War of Whispers, A

xxxxxxxxoo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

War of Whispers, A - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Starling Games
Autoři: Jeremy Stoltzfus
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy z hry

Aké sú vaše dojmy z hry? Neľutujete kúpu? Je hra zložitá, ako dlho trvajú herné partie, je medzi hráčmi dostatočná interakcia?
Uvažujem nad kúpou hry, preto by som rád poznal vaše názory.
22.4.2020 08:57:00

dojmy
Hru hodnotím na výbornú. Má jedinečnú mechaniku, ktorá zaručuje aj dostatočnú interakciu medzi hráčmi. Hra je pomerné jednoduchá a taktické využitie možnosti v hre je veľmi komplexné. V hre sa nemôže stať, že jeden hráč bude šikanovaný druhými alebo sa moc odstrihne od druhých, keďže výsledok často nie je jasný do posledného kola. Dĺžka jednej partie 1-2 hodiny. Z osobnej skúsenosti odporúčam deluxe verziu, ktorá obsahuje rozšírenie s väčšou možnosťou variability akčných kariet a hlavne figúrky nahrádzajúce kartónové dieliky, ktoré sa používajú ako workers (mapa je oveľa prehľadnejšia). Za jediné mínus je zohnateľnosť hry, hlavne deluxe verzie (aspoň keď som ju kupoval ja).

26.4.2020 12:01:13

Hra už je na trhu nějaký čas a dojmu je tu relativně málo. Mohl by někdo další přidat své postřehy a dojmy z této hry?

25.10.2022 13:31:00

@Tomoko Ono o tom nejde víc napsat, ta hra prostě funguje :) . 

Je to jedinečná hra a téma “tahání za nitky ze stínů” je dokonale zakomponováno, s herní dobou do max 1h 30min , variabilitou a pěknou znovuhratelností.

Mé hlavní plusy:

+ Jednoduché na naučení

+ Krátší herní doba

+ Díky akcím na kartách lze dělat opravdu bláznivé věci

Mé hlavní zápory:

- Některé akce karet a speciální pravidla si lze vyložit i jinak, je nutné dohledat si ve FAQ jak to bylo myšleno.

Když to shrnu, tak tu hru máme rádi, hlavně protože je krátká a člověk z ní má pocit, že hraje válečnou hru. Takže když hrajeme hry a už není čas hrát třeba Hry o trůny deskovou hru, tak si zahrajeme toto a máme pocit, že jsme hráli velkou plnohodnotnou hru nikoli filler.

“ U dnešních kooperativních her je moderní, že hráči mohou hrát proti vám. War of Whispers je kompetetivní hra, u které se občas stává, že hráči mohou mít stejně vylosované žetony a hrát s vámi. ”

25.10.2022 14:05:50

Jako mě se ta hra taky hodně libí, ale pokud bych měl hledat nějaké negativum, tak je tam nějaká možnost toho, že si hráči vylosují stejné říše, které podporují a pak se může stát, že si budou pomáhat a ostatní hráč(i) pak prostě nemají šanci s tím cokoliv udělat. Resp mohou se odhalit a přehodit si preferované říše, ale to pak podle mě ztratí to kouzlo toho tahání za nitky.

Jsou tam nějaké doporučené úpravy jak se tomu vyhnout, že se to nelosuje úplně náhodně.

Ale za mě moc hezká a zajímavá hra.

25.10.2022 17:18:22

Rozlosování království
My používáme tohle: https://war-of-whispers.herokuapp.com/
Právě aby nedošlo k těm shodám a tak. Jde tam navolit různé možnosti toho rozlosování.
 

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

25.10.2022 19:44:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě jako zápor pro někoho bude vysoká cena, ono v základní verzi dostanete pár žetonů, 100 mini kostiček, herní plán a 40 karet. Osobně kdybych věděl, že na bgg je k dispozici herní plán v pdf, tak si to nekupuju a radši sám vyrobím, obzvláště pokud stejně plánujete počeštit karty a 3d tisknout žetony. V tom případě si koupíme krabici a pravidla za 1000, Kč 

26.10.2022 08:55:23

@speedy diky to vypada dobre

26.10.2022 11:17:32

V Essenu byla Collector's Edition za 50 euro…:-)

_____________
liščí pohůnek

26.10.2022 13:14:53

Díky moc všem. Nasadili jste mi pořádného brouka do hlavy.:-D Area control hry mám opravdu rád, ale už mám kromě jiného doma např. #Král je mrtev, #Brian Boru: Velkokrál Irska apod., navíc pokukuju i po “nové” #Duna: Hra o dobývání a diplomacii, takže můžete mi prosím ještě nastínit srovnání s těmito hrami, pokud máte tu zkušenost? Stojí za to i tak #War of Whispers, A pořídit?

@stastlivec Škoda, že jsem to nevěděl, asi bych neodolal. Nevíš náhodou o někom, kdo by ji měl na prodej?;-)

31.10.2022 18:50:46

@Tomoko Mám v podstatě všechny zmíněné hry a vůbec ničemu to nevadí. WoW je tak pěkná, jednoduchá a rychlá hra, že ji snadno zahraju kdykoli s kýmkoli, ve 3 i ve 4 hráčích. Líbila se navíc úplně všem, se kterýma jsem ji hrál, napříč věkem, pohlavím i herními zkušenostmi. Rozhodně doporučuju.

⚜⚜⚜
L'Inquisiteur des Jeux de plateau
Montjoie! Saint-Denis!

31.10.2022 21:09:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Zarbag's Gitz (modely)
Warhammer Underworlds – Zarbag's Gitz (modely)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas