War of the Ring - Battles of the 3rd Age

xxxxxxxxxo hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

War of the Ring - Battles of the 3rd Age - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: War of the Ring (first edition)
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Devir
Fantasy Flight Games
Nexus
PHALANX
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

pravidla

Pokec o pravidlech
2.7.2009 19:35:17

žetony
Potřebovala bych aby mi někdo poradil, jaký je rozdíl, nebo na co jsou ty žetony nahoře v pravo, na kterých je černá věž. http://www.boardgamegeek.com/image/127474.
Ty pod nimi s mečem jsou velitelské, ale na co jsou ty s černou věží. Nějak jsme to nikde v pravidlech nenašly.

2.7.2009 19:37:02

sorry
Už jsme to našly:)

2.7.2009 19:40:32

karta we shall get it
Není nám trochu jasné, jak tato karta vstupuje do hry. Pokud je tažen žeton se smeagolem, tak hráč za stín si kartu bere do ruky a následně ji vyloží na základě příslušné kostky, nebo ji ihned vykládá?

6.7.2009 13:27:39

we shall get it
Vstupuje do hry tehdy, kdyz je eliminovan (a to jakymkoliv zpusobem Smeagol) ... coz muze nastat jen tehdy, kdyz je Smegol pruvodcem Spolecenestva a je obetavan jako vysledek uspesneho patrani .. at uz jako pruvodce nebo jako nahodna obet, nebo v dusledku nejake osklive karty protihrace (ale porad musi byt clenem Spolecenstva, v jeho pripade tedy pruvodcem).

Pokud se Spolecenstvo se Smeagolem v cele deklaruje v Pevnosti nebo velkem meste, Smeagol se jen discarduje, nikdo ho nezabil, we shall get it do hry nejde.

7.7.2009 07:51:42

to siaron
Tohle jsem pochopila. Ale co se myslím tím vstupem do hry? Vezmu si kartu do ruky, nebo ji dám do balíčku(což nemyslím) nebo ji rovnou vyložím?

7.7.2009 10:07:56

Sappho
ja uz jsem v praci, tak to nemam pred sebou .. ale ta karta je specificka, ma modre pozadi z glumem a textova strana je cervena .. ta karta do zadneho balicku nepasuje .. na textove strane je "play on the table" .. takze kdyz nize popsana situace nastane, proste ji hrac hrajici za Stin vylozi ... stejne jako treba Orthancky Palantyr, nebo Hejno Krebajnu ... nadruhou stranu takto vylozenou kartu lze zase zrusit ... tusim ze jedna z modrych karet umoznuje zahodit jednu z vylozenych cervenych karet.

7.7.2009 11:08:17

siaron
Zatím to hrajeme tak jako orthanský palantýr a jiné, že se karta z ruky vykládá na základě příslušné kosty. (symbol na horní části karty)

7.7.2009 13:42:27

sappho
Tak tahle karta do ruky vubec nejde .. lezi stranou dokud nenastane situace kdy se polozi rovnou do hry

7.7.2009 14:42:45

siaron
to jsem si taky myslela, ale nechápu proč je na ní symbol s mečem tak jako u jiných karet které se vynáši na stůl na základě kostky.Jinak díky za odpovědi:)

7.7.2009 14:46:55

sappho
tak ta karta na odstranovani jinych karet je taky z rozsireni .. Wind from the west .. proc je tam dyka netusim .. je tam na druhe strane i ten palantir ?

7.7.2009 16:44:14

siaron
Právě že je. Proto to zatím hrajeme jako ostatní karty. Takže když vstoupí do hry, tak si ji hráč temnoty vezme do ruky a pak ji vyloží až na základě kostky se symbolem charakteru nebo události.

7.7.2009 16:46:07

zvlastni
Prihlasim se na FFG a projedu tamni fora, ve faq k tomu nic neni

7.7.2009 16:55:10

to siaron
To by bylo super, taky jsme nic ve faq nenašly. Dokonce ani ne na board game geek.

7.7.2009 16:58:26

nikde nic
ale v pravidlech je "If Sméagol is eliminated in any way, the We Shall Get It Shadow Event card immediately enters play" .. nikdy me ani nenapadlo ji strkat do ruky .. kdyz do hry, tak na stul

7.7.2009 16:59:58

tak jen tohle
If smeagol is taken as a casualty from the fellowship his Gollum card "We shall get it" is immedialtely played on the table. Can the expansion card "Wind from the West" which allows the FPP to discard any shadow event card on the table, discard "We Shall Get It"? This is something we have been playing as it does get discarded by Wind from the West. But then we were thinking maybe it doesnt because it might not be considered as a Shadow Event Card.

Yes, We Shall Get It can be discarded using Wind From the West.

Z toho se da jen vydedukovat, ze jini hraci nepovazuji tuhle kartu za event kartu (protoze ji nehrajou jako event z ruky) ..

7.7.2009 17:01:48

sappho
on je problem, ze ffg menili web, a s tim zanikla i stara fora ... a v tom novem kabate je tam par prispevku k tak "fousate" hre

7.7.2009 17:03:02

to siaron
Mám ještě jeden dotaz z části bitev. Lídři se dle pravidel nemůžou pohybovat sami? Máme totiž pocit že v originále pravidel té obecné části bitev na straně 16 v části "Advancing after combat" je chyba. Je tam napsáno: "A Leader attached to the Army may be left behind withoutany Units. Což by odporovalo podmínce, že lídr se nesmí pohybovat sám. Myslíme si, že tam mám být charakter. To jsme také daly do překladu. Co si o tom myslíš?

17.7.2009 19:20:41

Enti
neuměl by někdo jednoduše vysvělit používání a pohyb Entů?
btw někde v pravidlech jsem našel něco o nahrazení několika karet z rozšíření jinýmy ze základu...které za které? Požívám zde počeštěnou verzi...

8.6.2010 16:30:53

enti
a mluvime o entech z rozsireni zakladu nebo o entech k bitvam ?

add karty .. za spolecenstvo mas 7 novych, vyhodis vsechny 3 puvodni enti karty

za stin vyhodis kartu korzaru, balroga a hnev vrchovcu

8.6.2010 16:39:12

enti
díky,
mám na mysli o entech rozšiřující základ

8.6.2010 16:40:33

enti
presne:
Spolecenstvo
Probuzení Enti: Entí sněm
Probuzení Enti: Huorni
Probuzení Enti: Stromovous

Stin
Mórijský Balrog
Umbarští Korzáři
Hněv Vrchovců

8.6.2010 16:40:33

enti
tak ve chvili kdy povolas enti frakci do hry (spolecnik ve fanfornu) das do fangornu jednoho enta.

dalsiho enta muzes do fanfornu dat pokazde, kdy saruman pouzije svuj hlas (takze vetsinou ho prestane pouzivat)

dalsi 2 za kazdou zahranou enti kartu

Dale pokazde kdyz zahrajes enti kartu, mas moznost aktivovat enty (ve chvili kdy zahrajes posledni treti enti kartu jdou enti ze hry). Pokud je aktivujes mas 2 moznosti:
1) vzit enta z fangornu a polozit ho do regionu sousedici s nejakym jinym entem
2) zautocit na armadu, ktera se nachazi v regionu kde se nachazi ent, nebo v regionu s entem sousedicim .. v takovem pripade odstranis jednoho enta z fangornu a hodis 5ti kostkama .. 5+ je zasah
Body 1 a 2 muzes opakovat kolikrat chces (dokud mas enty ve fangordnu) ale v obou pripadech musi ve fangornu alespon 1 ent zustat

Pokud si utocil na orthanc a znicil si vsechny armady v nem saruman sam, umira. Stejne tak umira, jeli v orthancu sam (bez armad) a ty tam enta umistis

snad to takhle staci

8.6.2010 16:45:45

enti
super...jj myslím že tohle je pochopitelné...v pravidlech mě mátlo jak mám pohybovat entem když jde dát jen do regionu v kterém už nějaký ent je..:)

8.6.2010 16:56:18

malkav
nejsem si vedom ze tam neco takoveho vubec je :)

8.6.2010 17:11:59

malkav
aha, uz to chapu .. proste z entu musis mit nepreruseny retez, vdycky kazdy polozeny ent musi s nejakym sousedit

8.6.2010 17:14:24

Vybíráme z Bazaru

Bad Bones
Bad Bones
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas