Warhammer 40,000

xxxxxxxxxo hodnoceno 38x (Seznam vlastníků)

Warhammer 40,000 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Andy Chambers
Gavin Thorpe
Jervis Johnson
Rick Priestley
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidlá

máte niekto preložené pravidlá tejto hry? Možno by som sa do toho pustil warhammer milujem ale po anglicky neceknem takže tak.
Dakujem moc
1.12.2010 22:06:32

pravidla
Tady je odkaz na pravidla v češtině .

http://rapidshare.com/files/343626794/Rulebook_CZ_5ed.pdf

2.12.2010 09:51:36

ešte jedna vec
chcel by som sa spýtať či má zmysel s tým ešte začať ked je to pomerne stará hra. Ale čítam že dosť často cychádzajú updaty alebo niečo také. A ked by som začal čo by som potreboval? Dakujem

2.12.2010 12:20:43

Joe

Balorok
Ono, problém nie je čas vydania pravidiel (2008 myslím pre 5. edíciu?). Problémom je skôr dostupnosť ľudí na hranie a finančný obnos potrebný na zozbieranie dostatočne veľkej armády.

Áno, za 2500 korún môžeš mať základnú 750 bodovú armádu, ale na regulérne bitky (1500 bodov a viac) potrebuješ ešte ďalšie modely. A keď si armádu chceš upraviť k obrazu svojmu, pripočítaj daľšie tisícky za individuálne modely...

Keď ale na to máš (alebo budeš kupovať postupne), tak smelo! Štvrtá edícia tiež trvala zopár rokov... A v podstate sa len menili niektoré pravidlá a neviem, či vôbec nejaké štatistiky jednotiek... Modely samotné sa nemajú prečo meniť.

2.12.2010 12:36:39

začátek
Pro začátek ti stačí startovní krabice Assault on black reach kde jsou vesmírní marináci a orkové ale také záleží jak si zvolíš rasu za kterou bys chtěl hrát.
Pro mě je W40k hlavně o malování vinikajících miniatur a hrání beru jako takovou třešničku na dortu.

2.12.2010 13:20:35

2 Balorok
Smysl to má (s Warhammerem 40k začít), protože se pravidelně vydávají a aktualizují pravidla a kodexy pro jednotlivé armády. Pokud chceš lépe poradit, zkus to na diskusním serveru www.hofyland.cz, pro hru je tam vyčleněno hned několik fór, kde ti určitě podají pomocnou ruku (s výběrem vhodné armády, apod.). Třebas tady: http://www.hofyland.cz/?club&klub=24639

2.12.2010 15:18:11

Balorog
svět Warhammeru hned tak nezanikne, takže klidně hraj. 5ed. se od 3. liší jen v detailech. s velikostí armády si taky nelam hlavu, podle mne jsou nejlepší bitvy s cca 30 figurkama na jedný straně, maximálně. i když větší bitvy maj taky něco do sebe.

proti je sehnat hráče, ve větších městech to problém neni, ale v menších, těžko říct (ale já mám pro jistotu armády čtyři, i když jen jednu částečně nabarvenou :-) )

2.12.2010 17:27:24

Boldrick
jj warhammer ma fascinuje už od detstva :) pamatám si ako bolo v časopise score(dufam že to tu môžem napísať) z roku asi 95 :) ukážka asi 1. edície war40k :)
JJ aj ja by som chcel tak maximálne do 30firúriek na 1strane +nejaký den tank
To so spoluhráčmi je pravda že sa hladajú ťažko. Tu u nás som asi jediný kto hrá doskovky + tý čo si so mnou občas zahrajú, takže neako nedúfam že nájdem warhameristu. Ale nadruhú stranu je vela slovenských webov ktoré sa týnto zaoberajú a robia akcie takže o občasné hranie by nebola nudza.
Pravdou je že sa asi viac teším na malovanie ako na boj :) predsa len mám Mutant Chronicles a to je jednoduchšie :) Ale warhammer je warhammer. Teraz mimo doskovky :) ale teším sa na pripravované MMORPG na PC zo sveta warhammeru 40k :)

2.12.2010 22:00:38

Balorok
ve Score to byla 2.ed :-) a jelikož máš smůlu a narazil jsi na fandu, tak ještě něco napíšu:-)
modelářství k W40 či k celému Warhammeru patří. tohle jsou zajímavé stránky a sám se neustále k něčemu takovému chystám, bohužel zatím zůstávám jen u plánů:
http://www.dakkadakka.com/gallery/54371-Warriors%20of%20Ultramar%20%282%29.html

na W40 MMORPG se moc netěším, protože ten svět je o dost složitější než jen pouhé boje dvou stran (dobra a zla) a mám pocit, že to bude opět jen rubačka jako WAR on-line, ale samozřejmě to hned poběžím koupit :-)

a tady je něco z té histoie a pozadí: http://w40k.wz.cz/upw/pozadi.htm

2.12.2010 23:08:03

Boldrick
Jak tě znám budeš plánovat ještě dlouho::)

2.12.2010 23:49:31

kosibratr
haha ;-)

2.12.2010 23:53:05

Boldrick
smolu? to som rád že mi tu niekto o tom popíše niečo pekné. Mimochodom za koho hráš? Mne sa páčia ultramarináci a orkovia :)

3.12.2010 00:44:23

Orci?
Inu tak s těmi vůbec nepočítej, že by sis vystačil se třemi desítkami modelů a nějakým tankem:) V případě Ultramarines by ses tomuhle číslu ale mohl přiblížit... navíc by to pro začátek nemusela být úplně marná volba, ultramariňáci mají oproti jiným kapitulám z řad Space Marines relativně jednoduchá pravidla.

Nicméně na jaře příštího roku vyjde nový codex pro Grey Knights, o němž jdou spekulace, že si podle něj budeš moci postavit hodně silnou armádu s všehovšudy dvaceti modely:)

3.12.2010 08:38:51

armády
ono jde opravdu asi o to s kým chceš a budeš moci hrát. dle mě i s orky vystačíš s menší armádou, ale musíš mít lepší jednotky. Samozřejmě podle pravidel se má armáda skládat z určitého počtu různě kvalitních jednotek, ale když hraješ pro radost tak je to jedno. a samozřejmě proti třiceti orkům postavíš deset mariňáků a je to vyrovnaný.
ale až budu mít odpoledne čas napíšu víc

3.12.2010 08:47:53

super
už sa teším.
Mimochodom kukal som velkosť modelov a základná pechota a tak dalej sú vysoký 3cm?? neni to neako málo? čakal som viac. Nemaluje sa to blbo a aj nehrá?

3.12.2010 11:17:22

Balorok
3 cm to nejsou, je to asi 5 cm. mám pocit, že v průměru jsou to 2 palce (což je těch 5cm :-)).
takže neboj figurky jsou velké dost. 3cm mají např gretchini či hormagaunti a pak samozřejmě jsou tu démoni apod. a ti jsou o dost větší.

a moje armády: mám něco hvězdných pěšáků většinou krvavé anděly cca 100figurek, ale většinou po krabicích neb je nemám natřený.
asi 30 orků, 60 tyranidů a od syda asi (zatím) 25 chaosáků.

3.12.2010 15:41:14

Velikost
Mariňák ve zbroji terminátora měří i s podstavcem cca 4cm, řadový mariňák ve standardní power armor zbroji nějakých 3,5cm. A co se týče barvení, osobně s tím nemám nejmenší problém, pač si na to vždycky někoho za úplatu najmu:)

Problém není ani tak s manipulací figurek po herním plánu, jako jejich bezproblémovém převozu na místo bitvy. Sice jsou pro tyto účely na trhu speciální kufry nejenom od Games Workshop, ale jde o další razantní zásah do peněženky.

3.12.2010 17:59:38

jojo
mart má pravdu

3.12.2010 18:11:52

velkosť
popravde velkosť sa mi moc nepáči.Zdá sa mi to malé

3.12.2010 18:20:49

a něco o hře
Začnu nevýhodami. A tou je cena, Games Workshop rozhodně k samaritánům nepatří. Pro našince patří W40 a WFB k tomu dražšímu co se dá koupit. Na druhou stranu jde o jedny z nejlepších miniatur na trhu (byť jim stále přibývá kvalitní konkurence) svoji úroveň si drží.

Další bych přihodil martem zmíněnou přepravu. Vždy mít při ruce lepidlo, neboť (alespoň mě) se vždy něco odlomí. A když chceš mít při hraní i hezký terén určitě potřebuješ auto.
Víc nevýhod mě teď nenapadá. Ostatní jsou už nevýhody/výhody :-)

Nenabarvené figurky. Pro mou modelářskou dušičku výhoda, neboť mám barvení a lepení rád, ale pro mou pracovitost nevýhoda. Mám málo času a když tak jsem línej:-)
Nicméně díky rozmanitosti frakcí všech armád je to možná dobře.
K tomu trochu patří hrací plocha. To musí být minimálně kuchyňský stůl, ideálních je několik pingpongových dohromady (bez síťky :-)). A ačkoliv si člověk vystačí s krabicemi a krabičkami, trosky katedrál a úřadů jsou prostě trosky katedrál a úřadů.
Shrnuto, pod stanem si to člověk nezahraje.

A teď výhody, nebo to proč mě w40 baví. Naprosto úžasný background. Tento svět (vesmír) určitě není pro fandy Star Treku (i když jednoho znám :-)). Je to temné, řekl bych gotické, sci-fi. Krev a sliz tu stříkají proudem. A byť je tu dobro a zlo, tak ani jedno není to pravé klasické.
Pravidlově to mohu srovnat jen s battletechem, což se moc nedá. Nicméně 5.ed se dá hrát rychle a bitva 20 loajálních mariňáků, proti 20ti zrádcovským se dá za dvě hoďky zvládnout (samozřejmě musíte znát pravidla:-)).

musím končit pokr. někdy :-))

3.12.2010 18:39:23

dlžka hry
hmm to sa mi zdá dosť dlhé na bitku s 40 vojakmi dve hodiny. Kolko potom trvá hra kde sú tanky a lietadká a pod. niekde som čítal že celé dni. Ako to neni pre mne :) Chcem armádu pri ktorej odohrám bitku najviac do tých 2hodín najlepšie za max hodinu nech môžem na dalšiu bitku

4.12.2010 01:12:39

Délka hry
Baloroku, ty nechceš Warhammer 40k, ty chceš Necromundu :-)
Jsou to boje gangů (v jednom gangu jen pár figurek), jedna bitka trvá cca hodinku, hodinku a půl a odehrává se ve světě Warhammeru 40k.
Plusem jsou volně dostupná pravidla ve formě living rulebooku (pohledej na stránkách GW), ve stručné, avšak dostačující formě i česky na http://www.honza.info/gw/doplneny-stare-preklady-pravidel-pro-hru-necromunda/
Trošku problém jsou figurky - pokud chceš originál, tak prakticky jen e-bay a nebo objednávky přímo z GW. Není ale problém figurky si naproxovat z figurek pro WH 40K...
EDIT: Ještě k délce hry: mám zkušenosti jen s klasickým Warhammerem, ale čtyřhodinová bitva ti uteče jako nic...

4.12.2010 01:46:08 | Upraveno autorem (porovnej)

nekromunda
no podla obrázkov skoro rovnaké. Ale nebudem si kôli inej hre kupovať inú :) aj ked človek nikdy neviem pozriem pravidlá a uvidí sa :)

4.12.2010 02:34:41

nekromunda
aradrauq má pravdu, Nekromunda by byla vhodnější. ale nepsal jsem jí, protože zatím je mimo.
Hraje se podle 2.ed pravidel pro W40, což znamená, že základní bojovníci jsou na tom stejně, ale hrdinové jsou od 3.ed slabší a je tam trochu jiný boj zblízka, takže se dovednosti špatně přenášejí.
nicméně, když si postavíš městskou zástavbu, alá necromunda, a nebudeš tolik dbát na soudržnost jednotek, což nijak hru nezkazí, nádherně si zabojuje s deseti mariňáka a patnácti orky.

4.12.2010 08:03:46

nekromunda
no pokial je jednoduchšia a rýchlejšia ako war40k tak ju skúsim ale musím si kúpiť war40k kôli figúrkam a pravidlá na nekromundu stiahnem. Popravde original figurky nekromundy sa mi nepáčia takže hrať jedine s figúrkami war40k

4.12.2010 10:19:20

kodex
som sa dočítal že potrebujem nejaké kodexy na každú armádu. Kde ich zoženiem v češtine? Angličtina neni moja silná stránka. Ak by mohol niekto hodiť tak by som chcel hrať za orkov a ultramarinákov

4.12.2010 14:03:37

Vybíráme z Bazaru

Sabotér - 3 verze
Sabotér - 3 verze
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas