Warrior Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 80x (Seznam vlastníků)

Warrior Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Bruno Faidutti
Corey Konieczka
Derek Carver
Pierre Clequin
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Další dojmy

Tak včera proběhla další hra ve třech. Už nám to celkem odsejpalo, ale byli jsme tak zabraní do hry, že ani nevíme, jak dlouho jsme hráli :) Tato hra u mě stoupá čím dál víc, její propracovanost mě mile překvapila a ač už jsme hráli po několikáté, pořád jsme dělali boty. Já se vydal obléhat Alexandrii, ale s nedostatečnou armádou, která tam pak před hradbami čekala dvě kola na posily a ztrácela čas, kamarád zase naplánoval karty tak, že osvěžil své rytíře, ale pak už nedal žádné karty akcí, prostě se máme hodně co učit. A dostavila se také frustrace známá z Agricoly - potřebuji všechno, ale musím to nabírat postupně a čas není. Opravdu je důležité vládnout vším: vírou, hlasy, penězi. První kola probíhají většinou v klidu, každý si obsazuje neutrální města. Po druhém kole ale už většinou někdo vede a je jediná cesta, jak tomu zabránit - válka. Rabovat mu města a připravovat ho tím o vliv. Občas se také vyplatí podplácet papeže (včera jsem si na tom vydělal majlant) nebo předsedu shromáždění, aby se člověk vyvaroval nepříjemností. Zkrátka mé nadšení nepřechází a od příště již zapojíme rozšíření.
20.3.2009 10:00:26

politikaření
Nejde toli o aliance jako o vzájemně prospěšné dočasné dohody. A nemusí to být dva proti dvěma, ale jen občas vhodně uplatit někoho, aby ti pomohl atd. Třeba Duna by bez těhle věcí byla hodně nudná hra. POkud je statická skupina, je statická i hra, mě naopak vyhovuje, když hru tvoří lidé, kteří ji hrají a pravidla tyto interakce zbytečně neomezují, proto mám WK rád.

29.3.2010 13:31:22

Revolty
Dobře, aliance budiž, třeba se s někým dohodnete, že na vás nezaútočí a spojíte se na chvilku proti silnějšímu. Ale co naděláte s hrozbou revolty? Při útoku přece musíte se šlechticem opustit své město a hned tam máte převrat a jdete do kytek, protože se ještě rozbijete o protihráče. A nikdo vám kudlu do zad bodat nemusí. Revolty se mi právě zdají jako mnohem větší zestatičťovač hry než nepolitikaření (a to nemluvím o slabé obraně měst bez hrdiny).

29.3.2010 13:43:24

Kadaver
Zaplatím peníze nebo víru, proto jsou tyto aspekty tak důležité. A v případě rozšíření tam nechám posádku.

29.3.2010 13:48:50

Kadaver
Navíc v rozšíření je pravděpodobnost revolty poloviční, protože je částečně nahrazena možností Riot, kdy Ti město nic neplatí, ale je pořád Tvoje. Nepokoje navíc uklidníš stejně jako revoltu (peníze a nebo víra) a nebo stačí město nějak vojensky obsadit (posádky, šlechtic).

29.3.2010 14:05:43

to Sydo
Garrison zabraňuje revoltě? Hmm, asi si budu muset znova přečíst pravidla :-)

29.3.2010 14:06:12

Sydo
zaplatis penize nebo viru - lze to tak resit, ale pokud se chces venovat i utoku, mam trochu obavy, ze na vsechno mit proste najednou nelze. A nastradat na pripadne revolty + vybudovat armada - to je sakra moc kol na to, ze v jinych hrach uz vesele vedu za tutez dobu bitvy na nekolika frontach, stacim se i branit a semo tamo se s nekym domluvim na koordinovanem utoku - takze v diplomacii, respektive shcopnosti hracu vest diplomacii, problem zase az tak neni. Ale ne kazdemu sedne vse, to je jasne.

29.3.2010 14:08:00

Kadaver
Garrison zabraňuje Riotu. Ony ty revolty nejsou zas tak časté, takže to zas takový výdaj není. A kdyžtak holt nechám 3 rytíře doma a čtvrtý vyjíždí dobývat :)

29.3.2010 14:14:23

Revolta
Nechci vám do toho příliš kafrat, jsem tady ještě zelenáčem, ale nebylo by řešením toho problému s revoltami, že by se revolta projevila, až při druhém líznutí takové karty...?
Se hrou teprve začínáme, takže to ještě nemáme příliš osahané, ale možná by to problém mohlo řešit a byl by už v základu jejich výskyt poloviční...;)

27.4.2010 14:00:33

hra v sobotu
tak sme teraz v sobotu hrali túto hru v piatich hráčoch aj s rozšírením, kde sme využili technológie a tajné misie. kráľovský variant sme nehrali (nehrávame ho z dôvodu, že sa nám zdá nudný a zbytočne predlžuje hru :-) ).dali sme 15 vplyvu na jedného hráča. do posledného kola bola hra napínavá, kde štyria hráči mali šancu vyhrať hru. nakoniec to skončilo veľmi tesne. iba o jeden bod. táto partička WK ma presvedčila o tom, že táto hra je vynikajúcim kúskom vo svete stoloviek. tá hra má všetko - boj, diplomaciu, intrigy...už teraz sa teším na ďalšiu partiu :-)

25.7.2011 10:10:17

k hre
takže som pridal do sekcie hraní aj report zo spomínanej hry, takže kto má chuť, môže si prečítať :-)

27.7.2011 12:03:54

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas