War of the Ring - Battles of the 3rd Age

xxxxxxxxxo hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

War of the Ring - Battles of the 3rd Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: War of the Ring (first edition)
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Pokec o pravidlech
2.7.2009 19:35:17

sappho - siaron
jak jste vyřešili se siaronem tuto otázku?

17.7.2009 19:20:41

1.11.2010 10:44:48

tajemna
tam neni moc co resit, jednoznacne se tam jedna o typo ... v jednom odstavci se nejprve mluvi o leaderech a characterech, a v posledni vete toho odstavce je misto character omylem pouzit leader.

Respektive, pokud se budeme drzet pravidel doslova, tak ano, i leader muze zustat vzadu a nepostoupit s armadou, ale pote je ihned osdstranen, protoze se nenechazi na uzemi alespon s jednou jednotkou armady.

1.11.2010 10:59:56

siaron
díky, já jen jestli to byla skutečně "správná verze" a byla .-)

1.11.2010 11:07:47

Parxel, Marvin
Jenom tak navazuju na post z "her, které nesplnily očekávání", ať to tam neplevelím.

Chci se vás tak dopředu zeptat, a je v pravidlech z rozšíření, které je podle vás dobré, možnost nějak přenést pravidla do původní hry? Nebo je tam nějaká oficiální úprava pravidel původní hry? Nebo prostě rozšíření přináší nové věci s novými pravidly a původní hra zůstává prostě původní? Vím, že na to nakonec přijdu sám, ale prostě jsem zvědavý.

2.9.2011 09:20:42

Tangram
Rozšíření má dvě části:
1) Doplnění již tak komplikované základní hry o další pravidla a postavy. Jsou tam navíc Enti, Korzáři, Galadirel, Balrog a Vrchovci. Dále jsou tak obléhací věže.

2) Jsou tam dva samostatné scénáře, které se dívají na obě kampaně (Rohan a Gondor) trochu podrobněji. Jde tedy o více taktiky (ne tolik jako BOW, kde se jedná o jednu bitvu) než v původní hře. Jsou doplněna pravidla (jednotky mají oblíbené terény, jinak se rekrutuje ap.) a je upraven bojový systém. Zásadní změna je přidělování zásahů jako žetony, aniž by se ubírala figurka. Jednotka tak bojuje v plné síle do okamžiku, kdy je počet zásahů vyšší než počet jednotak a pak se zásahy přidělí. Nicméně nic asi nejde aplikovat do základní hry, protože by bitva byla příliš složitá a trvala by dlouho (už teď je hrací doba základu opruz).

2.9.2011 10:11:36

Post z jiného fóra:-)
Neboj. Ta hra je kvalitní. Má krásné komponenty, mapu a některé herní principy jsou hodně dobré (třeba propojení honu na prsten s válečnými událostmi). Není to propadák, je to jen překombinované. Autoři tam narvali příliš mnoho reálií z předlohy. Můžeš si proto zažít spoustu věcí na vlastní kůži:-) První hra Tě uchvátí (tedy jen pokud jsi fanoušek knižní předlohy anebo filmu). Jen ta očekávání byl jinde a při opakovaném hraní je ta záplava pravidel trochu na obtíž a někdy i na úkor hratelnosti (strategie a taktiky).
Autoři pak použili mnoho principů a pravidel pro dva speciální scénáře v rozšíření. Pár věcí upravili a něco i přidali a vytvořili skvělou hru na pomezí taktiky a strategie. Jak píše PArxel, rozšíření je super a už teď mne svrbí ruce a tak možná odložím na chvilku Blood Bowlový míč a popadnu ští, kopí a koně a porubu pár skřetů:-)

2.9.2011 10:16:12

Marvin
No já jsem tomu dlouho odolával, nakonec jsem neodolal. Jsem na to zvědav hodně. Tolkien mi kdysi náhodou před dvaceti lety přistál v ruce a bylo to jako zjevení :) ... asi bych měl ty knížky znovu oprášit, než se pustím do hraní.

2.9.2011 10:31:50

Tangram
No po pár hrách ten základ není vůbec složitý. A to rozšíření můžu jen a jen doporučit. S ním ta základní hra je ještě lepší a komplexnější. Jsou ta dodělány věci, které mi v základu chyběli. V Morii Balrog, Paní Galadriel, suprově udělaní Enti, a možnost dvojím způsobem využít witchkinga, korzáři, a další věci. Rozhodně kéž by takhle vypadalo každé rozšíření od FFG.

2.9.2011 12:27:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Tangram
Ohledně převedení pravidel z expanze do základu jsem také skeptik. Mimo to co už říkal Marvin jsou tam navíc jiným způsobem řešené karty. Jinak mě osobně by prodloužení hry nevadilo, ale v základu se mi stávalo, že mi třeba blbě padly kostky a nemohl jsem s tím nic moc dělat. Nebo typická situace, na začátku hry ti přijdou karty, které jakoby logicky patří na konec příběhu a jsou tomu i nastavené podmínky a co pak s tím.

Tohle má podle mě expanze mnohem líp nastavené - jak ty kostky tak ty karty.

2.9.2011 12:57:07 | Upraveno autorem (porovnej)

to all
Tak jsme se o tom krásně rozkecali, že asi vytáhnu v neděli pravidla a rozbalím to. Práce nepráce.

2.9.2011 13:01:04

Tangram
Tak to chválím, to je správný přístup:-)

2.9.2011 13:06:17

Parxel
Jak, nic moc dělat, a co Tři prsteny?

2.9.2011 13:19:53

Tangram
Tak to uz se asi k zadny praci nedostanes. Oni jsou ty pravidla docela hutny a FAQ je asi stejne dlouhy jako samotna pravidla. :)

2.9.2011 13:20:00

chilly
Ty jsou přeciž "pro kále Elfů pod nebem":-D

2.9.2011 13:37:58

Marvin
No Ti je ale obvykle vymění v Sauronově zastavárně za možnost vyhlásit mu válku :)

2.9.2011 14:05:34

Parxel
No budu s tím bojovat :). Ale jsem člověk, který zásadně faq nečte a nepoužívá, takže si asi užiju.

Ale pročtu si pravidla a pak si asi přečtu tohle:
http://www.boardgamegeek.com/filepage/56178/war-of-the-ring-the-actual-rules-version-4-1-inclu

Ono to pomalu půjde :). A když nepůjde, budu vás tady všechny otravovat s dotazama :D.

2.9.2011 14:05:49

Tangram
Tohle asi bez FAQ nepůjde, FAKT:-)

A klidně se ptej, ale hrál jsem základ jen 4x:-)

2.9.2011 14:20:58

Marvin
No ten stažený dokument se chlubí tím, že na 36 stranách jsou zpracovaná všechna známá pravidla: základ, rozšíření + všechny faq ... takže pokud ho přečtu, už tím poruším svoji zásadu ... na druhou stranu, pokud se to těm lidem povedlo, ušetřím si čas čtením jednoho dokumentu místo několika :).

2.9.2011 14:27:20

Tangram
Odměnou za tento drobný hřích Ti bude parádní hra, teda pokud donutíš ke čtení i ostatní.

2.9.2011 14:30:06

Tangram
Ráda poradím, ale bez kompletního studia pravidel a Faq to nejde :)

2.9.2011 15:02:33

díky všem
za support, já to nastuduju poctivě :). Složitá pravidla je to, co mě na deskovkách a hrách všeobecně láká nejvíc.

Ještě prozraďte, hráváte ve dvou nebo i ve třech a čtyřech? Jak se hry liší? Je to nejlepší ve dvou? Nebo spíš ve více lidech? A ve třech - což je můj nejčastější případ?

2.9.2011 15:10:07

Tangram
Já hrál jen ve dvou.
Ta hra ve více mi přijde taková uměle vytvořená ...

2.9.2011 15:12:15

Tangram
Já jsem to hrál hlavně ve čtyřech a myslím, že to bylo fajn. Umělé mi to přijde ve třech. Ve dvou je to samozřejmě taky dobré.

2.9.2011 16:00:15

Tangram
Rozhodně ve dvou. Ve třech i čtyřech je to opravdu umělé. Prostě pro tuhle hru se hodní jen dvě strany. Ta hodná a ta zlá :)

2.9.2011 22:22:48

Tangram
Ve 2, ale byla to moje první AT hra. Takže zážitky z ní nemám moc dobré. Dneska už bych k tomu přistupoval asi hodně jinak, ale zatím jsem v té záplavě nových her neměl čas se k ní vrátit. :(

Jinak ty pravidla vypadají dobře bez té zbytečné omáčky a okecávačky, držím palce.

3.9.2011 09:29:45

Vybíráme z Bazaru

Bios: Genesis
Bios: Genesis
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas