Village Port - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Kronika panství
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: 999 Games
Eggert-Spiele
Gigamic
Pegasus Spiele
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Druhé velké rozšíření ke Kronice panství přináší nečekané možnosti plavit se vlastní lodí po světě, obchodovat a vysílat misionáře. 

Na začátku hry překryjte lokaci cestování nově vyřízlou mořskou plochou s přístavem ve vaší vsi. Každý hráč dostane destičku své lodi (obdobné funkce jako váš rodinný statek), na které smí vždy vézt až tři obchodní komodity, popřípadě člena rodiny. Když aktivujete lokaci cestování sebráním kostky vlivu z příslušného pole, můžete z přístavu svou dřevěnou loďkou vyrazit vstříc obzoru. Nejprve zaplaťte jednu, dvě či tři mince, abyste najali kapitána vaší lodě (čím dražší, tím se loď pohybuje rychleji), poté aložte zboží a počňěte obeplouvat ostrovy. Na ostrovech můžete prodejem svého zboží získat více bodů prestiže nežli na domovském trhu či naopak naložit podpalubí kávou a čajem, které draze prodáte na svém domovském trhu u specializovaného stánku. Taky nemusí být špatný nápad vyslat jednoho ze svých rodinných příslušníků jako kazatele do jedné z ostrovních misií a na zpáteční cestě vykopat truhlu s pokladem, se kterou se vrátíte domů vždy bohatší o pár zlaťáků. 

Vedle karet kapitánů hra přináší také karty čtyř vesničanů-námořníků, které můžete najmout v hostinci (rozšíření Village: Inn). Samostanou kapitolou jsou poté karty zlatých a stříbrných cílů, které je možné hrát v jakékoliv modulárně-zkombinované podobě hry. Cíle můžete a nemusíte splnit, pouze vám dávají při splnění požadavků další možnost pro zisk pěti či osmi bodů prestiže. 
Příkladem budiž karta rytíře. Pokud kdykoliv během hry budete vlastnit radniční prsten, koně a tři mince, stačí vám otočit kartu lícem nahoru pro své spoluhráče a okamžitě si připíšete pět bodů prestiže.

Autor: Raine21

Vybíráme z Bazaru

The Art of Star Wars: The Rise of Skywalker ANG
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas