nepřihlášený

přihlásit

registrovat

War of the Ring (second edition)

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.

Upraveno autorem (porovnej)

7.5.2018 20:43:35

pecovarhy

Hezky vysvětleno. Doufám, že šťouralové už dají pokoj. Tohle není kopie hry, na BGG jsou takové projekty normální a nikdo se nad tím nepozastavuje..

19.5.2018 11:01:45

BigLebowski

Autorské práva nehodlám nijako riešiť, a to z nasledujúcich dôvodov:
1. Nejdeme vytvárať zisk ani inak na tom zarábať, je to fanúšikovský projekt a venujeme mu svoj voľný čas
2. Nekopírujeme celú hru, ani žiadne jej mechanizmy
3. Mapu v tomto štádiu plánujeme vyrobiť v úplne originálnej grafike. Ak by to aj nevyšlo a museli by sme nascanovať existujúcu mapu, chceme ju pre účely hrania zväčšiť a vytlačiť na bannerovinu, čo pokladám za nemožné dosiahnuť od akéhokoľvek oficiálneho vydavateľa.
4. 3D modely pohorí a pevností budú takisto 100% originály
5. Je to hobby vylepšenie existujúcej hry, každý, kto prejaví záujem musí mať zakúpenú originál hru od ARES games.
6. Každý vyrobený kus bude použitý výsostne na súkromné účely - hranie originálnej hry. Ide iba o vylepšenie dojmu z hrania, sprehľadnenie mapy. Neručíme za to, ak záujemcovia o naše riešenie to zneužijú na dosiahnutie nelegálneho príjmu.
7. Každopádne ideme do tohto z najlepším vedomím a svedomím, nechceme nikomu upierať zisk plynúci z vymyslenia úžasného a úspešného príbehu o Pánovi prsteňov a jeho prevedenia v podobe stolnej hry War of the Ring. Presne ten istý prístup očakávame od každého záujemcu.

Ak sú v týchto mojich vyjadreniach právnicky nepresné termíny a niekto ma chce upozorniť na nedostatky, ktoré by mohli byť proti mne a wlkovi použité v prípadnom súdnom spore o porušení autorských práv, prosím, aby ma na to upozornil teraz, keď ešte viem celú iniciatívu zastaviť.

Azda som Ti aspoň čiastočne, BigLebowski, zodpovedal na Tvoju otázku, rozhodnúť sa musíš sám, či sa pridáš.

Ďakujem.

18.5.2018 15:48:21

práva?

Jak je to s autorskými právy?
Nedávno se tu řešila na ZH kopie Zeměplochy a ten nešťastný človíček dostal dost nandat že si udělal kopii a pak jí prodával.

Tady je nějaká licence pro tisk?

Pokud ano tak bych měl asi také zájem.

18.5.2018 15:26:29

Matthius

Netlačí nás čas, preto si myslím, že bude priestor aj na pripomienky na vylepšenia mapy, príp. 3D modelov. Pravda, je treba predvídať, že čím väčšia skupina nás bude, tým ťažšie bude nájsť kompromis, ktorý by vyhovoval všetkým.

V otázke mapy sa plne spolieham na ilustrátora, je to brat mojej manželky a aj keď je amatér, je veľmi nadaný, aspoň podľa mňa. Tam som s ním dohodnutý, že nám urobí náčrt, ako si to bude predstavovať kresliť. Táto cesta má výhodu, že mu napr. viem povedať, aby dal priestor na každej strane pre 3 kôpky kariet (character-strategy-faction z WoME) a iné vylepšenia - určite privítam ďalšie námety z Vašej strany, diskutujme o tom.

Čo sa týka 3D modelov, to je doména wlka a z neho sa stáva ťažký profík, takže to bude takisto do silnej pohody, si myslím.

18.5.2018 15:07:50

Mapa/modely

@saiwer, @vwlcina
Dik za info k tej tlaci. Mate pravde ked sa na to clovek pozrie takto a kedze ide o "malonakladove" vydanie tak cena je ok.

Este jedna otazka. Pred finalnou verziou mapy/modelov, bude priestor na pripadne pripomienky?

18.5.2018 11:33:22

Iba update zoznamu

Froggery
Kulashaker
Zizzo
Daggo
stOKYi
Azalin
Mejlo
Siaron
saiwer
DUBino
Herald
Matthius
Kedrigern
Dajo

16.5.2018 00:50:56

Mapa

pecovarhy: S tou mapou je to rozhodně super nápad, teda pokud se zadaří samozřejmě.. Ale horší to být asi nemůže, mapa 2. edice mi rozhodně příliš k srdci nepřirostla, i ta z 1. edice je podle mě hezčí.. ale rozhodně se to dá udělat daleko reprezentativněji... takže držím palce.. :)

15.5.2018 15:31:16

Matthius

Onehdá tu někdo poptával profi tisk pro 3D komponenty k Teraformaci Marsu a dostal nabídku 450 Kč/ks při dodání šablon. Za 22 takových modelů bys tedy v profi provedení zaplatil 10 000 Kč, výrobu šablon do toho nepočítám.
Edit: A už vlastním od wlciny modely do Runewars a právě k Teraformaci Marsu a kvalita je více než dobrá.
Jinak bezva zpráva, to s tou možností custom mapy.

15.5.2018 13:43:52

3D modely

@Matthius nie, stl subory nebudu k dispozicii. Co sa tyka ceny modelov, ak si zoberies ze na nejakom modeli pracujes 12-16 hodin, a tych modelov je napriklad 22, dajme strednu hodnotu - 22*14 = 308 hodin (vecerov a vikendov, kedze mam aj normalnu pracu).
Ako som pisal modely budu zhruba 100 eur, a 25% maju zlavu ti co objednaju tu. tak to mame 75eur na cloveka
je tu zhruba 10 ludi co je 750 eur cize je to placa 2.4eura na hodinu - AK si to tych 10 vobec kupi. Studenti u nas maju 2.5x vyssiu hodinovu mzdu. V tom nie su vobec zaratane naklady na tlac modelov / opotrebovanie tlaciarne a ani cas tlace. Robil by si v nedelu ci v sobotu 8 hodin za 19 eur?

15.5.2018 12:23:20

3D modely

Fuha teda za tie modely to je dobra palka. Ak budu hotove, budu k dispozicii aj .stl subory?

15.5.2018 09:46:17

Update

Posúvame sa nečakaným smerom. Máme možnosť, aby nám grafik nakreslil custom mapu Stredozeme pre účely tohto WotR projektu. Keďže je zahltený prácou, dohodli sme sa, že do 3-4 týždňov mi pošle návrh časti mapy, aby sme si to premysleli, či do toho ideme. Cez víkend som mu ukázal 3 mapy - 1. edíciu WotR, 2. edíciu WotR a mapu Middle Earth od Tolkiena. vysvetlil som mu, čo je potrebné uchovať pre účely hrania (hranice, farby národov, rozmery regiónov medzi Minas Tirith a Minas Morgul atď), ale že by som bol rád, keby vedel urobiť nejaký prienik aj s originál mapou Stredozeme. Vznikol by nový originál a určite by preň nebol problém dopísať tam aj elfské názvy, ako je to napr. v Collector edícii. Navrhol som mu, aby urobil mapu na rozmer 100x150 cm.

Ak by to aj nevyšlo, stále máme backup scan a zväčšenie mapy 2. edície, alebo dokonca scan Wlkovej Collector edition mapy.

Kontaktoval som Lorda Pupka na DŽ, je ochotný pre nás vytlačiť tie mapy, čo je super. Hľadám aj možnosti v Bratislave, všetko je ešte otvorené.

Treba už nejako vydržať, aj ja by som to mal najradšej už na stole... :-)

14.5.2018 10:24:03

co je nového?

Dnes jsem konečně rozbalil krabici a zahráli jsme si první hru. Nadšení bylo tak velké, že jsme se hnedka dívali po jubilejní edici - škoda že je vyprodaná. =(
O to víc však vzrostl zájem o tento projekt. Tak nás zahlcujte informacemi. Je nějaký posun?

13.5.2018 22:42:26

Pecovarhy

Ahoj, za tu cenu bych se taky pridal, super projekt!

11.5.2018 07:07:15

pecovarhy Update

Díky za info, za mě zatím palec hore! :)

10.5.2018 19:41:09

Pro inspiraci...

Pro zájemce...

https://www.etsy.com/listing/610312579/set-for-war-of-the-ring?ref=shop_home_active_1

10.5.2018 11:37:49

Update

Ahojte,

v prvom rade vďaka za záujem. Pre istotu si spisujem zoznam ľudí, ktorí ste zatiaľ nezáväzne napísali, že by ste do toho išli:
Froggery
Kulashaker
Zizzo
Daggo
stOKYi
Azalin
Mejlo
Siaron
saiwer
DUBino
Herald
Matthius

Mám pre nás všetkých pozitívne, ale aj negatívne správy.

1. Oficiálna zväčšená mapa 2nd edition je už vypredaná.
2. Ako backup solution máme pripravené dve varianty:
2a. Nascanuje sa bežná mapa 2nd edition vo vysokom rozlíšení a zväčšíme ju - nevýhodou môžu byť rozdiely v proporciách napr. boxov na karty, stupnice, kresby, atď.
2b. Wlko je ochotný rozbaliť svoju Collector's edition mapu, ktorá je v podstate mapou 2nd edition ale aj s bonusom - elfským písmom. Toto by bolo úplne najmega riešenie, ale musíme to ešte doladiť, lebo chápem, že Wlko musí byť nejako kompenzovaný.
3. Žiaľ cena tlače na bannerovinu (480 gramov na meter štvorcový) je 20 Eur za meter bez DPH, v našom prípade (88x128 cm) by to vyšlo až na 27 Eur, čo je brutalita. Hľadám alternatívu, zatiaľ som narazil na stránku, kde ponúkajú porovnateľný materiál za 7 Eur meter
4. Scan je lacný, to nikto ani nepocíti, vedia ho urobiť v kvalite 600 dpi
5. Tubus na takúto mapu by stál do 5 Eur

Nasleduje tento postup: urobíme s Wlkom scan a úpravu pred tlačou. Dáme vytlačiť vzorku, ktorú nafotíme a ukážeme Vám ju. Odhad je stále 20 Eur na osobu, v tom by bola mapa, tubus, poštovné. Verím, že by sme do konca júna mali vedieť toto zrealizovať.

3D modely bude robiť Wlko postupne v poradí Biele a Mlžné hory, spolu s pevnosťami, ktoré k nim sú priľahlé, takže Rivendell, Moria, Lorien, Orthanc, Helms deep a Minas Tirith. Potom bude na rade Mordor s Horou Osudu, Minas Morgul, Čiernou bránou a Barad Dur. Neskôr potom ostatné pevnosti a pohoria bez pevností a nakoniec settlementy. Odhad celkových nákladov na 3D projekt bude ale asi žiaľ nad 100 Eur na osobu, avšak každý sa rozhoduje sám, čo bude chcieť zobrať. Postup projektu bude priebežne zverejňovaný a kto si zaplatí poštovné, môže dostávať priebežne aj modely.

Zatiaľ to nevieme lepšie zabezpečiť, držte palce. Dík moc.

9.5.2018 16:53:12

bannerovina a modely

Ahoj. Skvely napad. Nad niecim podobnym som rozmyslal uz aj ja. Cize isto by som mal zaujem o mapu aj 3D modely.

9.5.2018 12:19:03

bannerovina

Jak to drží rozložené na stole? Nekroutí se? Máte už doma něco podobného - jak skladujete? Zaujalo mě to, ale nejdřív musím přeměřit stůl, jestli bych se tam vůbec vešel, protože klasická deska může trochu přečuhovat, ale tohle předpokládám ne:)

9.5.2018 09:16:22

přidám se

Ahoj, taky bych se přidal.
to wlcina: Pro inspiraci - už několik let "stojím ve frontě" na modely
https://boardgamegeek.com/thread/773232/middle-earth-strongholds-now-available-order

Někde tam je tuším i diskuze o kompatibilitě stará/nová/CE verze mapy - vypíchlé rozdíly ve tvaru území, hor (rozdíl ve velikosti snad není potřeba zmiňovat)

9.5.2018 07:53:42

Odpoved pre Mejlo

Ahoj, vec sa ma tak, ze vsetky 3D modely by som robil na vacsiu verziu mapy. Na malu verziu to nevojde tak pohodlne a na niektorych miestach kde su strongholdy (Helm's deep napr) uz nevyjde armada. Kompatibilita WoTRv1 s mapou je 100%. Je to vlastne len zvacsena mapa, ktora vyzera krajsie (a samozrejme aj zaberie viac miesta na stole). O 3D modeloch pre mensiu verziu zatial neuvazujem. Je mozne ze niektore budu aj pre tu mensiu, ale viem urcite ze napr Minas Tirith proste na nu nevojde tak aby vyzeral pekne a s nejakymi detailami.

9.5.2018 07:31:00

Fajne

Taky bych šel do toho.
Edit: Je pravda, že už mám pevnosti z BGG a ty jsou dělané na retailové měřítko. A mám je kompletně namalované. V praxi by to znamenalo, že bych je musel ve velké míře nahradit 3D modely od wlciny. Ještě to tedy musím promyslet, zda do většího plánu jít. Napsal jsem na BGG sickdaveovi, zda je možné doobjednat i ta pohoří a za kolik. Tak dám snad do pátku vědět.

8.5.2018 20:41:31

Set

Neviem odhadnut, podla mnozstva veci, odhadujem ze kompletny pojde cez 80e bez zlavy. Je to len hruby nastrel podla mnozstva prace.

8.5.2018 19:21:27

Juj

to vypada dobře. Na kolik vyjde pak ten kompletni 3D set ?

8.5.2018 18:42:25

mountain project

Na kolik by pak vysel? A mam doma 1.edici, byl by nejaky problem s kompatibilitou?

8.5.2018 13:22:56

OK

Taky mám zájem, ale celkem rád bych viděl víc těch 3D modelů...

8.5.2018 08:47:34