Vinohrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cz verzia hry


Na BGG som videl, že tento rok vyšla HU a PL verzia hry. Nepočuli ste, že by sa niektoré z CZ vydavateľstiev pohrávalo s myšlienkou vydať hru po Česky? Zvažujem kúpu, tak či mám zháňať ENG verziu alebo počkám a podporím české vydavateľstvo.
2.7.2020 20:57:51

@duxis tak to mi ušlo, to je pravda…dík

31.12.2021 09:04:21

@duxis ke dnešku to vypadá, že to exclusive nebude viz. https://eshop.albi.cz/albi-exclusive-predplatne-i/.

Dalších pět her z balíčku je označeno exclusive, ale Viticulture ne.

3.1.2022 11:58:44

V predplatnom to ako exclusive oznacene nie je, ale priamo na stranke hry (https://eshop.albi.cz/vinohrad/) uplne dole pisu, ze je to exclusive : “Hra Vinohrad je součástí labelu “Albi exclusive”, který sdružuje hry dostupné exkluzivně na e-shopu a prodejnách Albi.”

3.1.2022 12:05:16

@surko86  máš pravdu.Na té stránce co uvádím jim jenom chybí label u Vinohradu.Díky za opravu.

3.1.2022 12:13:18 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jacob Tuscany to podle popisku a obsahu hry na https://eshop.albi.cz/vinohrad/ nezahrnuje.

3.1.2022 13:56:44

@vitac V porovnání s ostatními produkty z řady albi exclusive jim tam chybí štítek, ale dole v popisu produktu mají napsáno:

Hra Vinohrad je součástí labelu “Albi exclusive”, který sdružuje hry dostupné exkluzivně na e-shopu a prodejnách Albi.

3.1.2022 13:59:19 | Upraveno autorem (porovnej)

@KubaLib Já jsem neřešil “Abli exclusive”, ale odpovídal jsem na starší dotaz, jestli jde jen o základní verzi Viticulture, nebo je tam i rozšíření Tuscany:)

3.1.2022 15:00:45

@vitac Pardon, jako bych nic neřekl. :-) Nějak se mi to namixovalo dohromady.

3.1.2022 15:05:58

Bez Tuscany to nemá cenu pořizovat, ne? Jakože pro zkušenější hráče a co nejlepší zážitek. Jak to vidíte, kdo to hrál?

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

3.1.2022 17:02:26

Za me: Hral jsem jak s Tuscany tak bez nej. Je to jiny, ale rozhodne i zakladni verze je moc pekna zalezitost. Rozhodne to nemam tak, ze bych to pokazdy musel hrat s Tuscany.

Btw verim, ze se v CZ chytne a Albi vydaji i Tuscany ;)

3.1.2022 17:17:14

@cartas  Jak hodne jsou tam nesmysly? Rikal jsem si, ze bych hru poridil kvuli zene, ktere pochazi z vinarske oblasti. Pred tydnem jsem videl Albi days predstaveni a myslim si, ze bych dostal po kebuli, kdyby hra opravdu obsahovala blbosti typu - vem 1 porci cerveneho a 1 porci bileho a mas - sumive vino. Je to ojedinely exces, nebo tech nesmyslu je tam povicero?

3.1.2022 17:37:49

@p_lichnovsky rozhodne nejsem vinar, abych se mohl fundovane vyjadrit. Ale tohle si vybavuju uz z me prvni hry, ze muzes ze dvou dobrych vin udelat jedno hnusny :)
Zadny jiny vystrelek si nevybavuju.

Jinak mi to prislo pohodove hrani a dokazu si predstavit pohodovy vecer se sklenickou vina a Vinohradem na stole.

3.1.2022 18:08:20

Vidim to podobne jako @cartas . Ja hral nekolikrat zaklad a s rozsirkem jsem to hral asi jednou, mozna dvakrat.

Chci to hrat doma s zenou a detma, to mi prijde i jen ten zaklad uplne v pohode.

Mechaniky, ktere by se nemusely znalci pozdavat (ja uplne neposoudim):

  • Pinot plodi zaroven cervene i bile hrozny
  • hrozny zavres do sudu a jsou stale lepsi a lepsi
  • ruzove se dela jako 1 dil cerveneho a 1 dil bileho*
  • sumive se dela jako 2 dily cerveneho a 1 dil bileho*

 * Tady plati to, jak rikal @cartas - z vice hnusnych hroznu udelas super sumivy :)

Ale je to jen hra, clovek to musi brat kapku s rezervou. V takove Agrikole taky moc nedava smysl, ze kdyz si sousedi letos udelaj detatko, tak my uz nemuzem.

Hra je to kazdopadne vyborna.

3.1.2022 18:28:39

Za mě základ fajn hra,ale po hraní s Tuscany už jsem se k němu neměl chuť vrátit. Tuscany jsem ještě doladil s Visit from the Rhine Valley, pak je to pro mě naprosto ideální.

3.1.2022 18:44:00

@p_lichnovsky “Nesmyslů” je tam povícero, ale podle mě nic, co by se nedalo překousnout, brát s nadsázkou a chápat, že jde o zjednodušení kvůli mechanikám hry při zachování tématu.

Většina už byla zmíněna, tak ještě třeba doplním, že odrůdy hroznů jsou ve hře jen proto, aby měly nějakou číselnou kvalitu od jedné do čtyř (jestli se nepletu) a bílou/červenou (sic) barvu, přičemž ve vinohradu se hodnoty stejné barvy různých odrůd při sklizni ve finále stejně sečtou. Mě nejvíc dráždí jak psal @Bluda , že sklizené hrozny zrají úplně stejně jako hotové víno:) 

Ale hra je to skvělá, s přítelkyní jsme milovníci vína, takže Viticulture je, spolu s Vinhos, u nás na stole velmi často.

Já bych osobně už základ nehrál a ani bych nehrál bez dalších drobných rozšíření, které obsahují další/alternativní žluté a modré karty, ale jak je vidět z diskuse, to záleží na osobních preferencích.

3.1.2022 19:17:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaznělo už někde, co bude ten bonus ke hře, který je uveden u Albi exclusive - předplatné I ? Na eshopu Albi je psáno, že to nebude hra zdarma a že tím bonusem bude sleva na nějaký další produkt. Což mě až tak neláká k pořízení celé kolekce, když mi jde třeba jen o dvě tři hry. Mít tam nějaké promo karty by bylo mnohem zajímavější. A že u Vinohradu ty možnosti jsou.

13.2.2022 13:51:51

@Bloud Jak říkáš. Psali že bonus bude sleva na nějakou hru. Nějaké promo by bylo určitě fajn. Ale co to nakonec konkrétně bude to se dozvíme do konce února kdy má přijít první hra z předplatného.

13.2.2022 14:19:01

Vybíráme z Bazaru

Imperium: Dějiny + doplňky
Imperium: Dějiny + doplňky
Akt. cena: 870 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas