Voodoo mánie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 7 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: FoxMind
Huch & Friends
MINDOK
Passport Game Studios
Zvezda
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Proklínám tě! Každý je připravený začít velkou soutěž ve Voodoo praktikách! Připravte si svoje kotle! Připravit! Teď! Kdo první použije všechny své ingredience a bude vyhlášený jako mistr Voodoo?

První hráč, který se ve hře Voodoo mánie zbaví všech svých karet, vyhrává kolo. Ten, kdo bude mít nejmíň bodů po 3 kolech hry, vyhrává!

Příprava hry:

Existuje 5 barev a 5 ingrediencií. Každá karta obsahuje vždy 4 ingrediencie a 4 barvy. Zamíchejte karty ingrediencií a položte jednu doprostřed stolu, ať na ní každý dosáhne. Toto bude hromádka Voodoo. Pak rozdejte každému hráči dle rozpisu. Každý z hráčů tak bude mít svoji vlastní hromádku karet ingrediencií a z ní si vezme 3 karty do ruky. Každý hráč taky dostane referenční kartu. Následně se nepoužité karty vrátí do krabice.

Průběh hry:

Nejmladší začne hru slovy Voodoo Mánie! Všichni hrají současně a tak rychle, jak umí. Každý musí zjistit, která ingrediencie a která barva chybí na kartě na vrchu hromádky Voodoo.

Hráči mají dvě možnosti:

  1. Hráč si prohledá karty ve svojí ruce z obou stran a snaží se najít chybějící ingredienci v chybějící barvě. Když ji najde, zahlásí chybějící symbol a barvu položí kartu na Voodoo hromádku. Hra pokračuje dále bez zastavení. Na vrchu hromádky je teď nová karta s novou chybějící kombinací.
  2. Místo hledání chybějící kombinace hráč položí na hromádku Voodoo kartu se stejnou chybějící kombinací barvy a ingrediencie. Zahlásí Voodoo a hra se přeruší. Všichni, kromě Voodoo hráče, počínaje dalším hráčem vlevo si vezmou zespodu Voodoo hormádky jednu kartu a zasunou ji dospodu své hromádky. Na Voodoo hromádce musí zůstat aspoň jedna karta. Kdo nemá co brát, je z obliga.

Kdykoliv může kdokoliv zasunout svoje 3 karty z ruky dospod své hromádky a vzít si nové 3 karty ze své hromádky do ruky. To se děje, když hráč nemůže najít správnou kombinaci ve své ruce. Nikdy nemůže mít hráč na ruce víc, jak 3 karty!

Kolo končí, když některý hráč nemá žádnou kartu ve své hromádce ingrediencí. Každá karta v hromádce ingrediencí a na ruce má hodnotu 1 bodu. Body se přenášejí do dalších kol. Karty se znovu zamíchají a rozdají dle rozpisu.

Konec hry:

Hra končí po 3 kolech. Kdo má nejmíň bodů, vyhrává hru. V případě remízy je vítězů více.

Autor: mimozakon

Další názvy této společenské hry

  • Voodoo Mania

Vybíráme z Bazaru

Hospodský kvíz
Hospodský kvíz
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas