Village Attacks

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Village Attacks - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Grimlord Games
Autoři: Adam Smith
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

Village Attacks: Grim Dynasty, coming to Kickstarter 16th October 2019 @ 20:00 BST!
25.9.2019 22:09:07

posledni update 1.4 a od te doby ticho po pesine. Co na to rikate nebo mate nejake info ktere ke me nedorazilo?

..DeskoHerky Teplice..

3.9.2021 16:14:04

Pry se nedari ani kontaktovat vydavatele  na jinych kanalech nez ks. Zacina to pekne smrdet.

..DeskoHerky Teplice..

3.9.2021 16:18:26 | Upraveno autorem (porovnej)

No vypadá to dost na levacku… tak uvidime…

3.9.2021 21:10:33

Na Everrainu je poslední update ze 4. června, kde už ukázali na obrázcích de fakto tiskový náhledy a že čekají na produkční vzorky a dokončení překladů. 

Ale komunikace od GG je naprosto tragická od konce kampaně, snad leda občas někdo napíše, že zareagovali na žádost o vrácení peněz..nějaké 4-5 měsíců mlčení je u nich naprostý standard. U ETS to bylo to samé.

Pokaždé psali, jak se zlepší v komunikaci a poslední dobou už padly zmínky, že nechtějí psát “fluffy updates”…takže lidi docela dost už i na druhém projektu nadávají. A nějaký (super)backer se snaží vždy ostatní poučovat, že vlastně podpořili projekt, nekoupili hotovou hru a mají držet kušnu. Bla bla. Akorát lidi se důrazně domáhají nějaké informace. 

Jako od GG i v případě, že ideálně obě hry dokončí doporučuju v budoucnu koupit max. hotovou hru, pokud vůbec budou schopní něco dokončit a potichu se nevypařili. 

 

3.9.2021 22:13:30

Nechal jsem refundovat už loni. Tragédie.

4.9.2021 20:06:37

Docela smutné, sám ted backuju 4 projekty - Marvel United a Marvel United xMen ty mě stály dohromady 20k, witchera a ještě komplet edici Hexplore it 1-4 s rozšířeními ty jsou někde okolo 10k, dost mě sere tenhle přístup…. i podpora projektu znamená, že ten projekt se dotáhne, max ne úplně tak super jak se čekalo, ale je to docela prasárna…. rozšíření jsem chtěl, ale už asi nic. 

5.9.2021 17:09:26

Není možná … oni žijí a prý začínají komunikovat… rád se nechám mile překvapit..  

A prý i Everrain je taky už u konce… 

 

Tak, že by lepší časy? :-)

12.10.2021 09:19:54

Uvěřím až bude Everrain doma :-)

12.10.2021 09:54:16

Ahoj teď jsem zjistil, že to mám backnutý :) Nevíte někdo, jak se to vyvíjí, pokud se to vyvíjí? Díky předem za jakékoli zprávy.

9.8.2022 22:17:39

@Kadylek Podle jejich slov to mají hotové a jediné, co jim zbývá, je výroba a rozeslání. Nicméně je tu malý háček. Nebudou to vyrábět, dokud nebudou vědět, kdy to budou posílat (zároveň si to teď nemohou ani dovolit poslat kvůli ceně dopravy). A to budou vědět, až doručí celý Everrain. A tady je ten hlavní problém - Everrain je v Americe ve skladech u distributora, který chce zaplatit za celou distribuci dopředu. A na to nemají peníze, protože prý čekají na velkou sumu od finančáku. Dokud ty peníze nedostanou, tak bude Everrain na skladech a vysávat další peníze.

A teď co to znamená pro Village Attacks? Záleží, kde přesně se nacházejí mezi “nechcem používat peníze z jiného projektu na doručení Everrain (přestože by to dávalo finančně smysl, jestli ta daňová vratka je tak najisto)” a “došli nám úplně peníze”. Podle mě je reálně možné, že ten projekt se prostě nevyrobí. Určitě bych čekal doplatek, cena dopravy už nikdy neklesne na cenu, na kterou vybírali.

10.8.2022 00:46:18 | Upraveno autorem (porovnej)

O duvod vic tesit se na duchod. :)

..DeskoHerky Teplice..

10.8.2022 10:24:35

@UmmA Díky moc, četl jsem si pak komentáře na KS a je to tak, jax to skvěle shrnul. Je to spolu s Madeirou druhá kampaň na vodě, ale rozhodně nad ani jedním nemávnu rukou. Máte někdo zkušenosti, jak se v těchto situacích “JEDNOTNĚ“ postupuje, kde se nasr… backeři sdružují? Díky!

10.8.2022 10:38:01

@Kadylek Tak to sis to teda vyžral. Kromě stěžování na fóru těch možností máš málo. Žádná z těch firem tu nemá zastoupení, What's your Game je aspoň v EU (Portugalsko), Grymlord games je už mimo, Velká Británie. Nějaký Američan se snaži u Madeiry poštvat na WYG soud a komisi EU (dostali nějaký grant), ale naději bych tomu nedával. Nejsem právník, ale podle mě jediný providitelný způsob, jak na ně soudně zatlačit, je zorganizovat backery ze země té firmy, aby začali proti ní postupovat. 

Ale hlavně pokud nešlo o otevřený podvod, ale “jenom” to špatně zvládli, tak se asi nic nelegálního nestalo (nebyly by první ani poslední, kteří KS nebyli schopni doručit, protože jim došli peníze). To může být koneckonců důvod, proč Grymlordi nepoužijí finance z Village Attacks na doručení Everrain - to už by podvodné jednání být asi mohlo. 

Dalším vyústěním může být bankrot, kde bys teoreticky mohl mít právo hlásit se o hru (náklady na doručení by sis ale určitě musel zaplatit sám), nicméně určitě by se to táhlo a záleží, jaké další závazky ta firma má.

No situace je rozhodně neveselá.

10.8.2022 16:28:20

V podobné situaci jsou backeři s black list games. Zpátky na zem. To je jak kdyby vám dlužilo sro v cizí zemi několik tisíc. To se nevyplatí ani vymáhat. Maximálně když ta firma zbankrotuje tak si přihlásíte pohledávku (vypíšete si cizojazyčný formulář, záleží kde to je a jestli to vůbec zjistíte a dokážete vyplnit) a pokud tam není nějaký zádrhel ve stylu, že musíte mít v té zemi zástupce pro doručování korespondence (jako že to být může), tak vám nedorazí hra, ale po nějakém roce podíl na tom co zpeněží konkurzní správce (pár korun), na hru můžete zapomenout pokud krachnou, nikdo vám nic doručovat nebude. Soudit se můžete o co chcete, pokud prostě nemají prachy na výrobu a doručení tak to prostě nevyrobí a nedoručí a přednostně budou řešit svoje závazky tak aby přežili.

Ta organizace backerů by byla o čem, aby je poslali do konkurzu a tím pádem to nedodali?

10.8.2022 20:52:18 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep Naprosto souhlasím. Ta organizace backerů v příslušné zemi by byl jediný způsob, jak to zkusit dohnat k soudu, kdyby měl člověk podezření na podvod. To už jsme ve fázi, kdy člověk nevěří, že hru uvidí a chce se domoci aspoň nějaké náhrady (a satisfakce, často ani podvodníkům nic nezbude, z čeho by bylo brát). 

Nicméně nejen v tomto případě jim jen asi došli peníze. Nějaké úsilí vyvinuli a prostě to nevyšlo.

11.8.2022 10:44:18

@UmmA U nás to funguje tak, že za určitých podmínek má společnost na sebe povinnost podat insolvenční návrh, firma prostě nemůže dál sekat dluhy s vědomím, že už nemá šanci je splácet. V momentě kdyby si poštval na někoho takto policajty a tohle tam smrdělo, tak se sami dobrovolně pošlou do konkurzu, aby neměli sami za sebe průšvih...sorry žádný podvod, prostě nám nevyšlo podnikání, kdo mohl tušit, že dovoz z Číny bude stát 10x, už jsme měli před tím provozní úvěry, a nazdar.

Tady by se slušelo zdůraznit, že KS nenese zodpovědnost vůbec za nic, je to jen zprostředkovatel co shrábne provizi. A chtě nechtě, spousta těch KS společností reálně funguje na principu letadla, Vaše peníze použijí zčásti na vývoj další hry a poštovné uhradí třeba až z peněz z další kampaně. Pokud jde poštovné na 10násobek, tak prostě reálně mohou kvůli tomu krachnout a zůstanou po nich dluhy jako v kterémkoliv jiném podnikání, kde se tohle stane. Podobně jako kdekoliv jinde nějaké srocování nepovede k tomu, že vám dodají hry nebo vrátí peníze. Tím, že je to na KS nebo že jsou to deskové hry tak to není nějak vytržené z reality a nepodléhá to jiným pravidlům. Prostě jste zaplatili za zboží, a pokud to nezvládnou tak skončí a zůstanou po nich dluhy.

Mají několik možností od znovuotevření PM, přes další kampaň, až po to jít do banky nebo říct si backerům o další peníze. Jde jen o to kolik jim chybí peněz, nejen z této kampaně, ale celkově. No a pokud chce někdo po nich zaplatit za distribuci dopředu tak k tomu může mít důvod, třeba už mu dluží nebo nesložili v termínu zálohu nebo jsou prostě problémy s platbami za distribuci a distributor by nerad sám krachnul.

 

11.8.2022 11:58:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@UmmA @czechImenhotep Oběma děkuju za pohled na věc. Vím, jak fungují insolvence (tedy naštěstí ne z vlastní zkušenosti ;)) a je mi jasné, že výsledkem může být úplná ztráta peněz, částečná refundace z toho, co zbylo (nebo taky ještě přijde hra, kdo ví).

Na to sdružování backerů jsem se ptal ze dvou důvodů: 1) v komunitě “postižených“ budou informace o skutečném stavu projektu nejpřesnější a detailní (od “místních”, lidí, kteří třeba i mají nějaký živý osobní kontakt), 2) kvůli možnosti připojit se k nějakému hromadnému aktu (návrhu na podání insolvence, žalobě apod.), protože připouštím, že mohou mít problémy, ale o to víc by měli komunikovat a ukázat karty. To se neděje, takže řešením je pro mě i satisfakce, ze které žádný prospěch nevzejde. Nemám rád, když se mnou někdo vyjebává a zatím vždy jsem se (mnohdy velmi zarputile) domohl toho, co mi náleželo. Pravda, nikdy to nebylo v zahraničí, což je kámen úrazu, do POR ani UK kvůli tomu nepojedu - to leda by prokazatelně hry někde v Evropě měli a navrhli, ať si tam pro ně přijedeme, to bych si výlet v duchu příjemné s příjemným udělal, i kdyby to bylo dražší než samotná hra :) …což by u Village Attacks nejspíš ani nebylo…

Asi nezbývá než sledovat komentáře na KS, to je teď pro mě jediný místo, kde se něco může objevit.

Ještě jednou díky, je milé aspoň tady cítit trochu empatie a dostávat rady, ačkoli vám to může být šumáč ;)

Jo a že KS za nic neručí, to je mi naprosto jasné, dobře si to zařídili.

12.8.2022 05:51:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak je to tady. Insolvence. Krach. Penizky i hra pa pa.

..DeskoHerky Teplice..

11.5.2023 18:34:03

Prostě to vzdali a raději poslali do kopru. Mám u black list games backnuty street masters. Už se v tom ta firma potácí jeden a půl roku, designeři to dávno zabalili, nedodaných pět velkých her, vyrobeno, skladem v Číně. Jsem stále v němém úžasu, že to prostě nepoložili. Odprodali licence, teď Altar Quest ve prospěch Steam forge games, dříve prodali připravené hry pro kampaň a KS kampaně za ně dělala jiná firma…a prostě odmítají to vzdát a skrachovat. Teď údajně je do 15.5. na změnu adresy a pak udělají oznámení a údajně sdělí jak to pojede z Číny, možná bude doplatek, evidentně jsou v dluzích až po uši, ale prostě to nevzdávají. Podobně Devil pig games, což byla ve finále firma o jednom člověku, která měla hry ve francouzském přístavu a nemohla je ani odtamtud dostat k backerům, protože neměla na zaplacení za skladování a odtušil jsem, že majitel si vzal monstr úvěr..psal něco o tom, že musí přežít rok a půl, aby se vyhrabal z největších sraček, a spekuluji, že se za něj zaručil. Nebo Diea games, prostě byli s Euthií v kopru a nakonec to Steam forged games vydali. No a největší otazník je teď s Mythic games.

Občas se tu objevují až filozofická temata ohledně podpory začínajích autorů na KS, otázky ohledně výhodnosti nabídek. Myslím si, že po zkušenostech s poštovným a přičítáním DPH ke hrám budou z dlouhodobého hlediska životaschponé společnosti, které nebudou nabízet monstr hry nebo levné hry, ale hry v licenci za které si nechají zaplatit.

11.5.2023 19:30:40

Vybíráme z Bazaru

Oathsworn - Into The Deepwood
Oathsworn - Into The Deepwood
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas