World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 253x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zuzika

World of the warcraft nebo jen klasický warcraft?

Ahoj, koukám že jste tady všichni relativně znalí této deskovky a já o tom moc nevím tak bych potřebovala poradit. Scháním originální vánocní dárek pro cloveka, co ma deskovky moc rad. V obchode jsme si prohlizeli deskovku warcraft (tu z jehož obalu se sklebi to zeleno monstrum) a libila se nam. Ted ale bezi reklama na world of the warcraft a já jsem trosku zvyklaná co mám koupit. Zajímalo by me, jak se tyto dve hry od sebe lisí? je to jenom v tom ze WOW obsahuje i rozsirezni nebo je tam jiný i princip hry? a jestli uz to nekdo hrál, jaký to na nej udelalo dojem? Díky moc za Vase názory i info
20.11.2009 12:55:40

rozdíly
Sama jsem to nehrála, ale určitě je tam i jiný princip hry. WOW jsou dokonce tři druhy co já znám. TAdy v databázy her jsou představeny všechny a i s pravidly, které je možno si přečíst. Určitě ti někdo odpoví, ale do záčátku doporučuji projít všechny 2 nebo 3 hry tady.

20.11.2009 13:02:05

Zuzika
WoW: the boardgame je o dost delší než klasický Warcraft a spíše než RPG jde o strategickou hru. Záleží na co se cítíte, zda se vám líbí spíše kratší a svižnější hry (Warcraft) nebo chcete delší epickou hru plnou figurek, žetonů atd. (WoW).

20.11.2009 13:06:09

Srovnání
Warcraft jako takový se podle mého nejslabší ze všech 3 sérií, jedná se o strategii, ale pouze základ je fakt slabý. Rozšíření (jediné, které vyšlo) to prý vzelku zlepšuje, ale i tak bych to před nákupem doporučil minimálně vyzkoušet.

World of Warcraft: Desková hra (základ už vyšel česky :-) je kooperativně kompetitivní hra. 2 týmy hráčů hrají proti sobě. Je to dražší, ale taky hezčí, obsáhlejší. A má více rozšíření (případné budoucí dárky, ale pozor, nečekal bych, že budou vycházet v češtině) a další budou nejspíš vycházet. Navíc krabice této velikosti se bude pod stromečkem hodně dobře vyjímat :-) Herní seance mohou jít do mnoho hodin.

World of Warcraft: Adventure Game je poslední "sérií". Je to čistě kompetitivní záležitost, kde se hráči snaží porazit ostatní. Je rychlejší, neháže se tolika kostkama, levnější a stále hezké. Tohle je můj favorit, ale nevnucuji ho :-)

Zvažoval bych proto základní sadu posledních 2 jmenovaných herních sérií. Ten obyč. Warcraft bych asi nechal plavat...

20.11.2009 13:09:18

jazyk
A pokud je to hráč, a je zde předpoklad rozšiřování základní hry, tak jak zmínil Zeus, je riziko, že u druhé jmenované další rozšíření nebou, a proto bych spíš koupila anglickou verzi, pokud bych se rozhodla právě pro tuto hru.

20.11.2009 13:20:26

Šlebící monstrum
souhlas se Diem, nesouhlas se sydem :-)
Warcraft s tím šklebícím se monstrem (základ) a svižná hra ?! To bych si dovolil odporovat, tady bych spíš použil známé cimrmanovské rčení: nuda, nuda, šeď, šeď.

20.11.2009 13:26:04

Zuzika

díky moc
Takže ve zkratce základ Warcraft je celkem nuda a stojí za to WOW - obří krabici za cca 2000. Díky moc, myslím že to zvládnem, zatím jsme hráli spíš jen osadníky a monopoly ale jsme koumáci, tak proč si nespetřit život :-) ještě jednou díky za radu. Jenom poslední otázka. I k tomuto se dá ještě koupit rozříšení? nevšimla jsem si že by nějaké vyšlo, asi musím lépe prozkoumat tuhle stránku :-)

20.11.2009 14:53:10

DD

WOW - deskova hra
Ano WOW: BoardGame (v cestine deskova hra) ma zatim 3 rozsireni a to: Shadow of War, Burning Crusade a Scion of Darkness. Bohuzel ani jedno z nich zatim neni v cestine a je ve hvezdach jestli nekdy bude. V anglictine jsou tyto rozsireni uz na trhu. Proto je na zvazeni pokud nemate problem s ENG jestli neporidit i zaklad v anglictine. Ale to uz je na zvazeni kazdeho.


20.11.2009 15:55:56

Seznam dostupných rozšíření...
.. je u každé základní sady v záložce "Základní informace". Stačí sjet dolů pod popis hry.

20.11.2009 16:43:15

Dodatek...
Rozšíření Scion of Darkness bylo na letošní rok přislíbeno na přelomu 2008/2009, ale řekl bych, že už letos s největší pravděpodobností nevyjde... Tak snad příští rok :-)

Informaci o roku vydání upravím, až budu mít bližší údaje.

20.11.2009 16:44:43

WoW_desková hra
Původně jsem se nechtěl vyjadřovat, ale po tvé zmínce o tom, že máte za sebou jen Osadníky a Monopoly, mně to nedá a taky něco přihodím. Hrál jsem jenom WoW deskovou hru, ale narozdíl od kamaráda, který hru vlastní a opravdu ji prožívá, já jsem hře na chuť nepřišel (v mém okolí je hra obecně buď milována, nebo nenáviděna). Podle mě je to jenom několikahodinové házení kostkama s panáčkama, žetonama a kartama, to už radši Macháčka (prosím nekamenovat). Takže se připujuji k Diovi a vřele doporučuji předem vyzkoušet, je škoda mít doma něco, co si stejně už víckrát nazahraji (i když ... prodat se to dá vždycky, že).

20.11.2009 16:50:57

to Zuzika
Pakliže Osadníci z Katanu a Monopoly jsou jediné hry co jste hrály tak bych Waccrafta vynechal. Všechny tři. Nemám moc dobré zkušenosti s tím, když si neznalý člověk moderních Deskovek rovnou zahraje takovou, docela složitou hru (i přes to že je v češtině). Pokud se na to ale cítíte tak proč ne. Já osobně bych volil nějakou Eurohru např. Agricolu nebo české Proroctví.

21.11.2009 16:22:48

adalpo
preco si toho nazoru ze nie skoci rovna na taku hru ako je wow
ja som zacal s agricolou a skoncil som pri battlelore a doom a si myslim ze na zacinajuceho hraca je doost tazka hra agricola podla mna zalezi na tom ako si prejdu navod a ci ich neodradi studovanie velkych pravidiel
a rada moja pozri si na tejto stranke cesky preklad navodu na hru a uvidis ci sa ti ta hra zapaci ak ano nieje co riesit ci kupovat euro hru alebo rovno wowko

21.11.2009 17:20:16

Warcraft
Můj názor : skočit z Monopolů a Osadníků rovnou do WoW je dost velký skok a pokud opravdu chceš něco z těchto třech, začal bych Warcraftem. Můj favorit je, ale WoW : Desková hra.

21.11.2009 17:32:12

zuzka

to Adalpo
Asi jsem se spatně vyjádřila. Her jsme hráli vcelků dost a to i se spoustou kamarádů od strategických přes zábavné až po já nevím co, takže jsme se dostali už trochu dál než ke člověče nezlob se. Spíš jsme chtěli zkusit zase něco nového. Osadníci, monopoly a takové klasiky jsou hry které vlastníme, baví nás a zahrajem je celkem často. Ovšem hry jako je WOW a pod. nemáme takže je nehrajem :-) tak jsem se chtěla poradit co stojí za to porotože WOW a Warcraft nás celkem zaujal, ale hlavní cíl krabice je prodat že, tak jsem se chtěla zeptat ostřílených hráčů :-)

22.11.2009 14:04:44

zuzka
..snad nebudem kamenovany za nazor, ale imho WOW je taka frustrujuca nuda, ze uz ten Wtbg si zahram radsej (a aj to bolo celkom sklamanie).. myslienka mazlenia postavy je sice pekna, ale vo WOW to imho nefunguje vobec. je sice penkne, ze je to pekne a vsetko, aj to, ze ten kolos bude v cz lokacii, ale.. ale.
Ale to je len moj nazor..poznam ludi, co su tym nadseni aj po 3 hrach, kedy ja som mal toho uz fakt dost;)

22.11.2009 14:56:09

to zuzka
Taky přihodím svůj názor do pranice.
Co se týče skoku z Osadníků apod. tak bych se toho nebál, ale nejvíce záleží, jaké hry se vám líbí. Buď kratší hry s propracovanými mechanismy, které ale o nějaký příběh většinou nezavadily ani pohledem (eurohry) a nebo epičtější hry, které příběhem a atmosférou přetékají a nejsou tak předvídatelné díky hromadě karet a častému použití kostek (ameritrash). Pokud Tvoje odpověď zní eurohry, tak na WoW i Warcraft rovnou zapomeň a pořiďte si nějakou podařenou eurohru (Agricola, Puerto Rico, apod.). Pokud sis ale vybrala ameritrash, tak čti dál :-)
Warcraft, ani WoW the Board Game jsem nehrál, ale o obou jsem si něco přečetl. Většinou to nebylo moc přesvědčivé. Warcraft je prý hodně slabá hra a WoW Boardgame má sice hodně dobře udělaný levelovací systém postav, ale ve výsledku je to ne příliš interaktivní hra, ve které každý hráč jede dlouho své kolo a ostatní se při tom nudí. Vyšla ještě hra WoW the Adventure Game a to je taky RPG podobně jak WoW Boardgame, ale je mnohem jednodušší a rychlejší. Tuto hru vlastním a byla by hodně podařená, nebýt silné nevyváženosti postav, kterou ale poměrně slušně řeší 8 rozšiřujících postav, které k této hře doposud vyšly a dají se koupit.
To ohledně WoWka, ale pokud sis na začátku vybrala ameritrash, tak bych možná nezačínal WoWkem, protože to není zdaleka to nejlepší, co se dá z tohoto odvětví vybrat. Osobně bych určitě na WoW zatím zapomněl a zkus se podívat raději třeba na Arkham Horror, Chaos in the Old World, Middle-Earth Quest nebo třeba Starcraft, pokud chcete strategičtější hru. Bohužel ale žádná z nich nevyšla česky, což by mohl být pro vás problém. Pokud ano, tak jediná možnost je zatím asi WoW Boardgame, která právě vyšla česky a je to zatím snad jediná kompletně počeštěná ameritrash... Snad časem ale budou další, už tady na fórech zazněla zmínka o české verzi Arkham Horroru, ale to je hudba budoucnosti.

22.11.2009 19:13:14

WoW:tBG v češtině...
Samotné základní verze WoW:tBG není nic moc (ať už česky nebo anglicky). Smysluplná je teprve až s rozšířeními - nejlépe oběmi. Bohužel moc nedoufej, že budou tyto přeloženy do CS.

Pokud nejste ochotni jít do plné verze s oběma rozšířeními (všechno) v EN (pokud vám nedělá EN problémy), tak bych to nechal plavat a poohlédl se po něčem jiném.

23.11.2009 16:55:11

Zuzika

počet hráčů
ráda bych se ještě zeptala, hrajou proti sobě dvě skupiny - horda a aliance - ale co když hraje lichý počet hráčů? jde to vůbec?

23.11.2009 19:16:57

zuzika

co je nej?
několik z vás, které WOW asi moc nebere tady psala, že jsou daleko lepší věci, zajímalo by mě tedy co je všeobecně bráno jako top? Jinak jsem už asi rozhodnutá, od základu jste mě odradili a to že adventure game není v češtině by určitě odradila některé členy naší herní skupiny takže jdu do WOW recenze zní zajímavě :-)

23.11.2009 19:24:46

zuzika

...
Kdysi jsem jako PC hru zbožňovala Maight and Magic tak myslím že wow deskovka může být dobrá

23.11.2009 19:26:49

to zuzika
Tak pokud to Might and Magic, které máš na mysli, je Heroes of Might and Magic, tak to nemá s WoW Boardgame moc společného (kromě vylepšování hrdinů). To asi spíše Titan nebo v brzké době vyjde Runewars (obojí ale jen v angličtině, příp. němčině).
Top hru je těžko říct, každému se líbí něco jiného. Pokud se jedná o ameritrash, tak u mě zatím na plné čáře vede Arkham Horror (ten je ale zatím taky jen v angličtině).
ad počet hráčů - na to Ti bohužel nedokážu odpovědět, protože WoW Boardgame jsem nehrál.

24.11.2009 08:44:14

zuzika

to Kadaver
nemám na mysli Heroes ale klasický Might of Magic od IV.-ky dál, to je RPG-čko, ale tahle klasika už je celkem historie, ted už na pc hry nemám moc času...., jinak ten Arkhan Horror mě cekem dost zaujal ale ta čeština je zatím limitující no, snad to vyjde i česky. Díky za názor

24.11.2009 14:00:43

zorro

proroctví
Připojím se do diskuze, pokud chcete hru v češtině, zkuste Proroctví.

Ad lichý počet hráčů v WOW, může hrát lichý počet hráčů, ale nikdy ne lichý počet postav, tzn, že při hře tří hráčů, hraje jeden za dvě postavy jedné frakce a ostatní každý za jednu postavu druhé frakce.

25.11.2009 10:49:16

Vybíráme z Bazaru

Střet Civilizací: Monumentální vydání CZ
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas