Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LCG x CCG

Dobrý večer dámy a pánové,
jakožto nováček (herní i na těchto stránkách) bych se na Vás chtěl obrátit. Invasion mě velice zaujala, ale moc nechápu jaký je rozdíl mezi LCG a CCG. Musím jako u Magicu kupovat ob měsíc nové rozšíření abych měl vůbec šanci? A v core setu je sada karet pro jednoho nebo dva hráče?
Předem Díky.
8.10.2009 20:41:09

Sinuhet
tomu moc nerozumím...nevím jak u ostatních LCG, ale myslím, že to bude podobné, ve W:I žádné dělelní na common, uncommon, rare a kdo ví co dalšího není. Jsou tam jen unique karty označené vlaječkou (tyto karty jsou na tolik silné, že v jednu chvíli může být jen jedna taková karta ve hře, nemůžu ji vyložit třeba 2x) a pak hrdinové - hero (v každé zóně může být jen jeden hrdina). Toť vše. Jinak všichni mají šanci na stejné karty, což je podle mě plus. Jinak je ve hře aktuálně 6 ras + 3 neutrální (čtvrtá je v dohlednu). Dělí se na order - dwarf, empire, high elf, lizardmen (a od nového roku přicházejí wood elf) a destruction - orc, chaos, dark elf, undead, skaven. Order se můžou mezi sebou všelijak kombinovat (např. empire+dwarf), stejně tak destruction (např. chaos+dark elves). Order s destruction se dohromady kombinovat nemůže. Takže možností je spousta.

Pokud je úmysl, aby měli všichni stejně silné balíčky a záleželo na tom jak kdo hraje, tak je to přece jenom dobře ne.

22.12.2010 14:13:22

Sinuhet
ano v turnajové sféře se objevují "vítězné" balíčky. Vím o dvou. U jednoho z nich dostala zásadní karta erratu a už není tak silný, navíc i před tou erratou byl schopen ten druhý vítězný balíček schopen ten první porazit. Ale postupně jak vycházejí rozšíření, tak vznikají nové "vítězné" balíčky nebo ty starší se modifikují. Různé rasy se dostávají do popředí, jiné zase do pozadí. Je to celkem flexibilní. Každopádně při hraní doma to nemusíš vůbec řešit. Jsem přesvědčen, že každý si sestaví nějaký ten svůj deck a hraje, baví se, jednou vyhraje, jednou prohraje...

22.12.2010 14:18:18

Sinuhet
Taky záleží na přístupu, pokud tě baví stahovat balíčky z netu, pak můžeš, ale díky dostupnosti karet mi u W:I přijde snažší ta část kdy si zkoušíš vlastní kombinace.

22.12.2010 14:48:54

Sinuhet
V domácím hraní nevidím důvod a ani smysl v tom hledat na netu nějaké vítězné balíčky. Vždyť ten pocit z toho, že tu kterou rasu hraji tak jak se mi to líbí, a takový balíček vyhrává, je na tom to nejhezčí.
Sám mám doma vše, co bylo dosud vydané, ale hledat vítězné balíky by mě nenapadlo, k když mám karty na jejich postavení. Krom toho, když mám nějaký balík, který je "vítězný", tak není vítězný dlouho, protože stačí narazit na jinou rasu, než proti které se mu daří a vše je jinak. Nebo se prostě protihráči na systém takového balíku připraví a pak už zase musím reagovat já na jejich změny a opačně.
Prostě běž do toho, kup Starter a uvidíš, litovat nebudeš.

22.12.2010 16:35:05

Sinuhet
V magicu tedy rozhodně nerozhodovaly o vítězi peníze (v minulosti i dnes). Vždy šlo o to vytřískat s toho co člověk měl, to nejlepší. Velkou roli hraje náhoda. A samozřejmě i dovednosti (když dáte nováčkovi "The deck" tak asi vyhrávat moc nebude). Za pár dní hrajeme s klukama tradiční Vánoční draft a to je panečku pošušnáníčko.

22.12.2010 16:44:50

all
Dík za Vaše názory. To že máte všichni stejný názor svědčí o tom, že to tak je :-)

22.12.2010 19:14:04

Vybíráme z Bazaru

Lucidity KS Deluxe edice, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas