Warhammer: Invasion LCG

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Warhammer: Invasion LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

LCG x CCG

Dobrý večer dámy a pánové,
jakožto nováček (herní i na těchto stránkách) bych se na Vás chtěl obrátit. Invasion mě velice zaujala, ale moc nechápu jaký je rozdíl mezi LCG a CCG. Musím jako u Magicu kupovat ob měsíc nové rozšíření abych měl vůbec šanci? A v core setu je sada karet pro jednoho nebo dva hráče?
Předem Díky.
8.10.2009 20:41:09

rozdíl
CCG = Colectible Card Game - styl ála Magic. Kupuješ si boostery s náhodným obsahem.

LCG = Living Card Game - většinou základní sada + každoměsíční rozšíření (booster), které má ale pevně daný obsah.

8.10.2009 21:06:37

Dodatek
Přesně tak, jak to řekl Zeus, u LCG obsahují všechny boostery stejné karty, takže Ti stačí každý booster koupit jednou (pokud ovšem nechceš některé karty víckrát, tzn. pokud nechceš hrát turnaje, protože tam se bez toho neobejdeš).
A ještě dodatek, Core set obsahuje všechen materiál i karty, které budeš potřebovat pro dva hráče, takže jen s Core setem se dá hrát ve dvou. Ber to jako deskovku, pro kterou vycházejí každý měsíc nová rozšíření a díky nim si můžeš customizovat svůj balíček jak chceš.

9.10.2009 09:23:09

zkušební hra
Díky za objasnění.
Našel by se někdo z Prahy, kdo by si dal se mnou pár her?

10.10.2009 16:30:00

zkušební hra
Problém je v tom, že ještě nikdo tu hru nemá. Kromě jednoho nebo dvou lidí.

10.10.2009 19:50:07

zgrywus
nebude to dlouho trvat a určitě si to budeš moct s někým zkusit. Mám nastudovaná pravidla a domnívám se, že půjde o super hru (jen, aby se uchytila, podobný pocit jsem měl u Mutant Chronicles a kde je mu konec...). Krom toho jsou karty nádherné.

11.10.2009 09:39:02

Deth
No já jsem zkouknul video, teď chroustám pravidla a jsem čím dál tím natěšenější. Ale přece jen by to chtělo nejdřív zkusit. Podobně unešený jsem byl po přečtení recenzí a pravidel z Race for Galaxy, abych po zakoupení zjistil, že moje očekávání nebyla tak úplně naplněna.

11.10.2009 13:43:55

Hra
Já už jsem hru hrál, nebyl jsem sám. Ve čtvrtek byla v Outpostu předváděčku. Hra je pěkně svižná, není problém dohrát i do dvaceti minut. Klidně i méně. Každá rasa se opravdu hraje jinak a ty rozdíly jsou citelné. Moje očekávání rozhodně splnila.

11.10.2009 14:44:32

Cena Enemy Cycle
Cena nového Enemy Cycle mě úplně nepotěšila, sice 60 karet místo 40, ale cena 10 USD se teda na 15 USD zvednout nemusela :-/

3.8.2010 11:07:44

Eyron
Mě nepotěšila cena 399 Kč v "ČR", ale 350 Kč na "P" mi přijde už Ok :).

3.8.2010 11:32:29

Beholder
... a proto jsem právě na "P" dokočil objednávku :-) a už se těším na další kartičky.

3.8.2010 11:35:51

nekdy mene je vice
da se uz nekde kupovat po kusovkach??

3.8.2010 12:49:44

ndru
těžko. Myslím, že k tomu nikdy ani nedojde.

3.8.2010 12:51:29

nedojde? fnuk.
skoda. mam slabost pro highlander-like varianty

3.8.2010 18:42:37

Video s představením karet nového BattlePacku
http://www.comicthoughts.com/news/news/warhammerinvasionburningofderricksburg

4.8.2010 08:12:15

Plzen-Warhammer
Skvělá hra se skvělým systémem hraní. Mám ji už asi 5 měsíců. Hraju ji ještě s jedním kamarádem tak kdo by chtěl a je z Plzně tak ať mě kontaktuje dáme bitvu :-)

19.11.2010 19:35:53

Začínat
Mám několik karetních her za sebou ... nejlepší asi magic a nezapomenutelný Netrunner.

Má cenu v této době ještě s WARhammerem invasion začínat? Když už je vydáno kvanta rozšíření? Není lepší počkat na nějakou LCG hru, co se bude teprve rozjíždět, i když každý na warhammera pěje chválu?

21.12.2010 23:56:36

Sinuhet
Nikdy není pozdě začít :-).
To musíš zvážit sám s tím, že by jsis měl rozmyslet co po hře chceš a co od ní očekáváš. Potom samozřejmě to, zda chceš kupovat všechna rozšíření, nebo např. jen základ a ta větší rozšíření, která dosud vydali dvě.
Fakt je ten, že WI je moje nejoblíbenější karetní hra a tak kupuji vše. Ale jeden z mých protihráčů má jen výběr nepotřebných karet jiného hráče a také si hru dokáže užít víc než dost a je nám (kteří kupují vše) dobrým soupeřem.
Doporučuji koupit základ, když bude bavit tak dokoupit ta větší rozšíření a potom uvidíš. Když se ti bude hra líbit jako mě, tak hold budeš asi obětovat i větší obnos a koupíš i battle packy.

22.12.2010 00:06:01

Sinuhet
těžko říct. Záleží na kvantifikaci slova "kvanta" :). Konkrétně jsou venku celé první dva cykly (2x6 packů) a 2 deluxe rozšíření. Pokud bys chtěl mít všechno asi by to byla nemalá investice v řádech tisíců (přes 5000 Kč i s core setem). Takže já osobně bych si to rozmyslel, zda nepočkat na další LCG (v dohlednu je Lotr LCG, ale bude to kooperativka nikoli souboje 1 na jednoho). Na druhou stranu jiné LCG (Agot, Call of Cthulhu) toho mají venku daleko více oproti Warhammer. Navíc mě se Warhammer hodně líbí, je ze všech tří LCG od FFG pravděpodobně nejjednodušší, což se ale rozhodně neprjevuje v míře zábavbnosti. Nutnost operovat ve 3 zonách, které poskytují zdroje, karty a útok a zároveň všechny tyto 3 zóny bránit, je pro mě velmi zábavné.

22.12.2010 00:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Sinuhet
Já myslím, že za zkoušku v podobě startovního balení to stojí. A pokud nechceš naskakovat do rozjetého vlaku, můžeš počkat na LCG Lord of the rings, což taky vypadá báječně...

22.12.2010 10:28:14

Názory
Díky za Vaše názory. Nejsem žádný profi hráč, takže by mohl i základní set stačit pro vyzkoušení a objevování principů hry, to je stejně to co mě baví ze všeho nejvíc. Na žádné turnajové hraní já nejsem :-).

Díky za tip na Lotra, tím že to bude kooperativka je to pro mě o to zajímavější .... sice to už bude 3tí vydání karet Lotr co doma budu mít, takže mě žena asi pošle na vyšetření, ale stejně se těším :-)

LCG žádnou nemám a není mi ani moc jasný systém přidávání dalších karet, znám jen princip CCG.

22.12.2010 13:19:13

jednoduchost
Beholder: můj názor na jedoduchost je takový, že vymyslet složité komplikované většinou neelegantní systémy hraní, není nic složitého. Pro mě je výborná hra, která je intuitivní, hratelná a zábavná - a bavíš se hraním a ne složitostí výpočtů výsledků. Zábavná a hratelná nemusí znamenat hra pro děti ... naopak, eleganci a jednoduché fungující nápady já oceňuji.

22.12.2010 13:22:50

Sinuhet
jj v tomhle případě platí - v jednoduchosti je síla ;)

LCG systém je velmi jednoduchý. Každý měsíc vychází jedno rozšíření ve kterém je 60 karet (nyní je to 3x 20 karet, před tím bylo jen 40 karet - 3x 10 + 1x 10). Předem víš, které karty tam jsou (vychází spoilery), takže nekupuješ nic na slepo jako boostery v Magicu.

22.12.2010 13:53:25

Beholder
tomu rozumím, spíš mi není jasné, když je vše předem dané, jak se určuje síla jednotlivých hracích balíčků (u magicu barev). V magicu aby si měl silný balíček, musel jsi hledat skládat většinou uncommon nebo rare karty, které dali práci a hlavně peníze sehnat - tedy dejme tomu koupit hafo boosterů. Tady výrobce rozhoduje o tom, jak je jednotlivá strana silná (tím, že jsou předdefinované boostry). Co je potom na hraní zábavného, když všichni mají stejně silné balíčky karet? Náhoda ve hře? Nebo si jen užíváš herní principy a o výhře rozhoduje tedy co?

22.12.2010 14:04:28

Sinuhet
Vždyť je to to samé - to, že u CCG jsou některé karty dražší je dáno distribučním modelem hry, ale profi hráči stejně měli všechny karty. U LCG nemusíš být uhlobaron, abys je měl taky. Je to o tom, jaký balíček postavíš a díky tomu, že máš všechny karty k dispozici, záleží jen na tvých schopnostech, co s nimi uděláš a nerozhoduje primárně peněženka.

22.12.2010 14:07:48

Sydo
Aha. Takže rozhoduje sestavení balíčku? A proč nesestaví všichni vítěznou "sestavu" karet? Určitě ze zkušeností víš, že vždycky je nějaká vítězná sestava. U magicu byl jen problém mít tolik peněz, abys všechny karty do vítězného balíčku nakoupil. Pokud tady to problém není a jde jen o to je vytáhnout z krabice a dát do balíčku ....
Pokud to tady tak není a opravdu jsou různé tématické balíčky vyvážené tak, že mají vždy všichni stejnou šanci vyhrát a záleží jen jak chodí karty ve hře, pak je to super.

22.12.2010 14:13:11

Vybíráme z Bazaru

Numeropolis
Numeropolis
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas