. Srovnání s Destiny také nepovažuji za šťastné. Vždyť je to průměrná karetka a ještě s prodejním modelem "zajíc v pytly", který odradil i ty, kteří by si to jinak možná i zahráli. To je jako napsat, že značka Star Wars je špatná, protože se prodalo málo SW Monopoly, ale u překladu X-wing chápu, že je to zbytečnost. Ono vůbec překládat cokoliv od FFG, kde hrozí expanze je dobré jen pro ty co anglicky vůbec neumí. Ti zbylí si radši koupí originál, aby pak nemuseli řešit kompatibilitu českého základu a anglických expanzí, protože ty se nepřekládají prakticky nikde nikdy. Jenže ti co anglicky vůbec neumí většinou skončí právě v tom hračkářství, kde na ně ze Star Wars kouká jen to Monopoly a Destiny, přitom zrovna tam bych si X-Wingy dokázal představit spíš než ve specializovaných obchodech s deskovkami. Třeba ve Španělsku jsem je tam viděl, ale bohužel v jejich jazykové mutaci, i v Londýně v Hamleys je měli, jen u nás nic.

2.5.2018 15:26:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Tak třeba se najde dobrá duše, která pravidla, základ a pár vln přeloží. Opět by se mohl zřídit transparentní účet na finanční dary a snad by to někoho motivovalo.

9.5.2018 14:23:29

Překlad
Plánuji přeložit karty. Některé jsou zveřejněné už teď, takže můžu pomalu začít. Pak by se dali dát texty do grafiky pokud výjde plugin X-wing 2.0 pro program Strange Eons. Nebo jestli by je vyrobil někdo zkušenější ve photoshopu.
Do pravidel se pouštět nebudu. To je příliš velké sousto na které nemám čas.

10.5.2018 07:47:28

Překlad
Spíš si myslím, že by dost pomohlo, kdyby FFG udělalo tu appku vícejazyčnou,v tomto případě česky. Podle mě pokud začnou hýbat s bodovýma hodnotama, tak kartičky stejně budou hrát jen druhé housle.

10.5.2018 14:07:28

Hlavně aby šly ceny u 1.0 dolů (e;

괜찮아

10.5.2018 14:30:50

Ceny
Nečekám, že by se vrátila doba, kdy malá loď stála 249,- a core 699,-

10.5.2018 17:23:17

JanW
Těch 250 jsem už chvíli neviděl, ale do 270 se většinou dá vlézt.
괜찮아

10.5.2018 18:12:26

X-wing 1.5
https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2018/6/5/extreme-action/
괜찮아

6.6.2018 16:15:14

Vybíráme z Bazaru

Čtyři zahrady
Čtyři zahrady
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas