World of Warcraft: Desková hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 252x (Seznam vlastníků)

World of Warcraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
PS-Games
Autoři: Eric M. Lang
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ceska lokalizace

Na hraj.cz jsem objevil informaci, ze ma byt velky WoW kompletne v cestine, a to za 2000,-. Zajimave.
20.10.2009 12:25:11

reklama
Jestli ty nebudeš jeden z těch, co má vypnuté reklamy. Šak to tu běží už pěkně dlouhou dobu v banneru :) Zajímavé to je, ale jestli pak budou vydávat i rozšíření česky, toď otázka.

20.10.2009 12:27:40

cena
Ta cena je hodně zajímavá, oproti anglický verzi ... škoda, že už to mám doma dva roky s komplet home made lokalizací se zalaminovanejma kartama :-)

20.10.2009 13:05:27

Reklamy a jejich blokování...
... není vždy výhodné ;-) Ale chápu, že v dnešní době stojí na většině serverů relevantnost reklam za houby, takže se vyplatí...

Ale když je přesně cílená (jako je na Zatrolených hrách ;-), tak je pro mě spíš jako další zdroj zajímavých informací (i když někdy trochu přehánějí)...

Každopádně by WoW v češtině mělo být na cestě z Číny a každou chvílí by mělo dorazit do Evropy (nebo možná v Somálsku vzrozte znalost češtiny mezi tamními piráty a třeba i poklesne míra pirátství, protože si piráti budou hrát :-)

20.10.2009 13:20:02

expanze
Doufám, že se ohledně expanzí někdo z Blackfire vyjádří co nejdříve. Nerad bych koupil hru, se kterou budu po dvou zahráních zpruzený bez šance na její vylepšení ve stejném jazyce :) (a že základní WoW bez první expanze Shadow of War nestojí za moc, si dle všeho nemyslím sám)

20.10.2009 13:32:21

Reklamy
si nevypinam, ale zasadne je nectu :)

20.10.2009 13:50:40

nezvykle nízká cena ?!
Cena 2000 za CS verzi vám přijde nízká?

Anglická verze WoW-ka se dá snad všude kromě BF (a pár výjimek) sehnat za 2000 (+- 100 korun), takže nevím, proč se BF na svých stránkách tak holedbají, jaký je to úžasný terno :-).

20.10.2009 14:09:40

rozšíření
Na příští rok určitě překlad rozšíření nechystáme. Jestli má smysl jít do lokalizace rozšíření ukážou prodeje základu. Jinak 26.10. by měla být loď v Hamburku...k tomu připočtěme nějakou dobu na vykládku, celní operace, transport k nám...takže když v listopadu skoupíte 500-1000 kousků hry, mohli bychom začít o těch rozšířeních uvažovat:)

20.10.2009 16:17:59

to Michal-BF
Tak to je podle mě docela bláhová naděje.

Já nejsem věštec :-), ale doufat, že prodáte několik stovek kusů této hry, navíc když hráči nebudou mít ani záruku, že vyjdou česky i její rozšíření, mi přijde hodně naivní.

Pokud by jednalo o nějakou "pecku" typu Arkham, Galactica, Starcraft nebo Twilight Imperium, tak bych se o prodejnost její české verze neobával.

Ale stolní WoW:tBG považuji i ve světě za minoritní hru, narozdíl od její PC verze - viz žebříček her na BGG.

Ale to je jen můj soukromý názor. Asi jste měli pro její lokalizaci důvod.

Jenom tak bokem - nehodláte lokalizovat do CS i nějaké jiné FFG tituly?

21.10.2009 11:47:22

to laredo
No nevím, ale nemůžeš soudit podle zdejší hráčské komunity (nebo podle komunity na BGG). Největší množství lidí, co si to koupí, nezná zatrolenky, nezná BGG a neví ani, že to má rozšíření :-). Až se na tebe bude smát krabice s českým WoW z každého hračkářství a z každého supermarketu, tak možná změníš názor :-) A nezapomeň na všechny ty babičky, maminky a další příbuzenstvo, co o tom nemá ani páru, ale kupuje dárky pro svý ratolesti :-) Atd. Já si to představit dokážu, dneska se kupuje takový množství předraženejch kravin :-) A další obrovskou výhodou je extrémně známej a slavnej online vzor.

No ale uvidíme ... Nechám se překvapit :-) Jinak Michale, držím palce :-)

21.10.2009 11:56:43

to Michal-BF
Myslím kdyby jste udělali kompletní českou lokalizaci základ plus rozšíření tak by jste se možná na těch 500 kusu v listopadu dostali :)

21.10.2009 12:06:49

rbx

laredo
mam uplne stejny nazor jako Merlin. Ze vsech tech FFG her je tato pro lokalizaci nejlepsi. Jeste tak War of the Ring, nebo neco jineho notoricky znameho, ale manie kolem Pana prstenu uz je pryc, takze logicky zbyva WoWko, protoze ho i u nas hraje na PC mraky lidi. A tihle lide maji rodice, kteri si reknou, ze je lepsi aby hrali s par ostatnimi lidmi deskovou verzi, nez aby furt sedeli u monitoru. Takze jako darek super. Navic v perfektni oku lahodici krabici.
Ted jde spis o to, aby se to do tech hrackarstvi dostalo, treba Small World jsem nevidel nikde a pritom je to typicky rodinna hra.
Naopak si nedokazu predstavit, ze by byl v hrackarstvi lokalizovany Arkham Horror? Myslis, ze by se nasel nekdo, kdo by to svemu diteti koupil? Horror? To si spis koupi Gloom, ktery je svou myslenkou naprosto zvraceny, ale ma nazev, ktery znaji z kina a televize :-)

21.10.2009 12:37:53

merlin a rbx thx
...to byla taková rýmovačka n úvod:) Každopádně jste to přesně vystihli. Co se týče Smallworldu, měl by to být projekt na příští rok. Až bude mít česká pravidla v grafice, pustíme ho do sítě hračkáren. Takhle ho od nás kromě speciálek nikdo nevezme. Jinak LAREDO - WOWko je impulzovka, koupí si to desítky lidí, co by jinak možná o deskovku ani nezakopli a možná se díky tomu dostanou časem i k Arkhamu a pod.

21.10.2009 12:56:08

to rbx
Trochu mimo tuhle diskuzi, ale jsem hodně ráda, že mánie kolem Pána prstenu je pryč. Já Tolkiena znala i před tím a nějak mi to masové šílenství kolem jeho díla nesedělo. Jinak souhlasím s Merlinem. WoW prostě bude tahák i pro nehráče. A navíc to může ke hraní spoustu lidí přitáhnout. Koupí jednu hru, začnou hledat na netu nejasnoti v pravidlech, najdou Zatrolenky a drápek je zaseklý:) Trošku můj případ s War of the Ring. Sice už dřív jsem znala carcassone aj ale WoR mi ukázal krásu herního světa.

21.10.2009 13:04:39

rbx

Michal
No, te situaci se Smallworldem moc nerozumim, protoze kdyz jsem ty supermarkety prochazel, tak tam je z vasi produkce rekneme 7 her a nemyslim si, ze by mely pravidla v grafice. Mozna me nekdo opravi, v supermarketu jsem si nic jeste nekupoval a mam od vas jen Battlelore a Fury of Dracula, ale ani v jedne hre pravidla v grafice nebyly, jen secvaknute listy papiru.


Asi to je o ekonomice, ale rict pul roku pote, co Smallworld vyjde, ze se chystate udelat pravidla v cestine, aby mohl jit v nasledujicim roku na trh... Tomu moc nerozumim. Notabene, kdyz mate distribucni sit nejen v Cechach, ale i na Balkane, takze byste teoreticky mohli rozmelnit naklady na pripravu CZ pravidel v priprave i pro ostatni zeme. Ale to je off-topic tehle diskuze.

21.10.2009 13:24:09

to rbx
V Supermarketech v pravém slova smyslu nemáme nic. Měl sem na mysli řetězce hračkáren v nákupních centrech - Pompo, Sparkys, Puntanela, Alltoys. Na Smallworld nebyl rozpočet. Ta hra se zkoušela. Předem nikdo neudělá tisk tisíců pravidel. To jsme udělali s Roborally a teď nám leží ve skladu, protože hry je málo kusů v celém světě. Jinak vtěch řetězcích je s pravidly v grafice nebo komplet lokalizováno vše - Memoir 44, Ticket To Ride, Warcraft, Doom, Age Of Empires 3, Kuba + menší hry jako Černá ovce, Piráti,... Řetězce "polovičaté" lokalizace nechtějí. Jsou vyjímky s českou zadní stranou tištěnou u nás, která to trochu maskuje - Cleopatra, Dracula, Britannia, Battle Of Bulge a pak 2-3 taháky, u kterých se nám dané odběratele podařilo přesvědčit, že se hra bude prodávat i s pravidly z firemní tiskárny (WoW adventura nebo Tide Of Iron).

21.10.2009 13:36:45

ještě doplněk k lokalizacím
k těm rozšířením bych chtěl ještě dodat toto - pokud se dělá full lokalizace, tak Fantasy Flight Games mají podmínku minimálně 1000 kusů...to by leželo na skladě 10 let a to kdoví jestli ne déle. Kdo někdy podnikal, ví, že byto neúměrně zatížilo cash flow firmy. Ještě horší je to u Days Of Wonder - minimální odběr pro výrobu kompletní lokalizace je 5000 kusů - tolik jsme nikdy v historii žádné hry neprodali a neprodáme. Proto je Ticket To Ride řešeno jak je řešeno a stejě se případně vyřeší i Smallworld.

21.10.2009 13:41:28

to ostatní argumentující...
No, já vycházím z principu zachování poměru hratelnosti/obůíbenosti v rámci většího i menšího celku.

Pokud je např. na BGG WoW-ko umístěné na řekněme 400. pozici, o něčem to svědčí. Pokud ho má v Čechách koupený (s nebo bez rozšíření) v angličtině, řekněme (jen) několik desítek hráčů, tak to taky o něčem svědčí. A nemyslím si, že na tom něco změní fakt, že bude vydaný v češtině.

Dobře, namítnete mi - je tu proslulost PC verze této hry a blížící se vánoce. Nedokážu posoudit zážitek z hraní této PC hry, poněvadž jsem ji nehrál, ale myslím si, že v porovnání s deskovou hrou to bude každý úplně o něčem jiném.

PC hráči si asi sotva budou pořizovat její deskovou verzi.
Pokud jí dostanou zadarmiko od někoho, je otázkou, zda je její poněkud "chudší" podoba (v základní verzi) neodradí od deskového WoWka úplně.

Ale už tu nebudu dál kolem tohoto tématu sýčkovat. Zdá se, že se moje myšlenkové pochody ubírají úplně jiným směrem než myšlenkové pochody ostatních :-).

Jak řekl Jan Sladký Kozina Lomikarovi: "Hyn sa ukáže" kdo bude mít pravdu a kolik krabic českého WoW-ka BF do konce roku prodá ). Rád se nechám příjemně překvapit a vyvést z omylu :-).

21.10.2009 13:44:45

rbx

Michal
Diky za vysvetleni! Ted uz to chapu, ty podminky FFG a DoW jsou likvidacni a nejde pri nich delat lokalizace ani nahodou. A kdo tu lokalizaci plati? Resp jak se dela? Oni vam dodaji original materialy a vy tam nasazite zde prelozene texty. Vysledek jim pak poslete a oni to na svoje naklady vyrobi a poslou a vy zaplatite za dodane hry? Je to tak? Potom chapu i jejich minimalne 1000ks podminku, protoze jinak se jim to nevyplati v Cine delat, tam se kusovky nedelaji :-) A jsme v zacarovanemm kruhu.

21.10.2009 13:58:29

Je to pálka
Prodat tisíc kusů lokalizovaného WoW se mi zdá nedostižné, ale držím palce. Podle mého odhadu to bude tak polovina prodaných Agricol - když zvážím nižší cenu Agricoly a naopak oblíbenost lore WoW.

21.10.2009 14:11:55

to rbx
Přesně tak, do jejich otevřených souborů se nalije čeština a pak sem jim to pošle, ať to vyrobí. U WoW se navíc do poslední chvíle čekalo na co nejlepší kurz dolaru pro nákup.

21.10.2009 14:14:40

michal-bf
Zaprvé je skvělé, že se s námi bavíš. My se tu vždy jen domníváme, co jak může fungovat. Třeba 5k kusů u DoW je skutečně šílenství, evidentně k nim krize ještě nedospěla. :D

Pokud jde o pravidla, je zde ještě jedno potenciální řešení, udělat v origo grafice černobílá pravidla třeba v poloviční velikosti. To už by mělo být ufinancovatelné i s výrobou na firemní tiskárně. A pro nwebies by to rozhodně bylo příjemnější, než text we vordu bez obrázků. No a přiložit to můžete v igelitové samolepicí obálce na zadní stranu (abyste nemuseli porušit fólii).

Taky mě napadlo, že když se vkládá CZ přebal zadní strany, zda by nebylo vhodné udělat u některých her přebal přední strany. Přece jen, kdo není až tak znalý a uvidí anglický název, ten se nutně zalekne a nejspíš nekoupí. Samozřejmě, že beru v potaz i otázku autorských práv, ale i jim jde přece o byznys. Kdyby se na vrch igelitové fólie přilepila barevná A5 samolepka v češtině, zas by to prodejům mohlo jen pomoci.

Prostě by se "vytuningovala" originální krabice, abyste nemuseli od DoW naráz koupit celých 5k kusů. Samozřejmě že mluvím o hrách, které jsou samy jazykově nezávislé (třeba SmallWorld).

21.10.2009 14:41:43

Re
No i já držím palce, aby lokalizovaný WoW rozhýbal herní trh v ČR. WoW je dobrá volba, sází na jméno, i když herně to zas takový zázrak není. Jsem spíše skeptický, ale třeba se z ČR stane ameritrash bašta obklopená eurogame zónou :-)

21.10.2009 15:33:43

nezbývá než věřit
nezbývá než věřit, jinak po návratu z essenu to na příští rok vypadá na smallworld zadní stranu a full arkham horror a něco od Asmodee...na 99% Jungle Speed a možná Formula D. Nechte se překvapit

28.10.2009 00:31:26

rbx

Michal
Čím vás v Essenu dostal Arkham natolik, ze chcete udělat lokalizaci?

28.10.2009 01:50:19

lokalizace Arkham
Mám strach, že pokud lokalizaci arkhamu neudělá nějaký výborný překladatel, tak větší část jeho atmosféry se vytratí :(

28.10.2009 06:36:22

Vybíráme z Bazaru

Canvas
Canvas
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas