Vlajky - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Vlajky jsou kvízovou hrou pro milovníky zeměpisu. Můžete v ní poznávat vlajky různých zemí a také odpovídat na otázky, které se daného státu týkají. Cílem je získat co nejvíce bodů uhádnutím názvu státu, kterému patří vlajka na kartě, a správným zodpovězením otázek z karty. Za každou správnou odpověď se získává bod. Součástí hry je 200 karet (195 karet s vlajkami a 5 karet s kontinenty).

Příprava hry:

Složte herní plán a  položte ho na stůl. Z balíčku karet oddělte karty s kontinenty, které vám budou sloužit jen pro informaci. Karty s vlajkami zamíchejte, náhodně vyberte 34 z nich a rozmístěte je na herní plán. Každý z hráčů si zvolí barvu a vezme si všechny (tj. 6) figurky této barvy. Každý hráč postaví jednu figurku na začátek trasy jako bodovací figurku.

Průběh hry:

Maximum kol je 5. Začínající hráč vybere z hrací desky jednu kartičku s vlajkou a podá ji sousednímu hráči po pravici. Ten přečte nahlas první otázku nacházející se v růžovém poli, případně i možné odpovědi. Hráč na tahu postupuje následovně:

  • Pokud hráč na otázku odpoví chybně, pokračuje hráč sedící po směru hodinových ručiček. Použitá karta se odloží stranou.
  • Pokud hráč odpoví na otázku správně, postaví jednu ze svých figurek na mapu na kontinent, na kterém se nachází země z karty. Bodovací figurka zůstává na místě.

Hráč se rozhodne, zda chce odpovídat i na další otázky a získat tak dodatečné body. Pokud se rozhodne, že nebude na další otázky odpovídat, odloží se karta stranou a pokračuje hráč sedící po směru hodinových ručiček. Pokud se  ale rozhodne kladně, přečte hráč po jeho pravici otázku se stejnou barvou, jako má políčko, na kterém stojí bodovací figurka odpovídajícího hráče. Při správné odpovědi postoupí hráč na tahu bodovací figurkou o jedno políčko vpřed po trase. V opačném případě mohou na otázku odpovědět další hráči a získat tak body pro sebe, ale i o body přijít v případě chybné odpovědi.

Poté se použitá karta odloží stranou a pokračuje hráč sedící po směru hodinových ručiček. Body získáváte:

  • v průběhu kola za správně zodpovězenou dodatečnou otázku,
  • i na konci každého kola za figurky, které jsou na mapě. Zohledňuje se obsazenost států, ale i jednotlivých kontinentů. Hráč, který umístil behem kola jako první svých všech pět figurek, získává bonusový bod.

Kolo končí v okamžiku, kdy má jeden z hráčů všech 5 figurek na mapě, nebo na herním plánu už nejsou žádné karty. Hráči sečtou své body a posunou své bodovací figurky na odpovídající místo na trati. Na začátku nového kola rozmístěte na hrací desku 34 nových karet s vlajkami.

Konec hry:

Vyhrává hráč, který má po dohodnutém počtu kol nejvyšší počet bodů.

Autor: chromanna

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů karetní hra
Pán prstenů karetní hra
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas