Vládci podzemí

xxxxxxxxoo hodnoceno 516x (Seznam vlastníků)

Vládci podzemí - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
MindOK
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pre jedného...

Prajem Vám všetkým pekné sviatky a pripájam otázočku :

Skúšali ste už niekto hrať VP ako sólo solitér.

Pred Vianocami som si zaobstaral túto, podľa mňa veľmi vydarenú hru, no skončil som tak, že moje "dieťatko", ktoré malo nedávno 18 rokov a teraz má celkom iné záujmy ako hrať so svojím obľúbeným ockom spoločenské hry, sa na mňa vykašľalo. Z toho dôvodu som sa pokúsil mierne modifikovať pravidlá, no zatiaľ to nie je celko ono.
Po úvodnom hraní, kde som hral sám so sebou, so sebou a so sebou ( vlastne som hral za všetkých štyroch hráčov), som sa pokúsil upraviť pravidlá na spôsob : ja + 3 nehrajúci hráči. Držal som sa pritom základných pravidiel z manuálu pre hru 3 hráčov s tým, že som mal okrem svojho dungeonu vyložené aj prehnuté dosky ostatných troch hráčov nahor stranou na vykladanie kariet akcií ( či ako sa to volá...). Pri hraní jednotlivých akcií nie je v ničom problém, kocky na ukazovateli " obľúbenosti" sa posúvajú celkom rovnomerne, nik nie je nejak zvlášť zvýhodňovaný.
Problémy nastanú jednak pri " výplatnom dni" - tým pádom aj pri rozdeľovaní hrdinov medzi jednotlivých hráčov. Nehrajúcim hráčom nezapočítavam " zlé body" za obľúbenosť, a tak nakoniec pred bojom skončím s najsilnejšou zostavou hrdinov. To by sa dalo vyriešiť zbieraním a ponechaním príšer pre jednotlivých hráčov, kde by sa im vo " výplatný deň" započítali " zlé body" za obľúbenosť, a tak by bola väčšia šanca dostať aj nejakého zo slabších hrdinov. Výber príšer, príp. miestností pre " nehrajúcich" hráčov riešim hodom 6-stennou kockou. Ďaľší problém nastáva pri samotnom boji, kde, ak vyfasujem paladina, nemám šancu sa ho počas boja zbaviť. Zrejme posledný ( ak si dobre spomínam...) problém je pri záverečnom počítaní bodov, kde končím z viacerých tu nemenovaných príčin ( listy od ministerstva a pod. ...)väčšinou v mínusových bodoch.
Ak ste sa dočítali až potiaľto, díky za pozornosť, a vopred ďakujem za prípadnú reakciu na moju otázku... :-)

Alex02.

25.12.2009 17:49:47

Alex02

Pre jedneho...
... este raz diky za nejaku odpoved...

Alex02.

30.12.2009 16:12:57

Alex02
napadlo mě to takhle
-příšery ostatním hráčům losovat a pak vyhazovat do vzdálených krajů
-při výplatě vzít kostku hodit každému nehrajícímu hráči kostkou vydělit dvěma a zaokrouhlit nahoru - to budou body ke zlu

nemám to vyzkoušeno, jenom si to takhle dovedu přestavit abych se neuhrála za ostatní nehrající hráče - až bude čas vyzkouším a snad i napíšu raport

30.12.2009 17:32:24

Vybíráme z Bazaru

Settlers Zrod impéria
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas