Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Náhoda ve hře

Jak velkou roli hraje v této hře náhoda? Dá se hra prohrát i tak, že děláte všechno správně, ale prostě vám nepadají kostky a dojedete na to? Nebo to lze nějak modifikovat, rozložit či zachránit jinak?

20.7.2022 11:06:49

@Wolfsen Pokud jsem při svém domnělém zesměšňování ztrapnil jakožto nedouk sám sebe, přijde mi veskrze zbytečné mávat tady moderátorským bičem. Další si k tomu můžeme povědět v SZ, ať tím tohle vlákno netrpí.

12.8.2022 17:03:27

@Longerin Mám Lordy a Warriory. Jednou jsme hru s nimi zkusili. Ve zkratce → rozšíření hru opravdu promění, ale rozhodně náhodu nijak neeliminují.

12.8.2022 17:04:48

Měl jsem vždy za to, že tato hra, podobně jako například Star wars Rebelion, má především vyprávět nějaký příběh. Přesně to popisuje Marvin. Přece je jasné, že to nejde vymyslet. Kdyby šlo vykoumat, jak vyhrát, nebylo by to zajímavé. Stáváte se součástí příběhu a ovlivňujete ho, ale jak to dopadne, na sto procent neovlivníte. A to je dobře. Podobně je to se Studenou válkou a dalšími hrami.

12.8.2022 17:04:49

@Stepan Souhlasím, rozhodněje to hra cílící hlavně na příběh, to je zřejmé již po první partii. Jádro problému pro spoustu lidí bych viděl jinde (i já jsem měl s hrou problém, než jsem se naučil ji přijmout takovou, jaká je).

Osobně vidím problém v tom, že je hra prezentovaná, recenzovaná a obecně braná za taktickou wargame, což ale prostě ve skutečnosti vůbec není pravda. V tom vidím zdroj spousty rozporů a potenciálního znechucení nad hrou.

12.8.2022 17:25:06

@Magusus nesuhlasím, že to nie je taktická hra len preto, že je v nej náhoda. 

-------------------------------------------------------------------
".. dobré, dobré, len v tých súbojoch mi chýbajú kocky..."

12.8.2022 17:34:03

@stOKYi No já si nestěžuji, mně náhoda nevadí :)

A je spousta lidí, co mají rádi hry pod kontrolou a nemusí to být negativní, jak to vyznívá z Tvého příspěvku 😉

12.8.2022 21:21:20

Ta náhoda je pro obě strany zhruba stejná, prostě občas díky ní vyhraješ, občas prohraješ. Akční karty tu náhodu trochu zmírňují. Jsou tu hody kostkou, taháš žetony, taháš karty, ale i tak je to hodně strategická hra. 
Nestalo se mi nikdy, že bys prohrál díky náhodě, spíš člověk ke konci většinou ztratí pozornost, protože vidí vítězství za rohem, začne spěchat a udělá několik strategických chyb, důležité je v té hře nespěchat.
Hra, ale není pro netolkienisty, je hodně úzce zaměřená, takže pro toho kdo nečetl knížky a nemá svět středozemě rád, tak pro toho hra opravdu není. 
Tady je moje 7 minutové představení hry: 
https://youtu.be/WGqj91mMRkc

 

14.8.2022 07:34:53

Tak nějak souhlas s Lamkal. Jsou tam kostky, tzn. je tam i náhoda. Ale je tam v přiměřené míře a když člověk nespěchá a neriskuje, tak většinou nehraje zásadní roli.

14.8.2022 08:45:38

Ono se spousta lidí rozčiluje, že když má obrovskou armádu, tak se rozbije o hradby nějaké pevnosti. Ale v reálu tomu je taky tak, musíš mít obrovskou přesilu abys něco dobil. Kupříkladu u Brna měli Švédové víc než desetinásobnou přesilu a stejně ho nedobyli. Ono házet útočníkem kostkou na 6 není žádná sranda když obránce hází na 6 a 5. Chce to mít většinou i do útoku připravené nějaké karty. Když je v bitvě navíc nějaký pojmenovaný hrdina, je to síla, která se nesmí podceňovat. Obecně, ale myslím, že trochu jednodušší hru má hráč za svobodné národy, ten může udělat i pár chyb, hráč za stín si toto dovolit moc nemůže. 

14.8.2022 10:17:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak máme za sebou první hru, což samozřejmě není žádný podstatný vzorek, ale tuto první hru rozhodla čisté a pouze jen náhoda. Hráč za Stín se pokoušel vojenský dobít pevnosti a nabrat body. Já jsem do Mordoru přišel se 3 body korupce, ale na každém kroku do Mt. Doom vytáhl protihráč Oko, kdy tam měl 4+ kostky, a jednou trojku. Takže ač jsem obětoval společenstvo jak divý a do pytlíku přidal 4 modré žetony, nestačilo to. I když nás hra velmi bavila a užili jsme si to, na konci zůstala jen taková pachuť, na obou stranách, že Stín vlastně vyhrál omylem něčím, o co se vlastně vůbec nesnažil a já si hezky čistil korupci, ale výsledek vlastně neovlivnil ani jeden hráč a předchozí 4 hodiny vlastně nebyly vůbec potřeba. 

Už když jsem to studoval, tak mi přišlo stoupání k hoře šíleně těžké a neovlivnitelné a jen se to potvrdilo.

19.11.2022 23:32:53

A jak tam dostal tolik kostek? To jsi měl tak velké společenstvo? U tolika kostek to ne vždy za to riziko stojí.

20.11.2022 00:27:47

No tak to je megatrapas. Vůbec jsme nehráli max počet kostek podle počtu členů společenstva. Frodo a Sam se počítají jako jeden? S Glumem tedy max 2 kostky oči? A co když padnou třeba 4 kostky, přehazuje nebo prostě má dvě plonkové kostky které nemůže použít?

20.11.2022 10:00:35

@Infidus Frodo a Sam se nepočítají, s Glumem tedy 1 kostka, limit se váže na počet kostek umisťovaných před hodem,po hodu se tam přidají všechny,kde padlo oko.

20.11.2022 10:18:49

Jo,ok :) díky, už jsem se lekl, že ty 4 kostky na konci tam mít nesměl 

20.11.2022 10:57:32

Vybíráme z Bazaru

Encyklopedie
Encyklopedie
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas