nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Vysoké napětí: Benelux / Střední Evropa

Rozšíření pro hru: Vysoké napětí
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 2F-Spiele
Lacerta
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dvě mapy pro hru Vysoké Napětí s doplňkovými pravidly reflektujícími skutečné geografické odlišnosti zemí. Polovina tohoto rozšíření (Střední Evropa) je součástí českého vydání hry. Nahrazuje mapu USA z německého originálu.

Střední Evropa:
Polsko produkuje značné množství uhlí, čímž je hodně ovlivněn trh se surovinami ve střední Evropě. Navíc se Rakousko a také Polsko staví odmítavě k jaderné energii. To znamená, že jaderné elektrárny smí mít jen hráči, kteří dodávají energii také do ostatních tří států. Město Vídeň má zvláštní postavení, na výrobu energie spálí značné množství odpadků, které nakupuje i ze sousedních zemí. Hráči, kteří připojí Vídeň do své sítě, mají slevu na nákup odpadků. Takové úpravy pravidel nabízejí hráčům na tomto herním plánu výhodné příležitosti v souboji o největší zisk.

Benelux:
Protože země Beneluxu silně podporují ekologickou energii, úprava pravidel akceptuje tuto skutečnost a na trh s elektrárnami je umístěna navíc jedna ekologická elektrárna. Oproti Střední Evropě mají země Beneluxu k dispozici více ropy, ale méně uhlí. Také menší vzdálenost mezi městy (a tedy i levnější připojení) vede k tomu, že hráči budují svou elektrickou síť mnohem rychleji a hra je kratší.

Autor: kren

Další názvy této společenské hry

  • Funkenschlag: Zentraleuropa / Benelux
  • Power Grid: Benelux / Central Europe
  • Wysokie napięcie: Europa Centralna / Beneluks

Vybíráme z aukcí

Prodám First Martians:Adventures on the Red Planet
Prodám First Martians:Adventures on the Red Planet
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů