Virgin Queen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Španělský král Karel V. umírá a na jeho místo nastupuje Filip II, který zděděné impérium povýší na první „říši, nad níž slunce nezapadá“. Bohužel mu do této snahy „hážou vidle“ ostatní národy. Turecko podporuje piráty ve Středomoří, Holanďané se úplně zbláznili a chtějí spolu s Hugenoty samostatnost, Francie spolu s Anglií přepadá lodě s poklady, ale Anglie je navíc k tomu protestantská. Jediné potíže nejsou se Svatou říší římskou, ale ta se zase bije s Tureckem o Vídeň. Všichni navzájem sice podporují umění a vědce, ale navíc (jako formu umění) posílají špiony a dokonce nájemné vrahy. Ještěže je občas šťastné nějaké to manželství.......

Hra Virgin Queen je přímým pokračováním hry Here I Stand. Odehrává se v letech 1559-1598 (doba vlády Filipa II.) a utká se v ní 6 mocností:

  • Osmanská říše
  • Španělsko
  • Anglie
  • Francie
  • Svatá říše římská
  • Protestant (Holandsko a Hugenoti)

Pravidlově je hra velmi podobná Here I Stand - hra je řízena kartami, probíhá v kolech, kde v každém kole hrají hráči postupně akce za body z karet, najdeme v ní vojenský, námořní a náboženský souboj a politiku.

Nicméně je zde vidět poučení, protože zatímco Here I Stand se pravidelně rozpadl na soubor tří téměř nezávislých dvojic, ve Virgin Queen se nic takového nestává, protože každý stát má alespoň 2 nepřátele. Například náboženství, do kterého se nyní velmi aktivně zapojují tři státy místo dvou, nebo souboj Španělsko - Francie - Anglie, kde v podstatě všichni válčí proti všem.

Navíc pak přibylo pár možností jak nasbírat body a tak je válčení sice stále důležité, ale už ne životně.

  • Sňatky - především Francie má spoustu volných dam a mužů, kteří by se rádi vdali/oženili a tak vyjednávání o vdavkách zpestřuje diplomacii. Anglická královna má navíc k dispozici tabulku „Jilted by Elizabeth“ (opuštění manžela).
  • Vědci a umělci - jednotlivé národy mohou podporovat své vědce a umělce a pokud to dobře dopadne, tito jim přinesou body. Pokud ne, odnesou si své zlato a v klidu dožijí někde v ústraní.
  • Svatá říše římská - si na začátku hry zvolí, jestli je pro/proti/neutrální vůči protestantům a podle toho na konci hry dostane body.
  • Špionáž - každý má možnost poslat k cizímu královskému dvoru špiona a s jeho pomocí pak provádět špoináž nebo vraždit vojevůdce a panovníky. Také lze iniciovat anglickou katolickou rebelii.

 

Hra má několik možných konců. Buď získá jeden národ 25 vítězných bodů, nebo vyhraje Protestant/Španěl/Svatá říše římská na náboženství, nebo kdokoli získá dostatečný počet opevněných měst.

Autor: Kolouch

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora + Promo ve fólii
Kutná Hora + Promo ve fólii
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas