Velká Pardubická Steeplechase

xxxxxooooo hodnoceno 17x (Seznam vlastníků)

Velká Pardubická Steeplechase - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sport
Herní kategorie: závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TAPE v.o.s.
Autoři: Josef Plch
Rok vydání: 1992
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Železník, který padl na Poplerově skoku, vítězí! Běží v čele závodu Velké Pardubické! Heroický výkon! Fantastické! To nikdo nečekal!“

Hráči ve hře Velká Pardubická představují majitele stájí, které mají v závodě určitý počet svých koní. Cílem hráčů je nejen mít své koně na prvních třech místech, ale také vsadit peníze na koně, o kterých si myslí, že závod vyhrají.

Příprava hry:

Každý z hráčů si vezme své dva koně a umístí je na start. Také si vezme obnos peněz dle tabulky v pravidlech a vsadí je na jednoho z koní, o kterém si myslí, že zvítězí.

Průběh hry:

Hráči házejí kostkou a dle čísel posouvají své koně po závodišti. Přitom ale musejí respektovat překážky, které musí přeskočit. Pokud by v rámci hodu kostkou zůstali na některé z překážek, musejí se vracet buď před tuto překážku v různém rozmezí hracích polí nebo se naopak dostanou automaticky za překážku. Pokud se kůň dostane na žluté políčko (kůň bez jezdce), musí se taktéž vrátit o několik polí. V oranici se od hodu odečítá hodnota "1". Pro koně hráče může také hra skončit, pokud skočí přímo na černé pole (Taxisův příkop) nebo třikrát na vodní překážku.

Konec hry:

Každý kůň se snaží dojet na pole „Cíl“. Jakmile se toto podaří třem koním, závod končí a majitelé těchto prvních tří koní dostanou určitý obnos peněz, stejně jako ti hráči, kteří si předtím vsadili na pozdějšího vítěze. Hra má v podstatě dva výherce. Majitel stáje vítězného koně se považuje za vítěze závodu. Hráč, který po rozdělení odměn bude mít nejvíce peněz, hru vyhrál.

Autor: Paco

Vybíráme z Bazaru

Pivrncova putyka - od 1 Kč
Pivrncova putyka - od 1 Kč
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas