nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Wir sind das Volk!: 2+2

Rozšíření pro hru: Wir sind das Volk!
Počet hráčů: 4 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Histogame
Autoři: Richard Sivél
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

2+2 je rozšíření pro hru Wir sind das Volk!, které do hry přidává dvě supervelmoci – USA a Sovětský svaz. Hlavní cíl hry je stále stejný: zajistit slávu a budoucnost té „správné“ poloviny Železnou oponou rozděleného Německa. Oba německé státy jsou však jen loutkami svých ideologických vůdců. Nebo ne?

Rozšíření do hry přidává několik nových prvků:

  1. Rozšiřující herní deska, která obsahuje čtyři nové stupnice, na kterých spolu budou boj o osud světa svádět USA a Sovětský svaz. Jedná se o vesmírný závod, závody ve zbrojení, globální dominanci (obdoba německé prestiže) a státní pokladnu (která určuje, zda jsou supervelmoci schopny ufinancovat výše zmíněné závody). Přibývají také nové tři fáze ve vyhodnocení každé dekády – v těch mohou USA či Sovětský svaz zvítězit svou převahou ve vesmírném závodě nebo v závodech ve zbrojení (okamžitá výhra při náskoku na stupnici).

  2. Nové karty rozšíření „2+2“, které se přidávají do nabídky karet v každé poddekádě. Patří k nim modré karty (výzkum vesmíru), černé karty (krize) a zelené karty (mírové události). Kromě toho se ve hře objevují dva nové balíčky – karty konfliktů a karty závodů ve zbrojení. Karty z nich za určitých podmínek otáčejí a vyhodnocují supervelmoci.

  3. Systém poddekád je rovněž mírně upraven a každá dekáda se nyní dělí na 3 poddekády, přičemž poslední karta, která v každé poddekádě zůstane na stole, se zahraje automaticky jako událost.

  4. Do hry přibývají dvě nové možnosti využití karty (obě jsou dostupné pouze supervelmocem):

    • účastnit se závodů ve zbrojení (posun o jedno pole na stupnici)
    • vzít si úvěr (doplňování stavu státní pokladny o hodnotu použité karty)

  5. Skrze krizové události může dojít k jaderné válce – při ní se mění pravidla vyhodnocení vítězů a vítězem se stává ten z hráčů, který nespustil konflikt, a naopak se nejvíce v průběhu hry snažil budovat mír (dáno počtem posbíraných ikon se symbolem míru).

  6. Vyhodnocení vítěze také doznalo úprav vzhledem k tomu, že ze čtyř hráčů může stále vyhrát jen jeden – jakmile dojde k určení vítěze (ať již klasicky, nebo vypršením 4 dekád), porovnají se navíc vítězné body supervelmocí (ty se získávají převahou na jednotlivých výše zmíněných stupnicích). Pokud supervelmoc, jejíž německý spojenec zvítězil, zároveň předčila druhou supervelmoc, stává se vítězem. Pokud ne, vítězí příslušný německý stát (ubránil svou suverenitu).

 

Autor: Kew