Unmatched: Souboj legend

xxxxxxxxoo hodnoceno 100x (Seznam vlastníků)

Unmatched: Souboj legend - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 40 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: JR Honeycutt
Justin Jacobson
Rob Daviau
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Unmatched vs. Skulk Hollow

V obou hrách je aréna kde běhá postava/tlupa a snaží zabít tu druhou.

Hrál někdo obě a porovnal by? Rozdíl v míře náhody a s tím spojená možnost plánování. Jak se co ohraje bez rozšíření atd.?

3.11.2021 14:09:43

Přeposílám z Discordu Deskoherní inkvizice

@marektomas98 :

Tak mám po sobě zahrány někdy sólo někdy ve dvou asymetrické soubojové hry pro dva: 


- Unmatched: Souboj Legend - Artuš proti Medúze Drako
- Drak a Trpaslíci 
- Funkoverse (konkrétně Doctor a Marty z Návratu do Budoucnosti proti Ronovi a Hermioně) 

- Skulk Hollow 


Nejlepší a nejhráčtější je určitě Skulk Hollow, možnosti kombení, neotřelé téma, variabilita partií i rozdíl v hraní těch stran, lahůdka. Ale bohužel angličitna a relativní složitost, bude trochu bariérou pro děti. Unmatched - tady musím dát za pravdu @Speedy a @joeycz Je to jednoduché pravidlově i hratelnost je přístupná. Přitom se toho dá hodně vymyslet. Těším se na to další české vydaní pro větší variabilitu a pro mne zajímavější postavy. Funkoverse je asi největší sranda. Díky těm licencím a figurkám to má fakt grády. Možná je to zbytečně složité v některých detailech, ale třeba mechanismus s nabíjením speciálních schopností je super. Opět škoda složitosti a angličtiny. Drako je trochu trefa mimo. Je na tom vidět věk. Ve své době to musela být špica, dnes trochu zaostává. Myslím, že se stejně zdatným hráčem nebo spíše nehráčem, dám klidně Unmatched a možná to i lépe pobere.

21.2.2022 17:14:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Legendary: Noir
Legendary: Noir
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas