Vzdor! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Salt & Pepper Games
Autoři: David Thompson
Roger Tankersley
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Draftovat či nedraftovat

Po prvních pěti hrách mám otázku, zdali při setupu hry, karty rozdělíte náhodně nebo je vybíráte. Zkoušel jsem dvakrát draft, jen potom asi sklouznu k tomu, že vždy se budu snažit poskládat Makisty podobně. Jak hrajete vy a proč?

 

Bonusová otázka: Jaký je Váš oblíbený člen odboje?

Za mě je to dědek silák Marcelino!

12.6.2023 15:11:32

Někteří makisti mají silnější schopnosti, což může vést k tomu vybírat si zrovna je.

Na BGG doporučovali to vyvážit draftem vždy 2+2 karet najednou.

---
Pomáhám s korekturami překladů pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

12.6.2023 15:30:20

ja už len draftujem, ono sa možno zdá, že stále vyberáš tých istých,ale nie vždy sa to oplatí, je dobré to mať čo najrozmanitejšie, ale jasné pár obľúbencov mám tam vždy ….. Domingo je za mňa perfetkný :)

12.6.2023 18:13:52

Není to asi přesně podle pravidel, ale nejdřív se podívám na mise a pak draftuju 1+1. Tím mám trochu představu na co se připravit, což trochu pozmění, jaký karty chci draftovat. Ale mám pocit, že draftování je tam trochu jen pro dobrej pocit a vlastně mi přijde zábavnější to hrát bez něj a zkoušet si zkrátka poradit s tím, co mám.

13.6.2023 10:22:59

Když se na to podívám tématicky, tak draft je důležitou součástí nasazení na určitou misi, a neměl by být náhodný.

Věděli kam jdou a za jakým účelem, proto poslali ty, kteří misi nejlépe zvládnou.

Prvek náhody je osazenstvo obrany, kde vidím sice počet, ale až tváří v tvář zjišťuji, co daný obránce umí ;-)

 

13.6.2023 11:52:18

@Bandy75 to jo. Ale k odboji jsi nabíral skoro kohokoliv, záleží na situaci a kde to bylo. Ale většinou si neměl na výběr a tak si bral kohokoliv, kdo bojoval proti režimu a jak píšeš na mise jsi už vybíral z lidí, co máš. Takže tématicky náhodný draft mi tam zapadá 

13.6.2023 12:24:42

Vybíráme z Bazaru

Hrdina v kostce - ALL-IN
Hrdina v kostce - ALL-IN
Akt. cena: 3750 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas