Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 514x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ve dvou

mohli byste mi popsat jak je to při hře pro dva - myslím vyvážení, hratelnost, zábavnost atd.
Podle preview mi příjde, že je to nejhratelnější ve 4 a pak to bude asi upadat, ale budu ráda, když mě vyvedete z omylu

díííííky
12.11.2009 20:06:42

dva nebo čtyři
Citát z pravidel: "Hra pro dva hráče má o trochu více odlišností, a je o něco náročnější na hraní – máte-li možnost, doporučujeme pro první partie zkoušet hru ve třech či ve čtyřech hráčích."

Mně se líbí vojka stejně jako čtyřka. :)

13.11.2009 00:14:56

dva
Tak to je super. A navíc to má vyjít na svátek mé drahé polovičky ;) ale pššt.

13.11.2009 06:42:27

Vánoce
tak to možná i druhý Ježíšek(přítel)dostane příležitost a nebo třetí - nejradši si ježím dárky sama a pak je s nadšením rozbaluju :-)

13.11.2009 08:07:22

myslíte, že to bavit dva kluky?
neznám je, jsou to synovci kamaráda a je jim deset! rádi hrají Lovce a sběrače...nebude to moc složité?

15.12.2009 10:43:42

No, od Lovců a sběračů je to dost skok. Asi by to chtělo ještě nějaký mezistupeň.

Hrála jsem Dundgeon Lords na herchatě s Dilli a měla jsem co dělat, abych setřepala své starší syny (10 a 8 let)...

Budeš asi muset lehce upravit pravidla, aby je nerozdrtili první útoky.

15.12.2009 10:48:56

vo dvojici
tuto hru uz vlastni dost ludi na ZH, napiste mi niekto prosim aka je hratelnost vo dvojici :) dakujem

26.5.2010 13:12:27

acedrac
Dá se to v pohodě hrát. Je tam možnost taktizování a škození tím že každý ovládá jednoho nehrajícího hráče a má za něj možnost zvolit jednu akcí ze tří (ty zbývajíví 2 jsou zvoleny náhodně). Ale hrál jsem to taky jednou ve 4 a přišlo mi to o něco lepší.

26.5.2010 13:23:24

nehodnotila
bych jako lepší a horší mě se to líbilo ve dvou i ve třech, každé má něco do sebe a ve dvou člověk musí víc taktizovat, což mi vyhovuje
a pokud se pak ještě místnosti a potvory vyřazují u nehrajících hráčů losem, tak hra má ještě lepší náboj

26.5.2010 13:31:57

acedrac
Já hraju Vládce hlavně ve dvou a je to bez problémů.Jak už ostatní psali, každý z hráčů částečně ovládá dalšího nehrajícího hráče,takže se s tím dá taktizovat.
Jednou jsme hráli i ve třech,hra byla o dost delší než normálně,ale taky o dost zábavnější,přecejen další živý protivník je lepší než hráčem ovládaný stínový. Taky to byla jediná hra,kdy jsem vyhrál,ve dvou mě pravidelně manželka poráží,ať se snažím,jak se snažím :-)

26.5.2010 14:11:27

souhlsím s většinou
že hra ve dvou je lepší než hra ve třech, ale horší než ve čtyřech.

26.5.2010 14:26:57

tom

ve dvou
no my to hráli ve dvou jen jednou a víckrát se do toho asi nepustíme. Už tak je v té hře strašně moc obsluhování, a "hraní" za dalšího hráče tomu jenom přidá. Na hratelnost nebo vyváženost to asi vliv moc mít nebude, nepřijde mi to natolik úžasné, abych byl ochoten se o tu hru "starat".

26.5.2010 15:18:33

tom

edit
...to vliv moc mít nebude, ALE nepřijde mi to...

26.5.2010 15:20:43

nasson

ve dvou
Nezdá se mi, že by bylo ve hře až tak moc obsluhování (ovšem je tam, to je fakt). Např. v porovnání s Agricolou je to úplná pohodička.

29.7.2010 16:16:32

ve dvou
Možná je problém, že jste to ve dvou hráli jenom jednou. Po pár hrách ti "hraní" dalšího hráče přijde naprosto v pohodě a prakticky tě nebude zdržovat. A co se týče "obsluhy", platí to samé - po pár hrách si to tak zautomatizuješ, že si údržby ani nevšimneš. Nehledě na to, že zrovna ve Vládcích podzemí je obsluha opravdu bezproblémová, nemusíš téměř nic počítat ani kontrolovat, prostě jen provedeš požadované akce (nahrazení karet, doplnění hrdinů, občas navíc payday nebo daně)

29.7.2010 16:46:52

vo dvojici
ja som túto hru hral asi tak 7-8 krát a len raz vo štvorici a inak stále vo dvoch...nijako mi to nevadilo...stratégia bola iná, ale ináč je to v pohode...hra je to skvelá ako v dvoch hráčoch, tak v plnom počte...

30.7.2010 08:57:24

vo dvojici
trosku som tuto hru obchadzal , lezala vo skrini , mal som pocit , ze zena to hrat nebude . Po nastudovani a par hrach , zena ma poraza ,ako v Nexuse . Hra je jednoducha , svizna , atmosfera tiez nechyba. Velmi, velmi prijemne prekvapenie . Pripajam sa k nazoru , ze vo dvojke vynikajuca .

19.4.2011 23:03:33

Vybíráme z Bazaru

Mariposas
Mariposas
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas