Údolí králů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Acchittocca
Antonio Tinto
Flaminia Brasini
Stefano Luperto
Virginio Gigli
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Egizia: Shifting Sands (Nová vylepšená edícia 2019)

Nová, vylepšená verzia údolí králu, ktorá mala štartovať na KS práve dnes, ale nakoniec štartuje cez kickstarter, podľa aktuálnych informácií, zhruba za týždeň, a to 22 mája.

Môžme sa tešiť na kopec vylepšení, či už po hernej alebo grafickej stránke.

Tešíte sa? netešíte?
Bude sa lokalizovať alebo nebude?

Je to osvedčená klasika, ktorá mala svoje pevné miesto v nejednej rodine ale aj hernej skupine.

Tak všetko podstatné o hre sa každopádne dozvieme už čoskoro z dlho očakávaného a niekoľko krát odkladaného kickstarteru.

https://boardgamegeek.com/boardgame/267271/egizia-shifting-sands

https://www.kickstarter.com/projects/strongholdgames/egizia-shifting-sands?ref=discovery_category_newest

14.5.2019 13:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Teším sa :-)
Udolí králú máme radi a chcel by som aj novú verziu. Na BGG sú zatiaľ dva obrázky, no ak to bude takto vyzerať, tak budem veľmi sklamaný. Pôvodná hra pôsobí ukľudňujúco, tá nová sa mi zdá divoká, možno neprehľadná.Síce je tam vidieť len časť hracej dosky, takže som zvedavý.
Ani karty sa mi moc nepáčia. Samozrejme je to vec vkusu.

14.5.2019 13:50:45

Těšit / netěšit?
No popravdě nevěděl jsem - podíval jsem se - nezajímám se

Původní hra, kterou si stále držím ve své sbírce, mě vždy bavila díky poklidnému až harmonickému hernímu plátnu a to včetně grafiky karet. Hra tak nějak plynula podél toku Nilu až bylo najednou poslední kolo a vlastně jsme hru hned hráli znovu :-)

První náhled hry na BGG je pro mě velký chaos, snaha o grafiku extrému, detailu a šílené barevnosti. Pokud by se finální grafika blížila náhledům na BGG, řekl bych, že bude hra trochu mimo dnešní standard.

Každopádně KS kampaň budu sledovat.

14.5.2019 15:45:38

Nové obrázky
Na BGG se objevily nové obrázky a dlužno podotknout, že z graficky povedené hry udělali přeplácaný hnus hrající všemi barvami. Minimálně po vizuální stránce dostala hra oproti původní verzi na frak.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

20.5.2019 11:26:27

Joe

Nova verzia
Ja naopak nemám s novou grafikou absolútne žiadny problém...

---------------
Prekladateľ Joe

20.5.2019 11:41:34

grcam...
musim povedat, ze tu povodne peknu a dobru hru uz asi hnusnejsie ani spravit neslo, otras, humus, fail... podla hesla: viac pasik = viac Adidas, cele zle.

20.5.2019 15:23:18

odpad
Hra je to vynikající a mám ji v top3 nejlepších deskovek vůbec, dlouho předlouho má tuto pozici.

Myslím že je to nějaký prototyp, protože je ten plán hnusný jak prdel. Ale jsou to taliáni, ti mají vždy trochu divný vkus.

Jinak po zkouknutí všech obrázků jsou tam i nějaké změny v pravidlech

20.5.2019 15:34:05 | Upraveno autorem (porovnej)

;-)

Pri starej hre mi trochu vadilo, že ten Níl sa kľukatil nejako príliš, v novej edícii sa už toľko nekľukatí len s tou farebnosťou to kapánek prepískli ;-)

20.5.2019 18:41:43

Hraci plan...
A nema byt nahodou obojstranny hraci plan?Ci graficky budu obe strany rovnake, ale herne odlisne?

20.5.2019 19:07:33 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Tak se nám kampaň dnes rozběhla.
A musím říct, že za mě je to opravdu příšerné. Určitě šlo původní verzi graficky vylepšit, ale to co vytvořili nedokážu slušně pojmenovat.

Ale abych nebyl jenom kritický tak mě docela zaujala úprava pro dva hráče. Tu bych moc rád zkusil.

22.5.2019 22:21:34

Video
Video preview...no pokud to má vypadat takto. tak zustavám u puvodní verze, byť jsem celkem zvědavý jak a co poladili.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=74&v=CVPRG2AwuV4

25.5.2019 23:21:37

Nová verze
Nechám si starou, mám jí česky a mám jí rád. Navíc jestli bude ta nová vypadat jako v tom videu, tak mi příjde vyloženě ošklivá.

26.5.2019 00:10:18

Vybíráme z Bazaru

Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Blitzkrieg! + Nippon Expansion
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas