Up Front - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 3
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Avalon Hill
Hobby Japan
Autoři: Courtney F. Allen
Rok vydání: 1983
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Up Front je karetní hra z II. světové války, kde si NEužijete souboje velkých armád, hromadné útoky letectva ani palebnou přípravu tisíce děl. Naopak - dostanete pár vojáků a budete se snažit s nimi porazit nepřítele (který má taky pár vojáků). Nebude to ovšem nic snadného a každá chyba se krutě vymstí - nemluvě o smůle, když se zasekne kulomet......

Na začátku hry každý hráč dostane určitý počet vojáků, popř. vozidel, jedné národnosti (k "dispozici" jsou němci, rusové, američané, francouzi, italové, britové a japonci), z nichž si dle vlastní volby sestaví čety. s těmi se pak snaží dosáhnout cíle určeného scénářem (projít na druhou stranu, obsadit bunkr, nebo "jen" porazit nepřítele).

Jediným "prostředkem", kterým hráči zadávají povely četám, jsou akční karty. Těch je 162 a mají typ (pohyb, terén, střelba, krytí) a zároveň slouží jako generátor náhodných čísel (např. pro vyhodnocení střelby). Podle národnosti má hráč na ruce 4 - 6 karet a na konci kola může vyměnit jednu až všechny. V kole pak může použít jen jednu kartu jako akci, která se hned vyhodnotí. Typický tah hráče pak může vypadat takto:

  • zahraje kartu pohybu na četu A
  • zahodí další 2 karty, protože se mu nehodí
  • dobere si 3 karty a s napětím očekává, jak bude reagovat soupeř :-)

Ačkoli to tak nevypadá, hra není moc o náhodě - jistě, karty nemusí přijít, ale vhodně zvolená strategie je základem k vítězství. Někdy se vyplatí čekat, sbírat půl hry karty a pak vyrazit, jindy je naopak zběsilý běh vpřed jedinou záchranou.

Hra končí buď splněním zadaného úkolu, zabitím 6-ti nepřátelských vojáků (squad break), nebo po "otočení" konkrétního počtu balíčků akčních karet (většinou tří, někdy čtyř).

Autor: Kolouch

Vybíráme z Bazaru

7 divů světa: Duel + Panteon
7 divů světa: Duel + Panteon
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas