Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

pecovarhy
To je privátní grupa, lepší link by nebyl? ;)

11.2.2021 18:14:23

Email
Vsetkym zaujemcom o mapu ktorych som mal v zozname som odoslal email. Ak niekto nedostal email, tak ho v zozname nemam a bolo by dobre aby mi napisal spravu :) inak sa moze stat ze sa mu neujde.

11.2.2021 22:17:49 | Upraveno autorem (porovnej)

to Wlk & Peco
Pozeral som fotky v e-maily. Vyzerá to fakt super. Aj tie miniatury sú jedna pecka. Už len dorobiť zvyšné okolo Mordoru atď. a bude to vyzerať fakt epicky. Mám z Vás radosť chlapci! ;)

12.2.2021 08:23:59

Miniaturky
Miniaturky - vacsina je hotova, hory musia pockat. Na miniaturkach budem pracovat akonahle rozpredam prvu varku map. Potrebujem dolozit financie minimalne tak aby sa mi vratili naklady za mapu. Az potom sa zacnem naplno venovat miniaturkam.

12.2.2021 08:47:26

Miniaturky
Těším, mapa je skvost, škoda že neubude neoprén, tak ale zase člověk nemůže mít všechno no.. :)

12.2.2021 10:24:31

to Wlk & Peco
Nevidím na mape victory pointy (I & II) za dobytie konkrétnych miest alebo osídlení? Napr. Minas Tirith bol za II body čo sa písalo aj vedľa názvu mesta. To tam neplánujete dať?

12.2.2021 11:20:25

Predatorik
Ak sa pozrieš pozornejšie, je to tam vyznačené takto:
Pevnosti (2VB): podfarbené (červenou alebo modrou), väčšie písmo a symbol "=" pred a za názvom
Mestá (1VB): podfarbené (červenou alebo modrou) a symbol "-" pred a za názvom
Usadlosti (recruitment): podfarbené (červenou alebo modrou) a symbol "." pred a za názvom
Osgiliath a Fords of Isen: podfarbené sivou a symbol "." pred a za názvom

12.2.2021 11:28:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Posledný update mapy
Dnes sme s Wlkom obaja obetovali nedeľu. No, v dnešných časoch je to asi dosť relatívna obeť, ale tak... Urobili sme, myslím, kus dobrej roboty. Mapa bude trolilinku, ale predsa len vylepšená:
1. pribudne čierna hranica okolo Rhunu, to jazero bude dostupné iba z delty rieky, ktorá sa doń vlieva, žiadne skratky :-)
2. jemné posuny názvov Pelargir a Osgiliath, aby bolo jasné, že názvy týchto regiónov sú úzko prepojené priamo s mestami
3. veľmi jemné, ale o to nádhernejšie úpravy plôch pre Spoločenstvo a Lov na Prsteň
4. decentné úpravy umiestnenia a rozmeru Victory, Corruption a Political stupníc, aby to bolo lahodné oku, ale hlavne, aby si hráči vedeli všetko rozmiestniť prehľadne na mapu. Vážení, kvôli tomuto sme museli presunúť celú jednu obrovskú veľrybu! :-)
5. úprava písma, aby bolo všetko prehľadné:
a) pevnosti, 2 VB "=", podfarbené, kapitálky, najväčší rozmer
b) mestá, 1 VB "-", podfarbené, stredne veľký rozmer
c) usadlosti, bez značky (vyhodili sme "."), podfarbené
d) Fords of Isen a Osgiliath, bez značky, podfarbené sivou
e) ostatné, základ

Tá mapa je limitne blízka dokonalosti, kto sme Wlka oslovili, máme brutálne šťastie. Kto si myslíte, že ešte je čas, dajte Wlkovi vedieť dnes, najneskôr zajtra! Potom budete už len so slzami v očiach sledovať zápolenie pri Meddědovej chajde v Rhosgobeli :-)

Edit: 1. niekoľko fotografií na medzinárodnej FB skupine fanúšikov hry: https://www.facebook.com/groups/wotrbg/permalink/222425556288144/
2. ľudia, ilustrátorka tam dala aj Esgaroth, to som si všimol dnes prvýkrát, je tam Jazerné mesto!

14.2.2021 22:01:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa odoslaná na tlač :D
Takže už je všetko v rukách tlačiarov.

Drobnučké zmeny na poslednú chvíľku:
- vysvietenie prsteňa na polí kartách a družiny hráča za FP
- natočenie Sauronovho oka na poliach kociek a kociek pridelených na hunt
- ešte viac jemne zmenšený Politický tracker

Dal som vytlačiť o 4 kúsky navyše, pre istotu, aha rozmýšľam, že aj ja chcem, tak 3 :D

Trošku nám haprujú tubusy, nemalo by sa to odraziť na cene...

18.2.2021 20:48:19

Skvelý update
z tlačiarne mám správu, že mapy budú v piatok na prebratie, tŕpnem troška či všetko bude ok :D ale azda sa netreba ničoho obávať, strašne sa tešíííím

24.2.2021 15:43:20

to All,
Mapa práve dorazila! Vyzerá fakt epicky! Ďakujem všetkým zaintresovaným! Už sa teším na 3D budovy :)

Urobil som jedno foto v práci, môžte si to pozrieť na:
https://uloz.to/tam/defb6ec0-912d-4df7-9590-8c64408b378d

2.3.2021 13:58:32

Predatorik
Som rád, že sme to úspešne dokončili. Už len hrať. Potom Ti odporúčam rolovať ju "lícom" nahor, keď ju položíš na stôl tak sa vlastnou váhou okraje vyrovnajú.

2.3.2021 14:20:00

to Peco
Myslíš zrolovať tak, aby keď je zrolované vidno len zadnú bielu stranu? Tak ako prišlo v tube?

2.3.2021 15:55:51

nie
zrolovať tak, aby bolo vidno lícnu stranu

2.3.2021 16:56:15

pecovarhy
Už len hrať? Já bych prosil ještě 3D elementy.. doufám, že budou brzo.. ;)
Zítra si jdu do Zásilkovny pro mapu..

2.3.2021 18:00:07

Mapa
No, trvalo to dlouho, ale čekání se vyplatilo.. fakt nádhera, díky.

3.3.2021 10:13:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
Taky moc děkuji mapa dorazila je to pecka

3.3.2021 11:04:11

Feedback
Dík moc chlapi, som šťastný, že sa Vám mapa pozdáva. Keď si spomeniem, že sme pôvodne chceli použiť iba mapu výročnej edície, potom na prvú skicu - nákres od môjho švagra, a potom, keď Wlko prišiel s nápadom osloviť Martinu, a keď mi posielal prvé obrázky od nej... To už som začal tušiť, že robíme niečo naozaj výnimočné, a výsledok mi dáva za pravdu. Vďaka za trpezlivosť, trvalo to 3 roky, z toho ale posledný rok dajme tomu, pri dodržaní pravidiel, by sa to aj tak nemalo s kým ako zahrať. Už len nech sa uvoľnia veci a začneme si opäť užívať hranie...

3.3.2021 16:27:25

Mapa
Úžasné. Opravdu jsem rád že jsem jedním z těch mála na světě, co takovou mapu mají.
I přes to, že podle manželky teď budu týden o hladu, protože mi ji byla vyzvednout v zásilkovně a pak se strašně divila že jsem "vyhodil" tolik peněz, co stojí týdenní nákup, za kus plakátu ;-)))

3.3.2021 18:27:13

pecovarhy
Pamatuju moc dobře, docela fajn nápad, že se nepoužila pouze zvětšená oficiální mapa... ;-) A kdyže budou ty pevnosti? ;-)

3.3.2021 19:47:25

3D
3D projekt je plne v rukách Wlka, on má všetky designérske a technické prostriedky a zručnosti. Čo viem, tak väčšina pevností je už vynyslená, ale neviem, či ich bude ponúkať ako pôvodne zamýšľal postupne, ako ich bude mať hotové, alebo počká kým to nebude mať všetko pripravené naraz.

Nedávno sme sa spolu bavili aj o vychytávke - vylepšenom zobrazení vlajok národov na political tracku. Práca pokračuje, ale odhad dodania si netrúfam predpovedať. Každopádne, aspoň si zatiaľ nebudeš prekrývať tie fantastické ilustrácie :-)

Rozsekala ma hláška o tom, ako manželka vyzdvihla zásielku, to je už herná chyba na úrovni stratégie, podľa mňa. :-) Predstavujem si pôst, čo by som musel držať ja sám - to by som pekne pochudol, nie zlá predstava...

3.3.2021 20:18:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa + stojany na karty
Tak jsem take konecne vyzvednul mapu a musim uznat, ze je nadherna! Jak kresba, tak vsazene pismo a ostatni herni pole.
Take obdivuji stojany na karty, jak vse do sebe pekne pasuje. Nic neni treba lepit a stojany se vlezou do insertu krabice zakladu. Kdyz to srovnam se skladacimi figurkami nektetych her, tak nebe a dudy. Wlcina posunul 3D tisk o level vyse. Diky!

6.3.2021 07:26:52 | Upraveno autorem (porovnej)

vdaka!

@saiwer, Dakujem pekne! :-) velmi potesilo. Dam vediet aj maliarke.

6.3.2021 07:37:28


Update:
Ozvali sa mi nakoniec z jednej spolocnosti v Taliansku (asi ich kriza prikvacila). Mam ponuku na neoprenove 140x99 mapy. Celkova cena mapy pri 5ks odber vychadza na cca 130+tubus+postovne. pri 10ks 125 pri 15 a viac 120E. Takze spravim zoznam a ak je zaujem mozem skusit neoprenove. Tu ale potrebujem platbu dopredu, lebo tolko penazi jednoducho nemam.

3.4.2021 14:12:24

Sice bych radši neoprén, ale na to už je trošku pozdě. Ona ta mapa nebyla zrovna levná...

3.4.2021 18:18:17

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas