Velká pětka - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MNKY
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vlastní upravení pravidel ...

Z mého pohledu bych hru malinko doupravil / zjednodušil  následujícím způsobem.

1) Příprava 
- z žetonů zvířat se vybere od každého druhu jeden a dají se dospod žetonů) 
→  nestane se vám pak že čekáte na poslední zvíře které je vespod 3x 

2) Doplňování zvířat 
  - pokud je zóna obsazená jiným zvířetem, tak hod opakuji 
   
3) Oheň 
  - nezapomínat, že pokud by měl  propuknout oheň v oblasti kde je jack, tak  tam nic není.


  - pokud by měl padnou do stejného místa kde je zvíře, tak přehodím šestistěnnou kostku 
  -- pokud nepadne oheň přímo na zvíře, tak neutíká 
  -- na začátku každého tahu se oheň putuje v rámci regionu směrem k nejbližšímu  zvířeti  o jedno pole (teprve pokud dosáhne pole, kde je zvíře tak zvíře utíká)


4) karta Silný déšť (kdy všichni hráči nemohou přes řeku)
  - uhasí všechny ohně

5) speciální schopnosti 
  - pokud je hráč na stejném poli jak Kate, může za 1 akci provést pozorování dle pravidle pro Kate

 

2.4.2024 16:10:39

Tohle mi přijde jako hodně výrazné zjednodušení pravidel. Za mě ta základní varianta je docela dost lehká už tak jak je, natož pak s těmahle úpravama. Ale pokud vám to takhle vyhovuje, tak samozřejmě proč ne.


Na druhou stranu, pokud se vám nedaří vyhrávat ani základní obtížnost, tak bych spíš doporučil se zaměřit na něco, co možná děláte špatně (nemyslím pravidlově, ale spíš ze strategického/taktického hlediska). 

Osobně doporučuji se nebát občas použít jednu z těch drahých akcí, tj. ovládání události nebo přidání zvířete, když jinak daný hráč nemá ve svém tahu nic moc co dělat (vše je od něj daleko např.) Stejně tak nezapomínat na objížďku, dokáže někdy ušetřit dost akcí. 

Tolik v základní obtížnosti nemusíte hrotit jídlo a palivo. 

Snažte se využívat schopnosti průvodců důmyslně, tak aby byly ku prospěchu všem hráčům a ne jen danému hráči na tahu. Takže např. Kate vidí dobře zvířata, tj. může se prioritně soustředit na řešení ostatních věcí a zvířata má jen jako bonus, dokonce může jejich vidění někdy i odložit, aby pomohla ostatním hráčům atd.

9.4.2024 10:21:02

Tak je to ulehčení.
  na objížďku jsme samozřejmně zapoměli.

Žena není zvyklá na kooperativky a akce obětování svých bodů a pomoci druhému je jí proti srsti  … 

Hráli jsme zatím několikrát ve složení ( já , žena a dvě děti 7 a 10 let), kdy bohužel spoluhráči preferují kochání se a zkoušení štěstí bez většího plánování … 

Každopádně při hře je třeba brát velký zřetel na řeky , aby se nestalo, že se hráč zasekne a nemůže se moc pohnout.


  
 
 

15.4.2024 10:34:49

No a od toho to hrajete, abyste se naucili spolupracovat, ne? Jinak nema smysl hrat koop, kdyz hraci nechteji pomahat druhym a kazdy si jede jen to svoje. Za me idealni prilezitost ukazat rodine silu spoluprace 😀 

Ale ne, delam si srandu, proste to neni pro kazdeho. Tvoje uprava mi prijde az moc slozita na pravidla a zaroven moc zjednodusovaci, takze se z toho stane uplne jina hra. 

Zkuste si zahrat treba jen na hledani tri zvirat (kratsi varianta na konci pravidel). Hodne to zjednodussi hru, pac se do hry dostane min udalosti, ktere jsou povetsinu svinici. No a nebo odendej par spatnych karet, pravidla se nezmeni, jen budete mit vyssi sanci, ze uspejete.

15.4.2024 11:26:49

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad
Vinohrad
Akt. cena: 730 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas