nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Village Attacks

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy, Horror, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Grimlord Games
Autoři: Adam Smith
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Existuje místo, které zlo nazývá domovem. Hluboko v podhůří osamocené krajiny stojí hrad, kde se usadila stvoření z mýtů a legend, a odtud vyrážejí do světa a působí nevýslovnou hrůzu. Příliš dlouho žijí místní vesničané ve stínu tohoto místa, ale tomu bude nyní konec! Hrdinové a dobrodruzi z celé země vyslyšeli volání vesničanů do zbraně a všichni nyní přicházejí, aby zničili to, co dává zlu život. Nemůže jim ale být dovoleno uspět!

Village Attacks je kooperativní hra pro 1-5 hráčů, kde se hráči ujímají role nejznámějších a nejobávanějších tvorů z mýtů a legend. Hluboko v odlehlých částech světa jste se vy a vaši monstrózní bratři usadili v ohromném hradě v podhůří země, kam se většina bojí vkročit. Ale místní vesnice má dost zla, které leží u jejích dveří, a rozhodla se obléhat hrad ve snaze vyhnat vás a zničit cokoli, co vás k tomuto světu váže. Hráči mají za úkol bránit srdce hradu před náporem vesničanů. Cílem hráče je zabít dost vesničanů na to, aby byla jejich morálka zlomena a ustoupili, ale pokud se vesničanům podaří zničit srdce hradu, pak je vše ztraceno!


Příprava hry:

Nejprve je vybrán scénář a podle něj se nachystají místnosti. Připraví se jednotlivé balíčky karet a nastaví se přehledová deska hry, tj. počet životů srdce hradu a morálka vesnice. Útok vesničanů na srdce hradu mu způsobuje zranění a zabitím vesničanů se snižuje jejich morálka. V základní hře existují vesničané tří typů: běžní rolníci, lovci a městští hrdinové. Městští hrdinové jsou jedineční a mají své statistiky a jednu dovednost. Každý hráč si vybere jedno monstrum, za které bude hrát. Každé monstrum má své statistiky a své specifické dovednosti. Zabité monstrum se může oživit v srdci hradu. V obraně hradu monstrům pomáhají pasti, které mohou umístit do místností a následně mohou likvidovat vesničany.


Průběh hry:

Každé herní kolo se skládá ze 3 fází, které se odehrávají v následujícím pořadí:

  1. Fáze monster: Monstrum s mincí prvního hráče hodí kostkami a poté je utratí za provádění akcí, jako jsou pohybové, útočné a aktivační schopnosti. Jakmile skončí, je na řadě další monstrum a tak dále, ve směru hodinových ručiček kolem hrací desky, dokud všechna monstra nedokončí svůj tah.

  2. Fáze vesničanů: Nejprve se číselník vesnické události zvýší o množství monster hrajících scénář. Události se spouští, když toto číslo dosáhne určitého bodu, který je specifikován v každém scénáři. Dále všichni vesničané ve hře zaútočí na všechny cíle v dosahu a přesunou se směrem k srdci hradu, vždy v tomto pořadí. Poté mohou být spuštěny pasti umístěné v místnostech a následně jsou odstraněny. Nakonec se zrodí noví vesničané. Hráči se mohou střídat, aby mohli ovládat pohyby a útoky vesničanů, nebo si mohou vybrat jednu osobu, aby tak činila po celou hru.

  3. Fáze úklidu: Poslední fází je úklid. Všechny žetony a karty, kterým vypršela platnost, jsou ze hry odstraněny, je přidána nová karta pasti na přehledovou desku hry a mince prvního hráče se přesouvá ve směru hodinových ručiček kolem stolu.


Konec hry:

Scénář je úspěšně dokončen, pokud jsou splněny jeho podmínky. Pokud ukazatel zdraví srdce hradu klesne na nulu, hráči scénář prohráli.


Ke hře existuje několik rozšíření. Větší se jmenuje Horrors of the Sands a kromě nových monster a městských hrdinů obsahuje nový typ vesničanů a možnost přivolání pomocných monster. Ostatní rozšíření obsahují již jen nová monstra a městské hrdiny.

Autor: darkw